Споделена история от На работното място

Модел
Ако като млад работиш като модел, когато вече си на зряла възраст и не можеш повече да работиш това ще получаваш ли пенсия? И има ли нещо, в което да те обучават как да бъдеш модел-как да позираш, вървиш... И за да бъдеш модел има ли значение какво образование имаш, например ако нямаш средно образование?

Коментари

1.   По-умните си правят бизнес с "модна агенция", разбирай публичен дом, а по-тъпите евентуално си намират някой чичко паричко и това им е пенсията.

2.   Не, няма пенсия. За огромен процент от моделите по света това е допълнителна работа. Повечето учат или развиват нещо друго. Вероятността да станеш Клаудия Шифър и да те търсят за ангажименти, да имаш договори за милиони с различни козметични и модни марки, е почти невъзможен. От родните моделки, които познавам, всичките учат и се занимават с нещо друго. Има стоматология, психология, журналистика и т.н. Не познавам такива, които се ебат за пари, но със сигурност има... това е другият вариант, да.
Нямаш нужда от образование, важно е как изглеждаш. Предполагам, че те обучават, има курсове, но са платени. Не съм сигурна, че агенцията ги покрива.

3.   Всички ми натякваха, че трябва да стана модел или да отида на конкурс Мис Свят, но никога не ме влечеше това. За мен красотата е хубаво нещо и притежателките и са късметлийки, но не бива с това да се правят пари или да разчиташ на прехрана, защото красотата е до време и не е много сериозно занимание.
Вместо това учих и си намерих работа и по цял ден съм в интелигентна среда с академици и хора с фирми, с които сключвам договори и т. н.
Тайно, обаче, в реддит си правя секси видеа, секси снимки, имам професионален фотоапарат, специално осветление за снимките и профила ми е доста развит, имам страшно много карма и последователи. Като цяло се забавлявам, но без никой да знае коя съм.
Мисля, че ако бях заложила само на моделство щях да бъда в среди, които не харесвам много.

4.   3 все говориш за тия снимки, дай да ги видим веднъж, без да ти се вижда лицето.

5.   Ако си плащал данъците за дохода, много ясно, че има пенсия!

6.   До номер 3 - Reddit или OnlyFans xDDDD jk