Споделена история от На работното място

Курс по маникюр- не са ли вече много маникюристките??
Една позната маникюристка ми предложи да се запиша при нея на курс по маникюр. Тя ги води и е много добра в работата си, все пътува по разни конкурси, обучения и т.н. И държи три салона за красота, курса е 1500лв и се чудя да се запиша ли, вече е претъпкано с маникюристки и салони, които отварят и затварят. А и цял месец трябва да си взема отпуска, тъй като е всеки ден от 8 до 5 и ще ми легне скъпо. Мен ме влекат тези работи, но само при един преглед в сайтовете не видях някой да търси маникюрист, фризьор или каквото и да е. Не сме в София, нито в Пловдив. Ако го изкарам сега курса, а си търся работа да кажем след 1 година, няма ли да ми задават въпроси защо не съм работила до сега, какво съм правила, защо нямам опит и т.н. но ако го изкарам и веднага почна да практикувам ще е по-друго. Да го записвам ли или да чакам?

Коментари

1.   От моите познати всеки втори е или иска да става такъв. Вече на всеки от населението се полага личен маникюрист, гримьор, коафьор и масажист.

2.   Не се занимавай, тва не е сериозна работа.

3.   Ами, така ще е, като повечето жени ги интересуват нокътчетата и причесчиците, а не се интересуват от правилната грижа за лицето и тялото. Гледаш ги - орлови нокти, изкуствени мигли и изгорени коси, а лицата им са пълни с мустаци, черни точки и телата им са тлъсти.
Иначе, щом те влече - почвай. Като нямаш опит, кажи че е защото наскоро си завършила курс. Ако ти се отдава, все ще те наемат някъде и ще си търсена от клиенти. Постоянно се търсят хора, които са добри в това, което правят и които го правят с желание.

4.   Не са ли множко 1500 лв за курс по маникюр?
Не можеш ли сама да се научиш, има толкова клипове в Интернет?
За да си добра маникюристка, трябва да рисуваш добре.
Пробвала ли си да правиш маникюр на някого, за да разбереш дали ти харесва?
В нашия неголям областен град има много салони за красота с маникюристки, но за най-добрите две-три се записват един месец по-рано.
Посещавала съм едната и наистина е виртуоз - рисува, каквото й покажеш и е много бърза.
Последната маникюристка, при която ходих, беше голямо разочарование. Стоях час и половина за един гел лак - нарисува две криви линии върху едната ми плочка и това беше.
Откакто започнаха локдауните, ходя по-рядко и на фризьор и на маникюрист. В сайтовете за групово пазаруване постоянно има оферти за маникюр на много ниски цени. Помисли си дали би могла да се издържаш, особено в началото, а и най-вече пробвай и виж дали си добра.
Успех с решението!

5.   При курс за английски от 600лв, тая не иска ли твърде много за курс за нокти? Щом без да съм карал никакъв курс мога да направя ноктопластика на кокошка и петела после да я мачкоти постоянно, значи по-вероятно заради Ковид никой не ходи на маникюр, понеже при маникюра се влиза в много близка дистанция и пряк контакт и става крайно рисково и затова е решила да ги избие от другаде, в случая със свръх скъпи обучения. Да сложи един плексиглас между маникюристката и клиентката, като само ръцете минават през малка изрезка отдолу и да ти плаща обучението(ако изобщо се нарича обучение), както е редно задето дишаш ацетон, който разтваря мозъка(няма майтап) и си инвестиция за салоните и. Ако трябва да сме точни, там трябва само с противогаз да влизаш за да оцелееш. Маската ацетонови пари с които е наситен въздуха в салона не спира, само противогаза като в същото време той спира и Ковид, който върлува и си в червената зона на опасност-до метър и половина хвърчат капчиците със зараза от устата при говорене, а пилето дето му мажеш с лак ноктите е едва на 30 см от теб и перне ли толокова концентриран аерозол си обезателно чао, дори и да не си носиш маската с изваден от нея нос, като повечето българи. И друго. Какво правиш със злобните кокошки с кожа като кренвирш и естрогенни крачета, които скачат да ти издерат лицето задето си им объркала нещо маникюра и си ги окипазила за бала? Питай някое патило да ти каже за какво става дума. Аз при никакви обстоятелства не бих останал там и минута без противогаз на лицето.

Чорбаджията на курникът

6.   По-добре изкарай курс за фризьорка и козметичка, винаги ще имаш работа пък дори от в къщи да е.
Мен фризьорството ме е спасявало няколко пъти, дори първите 2- 3 години в чужбина.
Можеш да си плащаш стол под наем в някой салон и да си работиш за себе си без да наемаш цяло помещение.
Можеш да си пускаш обяви за подстригване и прически от дома ти в свободните ти дни или по техни домове.
Дори само за пострижки на по- ниски цени за пенсионери и деца да пуснеш, пак ще имаш работа.
А доста жени нямат време да отидат на козметик дори за бързи процедури като почистване, кола маска.
Маникюр всяка може да си направи и дома, а акрилни и тем подобни вече тези които още си правят ходят при познати и сигурно, други дори не дават вече излишни пари за това.

7.   Няма смисъл. От опит ти го казвам. Курсове изкарах, после работих година. Парите са мизерни, по 500лв на месец макс. Освен ако си имаш други доходи и ходиш на работа за кеф.

8.   Всичко зависи от това в момента, колко са клиентките на този вид услуги.
Трябва да проучиш пазара, дали зарази Ковид има спад в търсенето на този вид услуги.