Споделена история от На работното място

Заплата и възнаграждение за стаж
Здравейте! Работя в една фирма от 3 години. Миналата година, поради стаж получих 1. 2% увеличение на заплатата или това са 5 лв. От началото на тази година процента вече е 1. 8% или 10 лв. увеличение на заплата. Преди два месеца ме уведимиха, че поради добри резултати ще получа увеличение на заплатата с 40 лв. Зарадвах се, разбира се, това е добър стимул за още по-добри резултати от моя страна. Останах много изненадана, когато в края на месеца при получаване на заплатата ми установих, че освен новото уееличение от 40 лв., не съм получила възнаграждението за стаж в размер на 10 лв., а то е включено към основната ми заплата. Това нормално ли е? Според мен увеличението на заплатата не би трябвало да повлиява на тези 10 лв, а да продължа да ги получавам като бонус към основното възнаграждение?

Коментари

1.   А каква е чистата ти заплата и какво работиш... В кой град също е важно...

2.   Имайки предвид за какви дребни суми пускаш тема, сигурно заплатата ти е около минималната и за теб и 10 лв.имат значение. Проведи разговор с работодателя си, но искрено ти желая с натрупването на повече стаж и опит да си намериш по-хубава работа, където бонуси от 5 или 10 лева да не са важни за теб.

3.   Ти сериозно ли приемаш 10 лв или 40 лв за увеличение? ! Това не увеличение, а подигравка!!! Пишеш грамотно, така че едва ли работиш на място като "Чистота" и подобни, за това, по-добре си потърси работа, на която ще те ценят, а няма да се подиграват с теб за 10 лв.

4.   В Интернет всички печелят много, 10лв не са нищо за тях и т. Н. Интересно защо сме тогава на всички последни места на света,защо изобщо нямаме трудов пазар. В такъв случай ние сме първи по доходи и нямаме нищо против да храним 1м.крадци наречени работодатели, 1м.калинки,1м кафяви и който пожелае да ни гърби сме ок. Няма такова глупаво племе като нашето

5.   10 лв не са ти бонус.
Искай фиш за заплата. Там пише всеки лев къде отива. А 40 лв увеличение е заради вдигането на мин работна заплата.
Голям стимул няма що. С 40 лв не може да си купи едни нормални обувки.
Работодателите няма да ги коментирам. Техният стандарт на живот на всеки е ясно откъде се формира. А именно от осигуровките, които не внасят и заплащане под минимума да живееш като бял човек.
Такива теми избягвам да ги коментирам
,че се ядосвам много.
Авторът дано да е разбрал.

6.   Много ясно, че са нищо, братле. Ей сега се връщам от лидл, 29 лева за покупки. Само за 5 мин. Пилешко филе, 2 скир-а и някакви др. неща там и хоп. Да, месото е кило и нещо, но като го погледна, нищо не съм купил. Преди 10-тина години, с 20 кинта можех да напълня торбата горе-долу. Сега само дебна промоции, или трябва да се храня с нискокачествени храни, ако искам да се вместя в тия пари. Та, нищо са, да, инфлацията е огромна за тия години. Заплатите са двойни, така е, ама някои стоки пък тройно поскъпнаха. Вие си правете сметка по-добре ли е.

7.   До 4

10 лева са болнава шега! Не мгоа да нахраня две деца за деня с тях!!!

8.   Ако си на държавна работа, във фиша всичко е отразено - процент за прослужено време и т. н..