Споделена история от На работното място

Шефа ме сваля
Здравейте! Жена над 40 съм. Наскоро смених работата си и сега работя като застраховател. Имам 6 месеца пробен срок, в момента съм 4-ти. Работата ми харесва, но не и шефа ми. Постоянно ме сваля. Звъни ми постоянно вкъщи извън работно време. Не се съобразява колко е часа. И ми звъни за пълни глупости, които си личи, че са лъжа. Имам мъж и две деца, не е удобно да звъни по това време. Но пък и не мога да отида в друга застрахователна фирма, защото за 4 месеца стаж никой няма да ме вземе. Какво да правя?

Коментари

1.   Кажи му, че в извънработно време си недостъпна за служебни обаждания. Не му вдигай и го блокирай, ако не престане. И предупреди мъжа си, че шефът ти е откачалка.

4.   Какъв е този мъж-шеф да сваля жена над 40 години, която вече е в менопауза. Ми жените над 40 са вече стари, те са залезли вече.

5.   Това което е написал номера 1
Казваш на мъжа си, а от там той ще се оправи като пич. Може да дойде да те види в обедната или да те вземе от работа. Ако шефът ти не схване намека (че си сериозна жена и не се занимаваш с глупости - за което евала), го отрежи директно.

Ронин

6.   Обясни му, че си семейна и извънработно време си заета с децата и мъжа си. Ако продължава, просто не вдигай. В офиса имам една млада колежка, която не е семейна, но си знае своето. Съвсем свободно заявява, че не вдига телефона след края на работния ден. Който досажда, ще пробва един-два пъти и ще му стане ясно.

7.   Изчакай още малко, записвай разговори, мейли и прочие, а като вземеш работата го съди за сексуален тормоз и искай обезщетение от компанията ;)

8.   Завлечи го в тоалетната и му направи свирка.... успокой го...
жена си.. дай му... все пак няма да се жени за теб..
той ти дава работа, ти му дай хралупата си..
всичко е толкова просто...

9.   8, откога трябва да се отплащаме за работата със секс? Шефът купува труда й, с който бизнесът му върви напред. За другото си има проститутки.

10.   9, ако шефът наистина купува труда й (а не нещо друго), тогава защо авторката пише че не може да отиде в друга застрахователна фирма, защото за 4 месеца стаж никой нямал да я вземе? В тази застрахователна фирма как са я взели? И то без да е имала и 4 месеца стаж? Щом са я взели тук без стаж, значи ще я вземат и на друго място. Ако наистина обаче е била взета на тази работа от шефа й с цел не хралупата й или свирки.
пп. не съм 8, а друг. И знам за адски много истории на момичета които са наети на работа от шефовете им с цел секс. Особено сервитьорките. А тази която откаже, веднага е била уволнявана и сменена с нова. Да не е правилно, но това е масово явление в провинцията в България.

11.   10, не можеш да ме убедиш, че е в реда на нещата шеф да наема служители, за да спи с тях. Никой, дори в най-дълбоката провинция, не трябва да се съгласява. Не че няма да се опитват, но мераците на такива гнусари тябва да бъдат попарвани. Като се прави на големия бизнесмен да ходи на проститутки. За всеки е ясно, че добра работа трудно се намира, но аз не бих работила за подобни индивиди.

12.   Номер 10 съгласна съм с теб, но сложих 3 звезди, защото това за провинцията беше голяма простотия накрая. На мен толкова секс срещу работа никъде не са ми предлагали колкото в София! В провинцията трудно ще ти предложат, защото масово хората се познават!
Ж22

13.   До 12

Те доста хора под провинция имат предвид Пловдив, Бурга и Варна...

14.   Айде бе не могла да отиде в друга фирма. Що нещо не ми се вярва?
А що не пробваш? Или май ти харесва да си те сваля и тука индиректно търси одобрение, за да действаш?

15.   11, не те убеждавам, че е в реда на нещата, просто казвам фактите които виждам с очите и за които ми разказват и други особено потърпевши. Казваш, че не трябвали да се съгласяват момичетата, а като не се съгласят какво ще работят и какво ще ядат като нямат никакви доходи? Знаеш ли в моя град каква е голяма безработица и адски трудно да те вземат на работа, тъй като кандидатите за едно място са около 10-тима че и повече. Момичето ми казва, че ако откаже, ще трябва да седи гладна и да мре от глад. Да не е правилно да постъпват така работодатели и шефове, но го правят, след като имат властта. Не е честно, но какво да направим? Освен да емигрираме в чужбина, например, където има работа и работодателите са коректни. А съм почти на сто процента сигурен, че шефа на авторката я е наел в застрахователната компания без да има никакъв трудов стаж в тая област, единствено заради хралупата й или свирки, защото я е харесал на интервюта и си е казал, ще я взема и ще я свалям. В случая авторката има два варианта, или да напусне работа, или ако откаже на шефа той пък ще я уволни, едно и също е, или да му даде. Аз съм за първото, но тя пък казва че никъде другаде нямало да я вземат на работа. Не знам.
10, съм.

16.   10/15, ако една жена иска да си продава тялото срещу пари, то най-добре е тя да стане проститутка. Има различни разновидности - с или без сутеньор. Да се хващаш на работа за ниска заплата и да спиш по принуда с шефа си, за да те държи на работа, никак не е оферта. Та нали една проститутка изкарва месечната ти заплата за няколко часа/дни. Така че от никаква гледна точка не разбирам жените, които се съгласяват на такава неизгодна сделка. Ако харесват шефа е ок, но тук говорим за друго. Така че, ако някоя жена спи с шефа си, само за да бъде наета / не бъде уволнена, то е по-добре сама да напусне и да си търси по-платежоспособни клиенти. Не си заслужава да се бъхтите да вършите стандартна работа и едновременно да задоволявате шефа в леглото за мизерна заплата.