Споделена история от На работното място

Работа с два езика
Здравейте,
На 19 години съм със средно образование. Имам немски и английски език Сертификат за Б2 и си мисля за някаква работа. Имате ли някакви идеи за работа с езици без кол център, даване на частни уроци и плащане за писмени преводи. Не ми се става някакъв пазач или продавач в магазин, като знам два езика на доста добро ниво. Сертификатите са ми от Англия, ако това носи някакво предимство.

Коментари

1.   За съжаление масовите езици не са кой знае какво, ако нямаш други умения и не искаш да си преводач или учител. Може да започнеш като офис асистент в някоя фирма, което изобщо не е лошо като за начало. За нещо по-добро ще са ти нужни и други квалификации, специализации в някаква област и т.н.

2.   Може да станеш съпорт и само да пишеш имейли или в чат с клиенти.

3.   B2 не е много, особено за немския.

4.   Ако искаш само с езици, варианта ти е съпорт в някой кол център. Не са лоши заплатите, ако е в София и 2000 може да вземеш. Ако не искаш това, ще трябва да учиш нещо друго.

5.   Търси freelan възможности, но с чужди фирми.

6.   Кол център всъщност ти е много добър вариант. Аз работя с испански в такъв, супер спокойно е, пишем само мейли (по 10-15 на ден) и ми дават 2000 лв чисто. Като цяло си стоя вкъщи пред компютъра и по време на работа мога да си правя всякакви мои си неща, чета си книги, гледам си филми, лекции и т. н. Направо за нищо ми дават тези пари и затова стоя. А на хората с немски дават дори повече.