Споделена история от На работното място

Да напусна ли новата си работа
Според вас нормално ли е да се напуснеш работа, която току шо си започнал, защото не се разминава с очакванията ти?
Започнах работа много скоро, но не ми харесва, а няма кой да ме замести, ако напусна? Как бихте процедирали? От малък град съм и всички ще ме обсъждат, но на мен не ми е проблема това, това е проблем на семейството ми.

Коментари

1.   Намери си нова работа с по-добра заплата и тогава напусни. Човек работи за пари и ако запкащането ти харесва и не си изцеден докеай скед еабота всичко е ОК!. Ако работиш за удоволствие кой те издържа? Не пишеш защо не оправдава очакванията ти, нито квалификацията. Малък град, умаш ли други възможности? Помисли сериозно.

2.   Ако не мислиш, че ще трудно да си намериш друга работа и имаш.достатъчно средства за издръжката си, напускай веднага.

3.   Щом си напълно сигурен, че това не е твоето място и няма шанс след време нещата да се оправят, все пак на всяка нова работа в началото си е голям стрес, напусни. А това кой ще те замести или каквото ще каже комшийката изобщо не е твой проблем. Бившите ти шефове ще си намерят човек, а ако живееш заради хорското мнение доста бързо ще си съсипе нервите. Така, че мисли само и единствено кое е най-добре за теб.
Е, разбира се, най - разумно е първо да си намериш друга работа, но пък ако чак толкова не ти харесва...

4.   Щом работата не се разминава с очакванията ти, защо ти е да напускаш не разбирам?

5.   4, явно очакванията не са били добри и са се оправдали въпреки надеждата да не се.

6.   Сменявал съм много работи през живота си. Никъде в началото не те приемат радушно. Всяко начало е трудно, но с нови колеги - е най-... Почти никога очакванията не се покриват с реалността. И все пак трябва упоритост. Ако работата си заслужава - редно е да преглътнеш някои проблеми.
Ако нещата са съвсем зле, първо си намери друга работа и после зарязвай тази. Шефовете не ги мисли - незаменими хора няма. Познатите от града - съвсем! Твоята работа си е само твоя работа!

7.   А защо изобщо си се съгласил да започваш?

8.   7, ти май изобщо не си започвал/а да работиш? Никой работодател няма да ти каже на интервюто, че не плаща редовно заплатите, че ще ти скъса задника от бачкане, че глобява/удържа за щяло и нещяло, че договорът ти ще е на минималната заплата, че инструменталната база не е на ниво, че отношенията в колектива са много зле и още куп "подводни камъни".
От друга страна, работа няма "под път и над път". На всеки му е ясно, че ще има проблеми, но трябва да се пробва - току виж - някъде се окажат поносими ...

9.   Щом не си щастлив/а на дадената работа какъв е смисълът да я работиш. Аз също напуснах работа след 4 дни работа защото отивах с нежелание и броях дните до напускане. И мен няма кой да ме замести и аз съм от село. Даже съм и студентка. Но прецених, че спокойствието ми е по-важно от това да съм на работа в екип който те пришпорва да започнеш да разбираш бързо защото не им достига персонал. А в магазина в който работех работата е много, и искаха от мен почти не свикнала да си я върша сама. Така че каквото и да правиш гледай да се чувстваш спокоен/спокойна.