Споделена история от На работното място

Работа без опит на корабиите
Здравейте, моля ви да ми кажете каква работа може да се започне на кораб за хора без опит от типа на сервитьор, барман т.е нещо, което всеки може да прави

Коментари

1.   Ми влез в сайтовете на съответните фирми или се обади и питай. Може при всяка фирма да е различно.

2.   Хахха нещо което всеки може да прави казва :)))
Сервитьорите на пътническите кораби обикновено са и бармани. Знаят по два езика и са минали курс за работа на кораб.
За круизните въобще не си и мечтай дори.

3.   Мизерна, нископлатена работа. Намери си нещо по-добро.

4.   До 2
Дай малко повече информация, вместо... това отвратителното, кеото го написа.

5.   За корабите се изисква специална нагласа и психика,да не говорим за умения.Аз бях фитер и едвам изкарах пет години,просто обстоятелствата го изискваха.
Това "всеки може да прави" го забрави,защото не върши работа нито в живота,а камо ли на море.

6.   Виж фирма Сапко във Варна.

7.   Трябва да се поинтересуваш работодателите какво изискват, не слушай номер 2, да работиш на кораб не е нещо особено трудно, позбавам пълни идиоти, които са го правили.Това не е НАСА както го.описва номер 2

8.   Помощник кухня, аниматор, чистач.

9.   Н 4 кое е отвратителното? Че трябва да знае два езика и да изкара курс? Това е полезната информация!

Има си сайтове, в CV няма нужда от много обяснения в такъв случай, само да се впише "това всеки може да го прави" и готово :)

10.   Работата е тежка, и много, поне по 12 часа дневно без почивен ден. Плюсът е, че няма особенно къде да ги харчиш и пестиш почти всичко, освен ако не изпуснеш козите на някоя спирка.

11.   От хора работили на коражи съм чувал, че там се бачка по много повече от 8 ч и почти без почивен ден. И работата е под постоянно напрежение. Общо взето повечето не издържат повече от 1-2 месеца въпреки многото пари. Текучеството е огромно и постоянно се търси персонал и служителите постоянно са нови и се сменят. В началото се работи в корабите с най-лоши условия на труд - не се спазват почивки, отпуски, болнични, нищо. И понеже постоянно напускат, се налага един човек да върши работата на няколко души, вкл. и такава, за каквато не е нает. Нямаш време една цигара да изпушиш както се казва и просто за месец-два-три изпушваш и бърнаутваш тотално. Ако издържиш 1-2 г., вече може да се пробваш за кораб с по-нормални условия, но отначало ще ти се иска да се самоубиеш. Чувал съм за готвачи, които ги карат да разтоварват тонове доставки, просто защото няма хора. Така че тия пари ще ти ги изкарат през гъза отначало. Варно ще взимаш може би едни 3-4000 хил. лв, които ще ги спестяваш, защото няма и къде да харчиш, ама после може и да ги дадеш за здраве.