Споделена история от На работното място

Патологичен комплексар или злобар?
Наскоро започнах работа в един магазин като продавач. С един от колегите открихме общи интереси и се оказа, че е завършил Уеб дизайн в онези "университети" - свободните(ВСУ, БСУ) и за 4 години е научил.......HTML и CSS :D Аз съм завършил средно, но в 6/7-ми клас бях седнал да ги уча, но за съжаление не продължих с изучаването им(иначе нямаше да работя тук). Та, въпросният колега като разбра, че и аз владея някоя уеб технология и ме гледаше като гръмнал заек и оттогава вечно гледа да ме постави в патова ситуация на работата и да ми я разваля, под предлог че се объркал.......Как да постъпя с този човек? Той три години работи в тази верига, а аз отскоро и то само за лятото и естествено е по-ерудиран в магазина от мен. Аз ли съм му виновен, че се е лашкал четири години като изгубена лисица в гората и не се е реализирал като IT? Въобще хората с тея менте висшета трябва да се забрани да се наемат на такива нискоквалифицирани позиции, освен ръководните позиции на съответното място, защото яко избиват комплекси и злобата лъха от тях.......Засега се издържа някак, но сега се прибрах и понеже в квартирата сме стая до стая и установих, че е влизал и през отворената тераса(тук вината е моя!). Не им ли омръзна на хората вече с тези "висшета" и т@шак квалификации без покритие? Извинявайте, но като тръгне някой да си надува перките, че бил завършил еди какъв си малоумен университет у нас, а години след завършване работи на позиции, несвързани в областта му и ме избива на смях отвътре!

Коментари

1.   И двете! Бягай от него колкото можеш по-скоро. Такива жалкари не се оправят, с времето стават все по-непоносими и долни, така че нищо добро не те чака. Не искам да те плаша, просто ти казвам истината. Работила съм с много подобни идиоти, някои и по-зле от този. Ако имаш възможност за друга работа и квартира - бягай оттам.

Нина

2.   Постави го на мястото му.И мойта щерка го беше закъсала с една колежка от Хасково,дето се пишеше софиянка,та й беше казала,"аз съм родена на жълтите павета,а ти къде си родена",и оная се беше сконфузила, и ти така"абе,смотан,като си толко голем ай ти,що работиш като продавач,"И те така.Не давай на никой да те подценява.

3.   Има едно много важно нещо което пропускаш, че той има все пак перспектива за по добро бъдеще на по добра позиция, а ти не или много по слаба особено в България.В конкретния случай просто страни колкото е възможно повече.

4.   Не му казвай открито мнението си за образованията му. Така го настройваш срещу теб и може би се страхува, че ще си загуби работата. Не етвоя работа какво е завършил и какво може. Това е работа на шефа ви и на Човеши ресурси. помоли да те преместят в друг отдел да си далеч от него.

5.   тук съм на едно мнение с 1, но продължавам да смятам, че не е никаква нина, а чист мъж.