Споделена история от На работното място

Два пъти ми се случва да ме съкращават. Отчаяна съм вече...
Здравейте!
Пише ви едно отчаяно момиче на 26 години. Истината е, че винаги съм била позитивен, лъчезараен и знаещ какво иска от живота човек. Но вече не съм. Не зная какво стана, но съм без работа от много време. Дори и да започна някъде, ме съкращават - 2 пъти ми се е случвало. Вероятно грешката ми се крие в неувереността ми.

Непрекъснато си втълпявам, че съм некадърна, неспособна и ето че животът го потвърждава - нямам работа. А и дори да си намеря, сигурно пак ще ме изгонят. Отчаяна съм, без изход, не знам как да преодолея себе си и да се боря за работа. Пак казвам - защо ми е тази борба, след като ще бъда изхвърлена за пореден път?
Какво да правя? Моля ви, помогнете, умира ми се вече...

Коментари

1.   Мила, аз съм ти набор и ще ти кажа да не се отчайваш. Нашето поколение е така - ще се лутаме от работа на работа, не си единствената!
Съкращават те, за да не стане договорът ти безсрочен. Нормално. Не случайно ни викат в цяла Европа „изгубеното поколение“ - всички сме така! В Испания 40% безработни сред младите, и в другите страни поне 25%!
Аз забравих да броя работите си. Работих дори за голям концерн с договори от по 3 месеца, само трепериш, дали ще ти го подновят. Имах и работа, в която ме тормозеха и не ми плащаха - напуснах!
Не броя вече работните си места - 4, 5?
Спокойно! Не си единствената!!!
Престоят ни 30 години работа, мила! Няма да ти избяга. Който търси - намира! Не си некадърна, просто не си намерила своята работа, своят тим и поприще - добре е дори, че са те съкратили, много по-добре е от тормоз и издевателстване на работното място

2.   Авторке, аз съм бях в същото положение като теб. Но си казах, че на следващото място, където ще кандидатствам, непременно ще ме наемат. Което е и на път да стане. Така че не се отчайвай. Усмихни се. Всичко е до вътрешна нагласа. Гледай позитивно! Ако искаш, мога да ти оставя имейл, за да споделим една на друга. Това би помогнало и на двете ни. Успех!

3.   Не е в теб причината. Съкращават не защото си некадърна, нямат пари да ти плащат. Ако сте две в една длъжност, съкращават новодошлата по-старшата остава. Навсякъде е така

4.   От кой град си и каква работа си търсиш?

5.   Аз съм на 25, от 4 работни места, на три ме изгониха. От година и половина съм без работа, имам образование, но не ме харесват. Отчаях се, но знаеш ли не ми пука. Я, вдигни горе глава, не мога да те успокоя, давам ти пример, за да сравниш аз колко съм по-зле от теб! :( Моля те, не се отчайвай!

6.   Ех, много сте мили! :) Благодаря ви от сърце! Да, ако искаш, остави мейл, можем да си споделим! :)

7.   Към номер 4: От София съм. Търся си работа по специалността - българска филология. Досега съм работила като коректор и редактор. Но то е по-скоро на хонорар, а аз искам работа, която да ми носи сигурен доход и да имам трудов договор.

Към номер 5: Разбирам те и те поздравявам за силата, която имаш. Ще намериш своите място и хора. Явно търпението е важно.
Но на моменти наистина се отчайвам, няма да излъжа, ако кажа, че съм в депресия - не искам да се събуждам, нямам самочувствие, изобщо...

8.   От автора: Да поясня - в София съм от 7 години, иначе съм от малко градче. Та, се налага някак да оцелявам и да си плащам разходите. Трудно.

9.   № 2 съм.
***

- Модератор - след като се свържете моля да ни уведомите тук, за да махнем мейл-адреса от съображения за сигурност.

10.   Най-добре е работата да се сменя на всеки 3-4-5 години.

11.   Ясно, важното е да не се отчайваш и да не се отказваш да търсиш, в краен случай търси нещо което не е точно по твоята специалност, или това не е вариант?

12.   Еееее, авторке! Недей така! Ами ако ти се работи като учителка ей сега отворих инспектората София - има места, защо не кандидатстваш? :)

13.   Към модератора: Можете да махнете вече e-mail-a, свързахме се. :)

Номер 11, вече съм принудена да не търся само по специалността, защото става въпрос за оцеляване. Но пак не става.