Споделена история от На работното място

добра към висока заплата в София
Здравейте! Според вас колко голяма трябва да е добра към висока заплата в София. Говорим нето. Също така къде може да се изкара подобна заплата?

Коментари

1.   Той ако взима 1200лв и ти взимаш 800лв нето, с общо 2000лв можете да живеете икономично, с повечко лишения... но можете!

2.   500 до към 600 лв си е доста добре, с 800 лв вече си един малък Бог. В Макдоналдс и КФС се изкарват;) Стискам палци да минеш всичките интервюта и да те вземат! Успех!

3.   Ами зависи от сектора и стажа ама добра заплата е 1500-2000 чисто. А голяма 2500

4.   Добра заплата в София е да взимаш поне 2000 лв. чисто, това 1500 си е малко при тази инфлация. Висока е от 2500 на горе. Проблемът е, че хората се съгласяват да работят за много по-малко. Разбира се много зависи от светата на дейност.

5.   5000-8000 лв ИТ

6.   Колкото повече толкова повече гласи известната поговорка както знаеш :D,шегата настрана зависи от начина ти на живот за кое колко харчиш,но както са казали по-нагоре поне едни 1500 като минимум е добре ;)

7.   Всички знаем какво е добра и висока, ама те са за роднини или хора в сферата на програмирането,както и call центрове с повече от един език. Другото е всичко администрация и услуги, където масово е да 1000лв с 300 зора

8.   Съгласявали се били, ами нали ги виждаш колко са прости.
Как няма да се съгласяват?
Или какво, не са чак толкова прости, че да не разбират че са прости.
Ама и такива има.
Нека се съгласяват, някой трябва и да печели, не може да има 5 милиона и всичките скъсаняци.

9.   Всичко под 4к за София е компромис със стандарта и не може да бъде наричано висока, може би добра е от 3-4.

Имам няколко познати, които взимат в диапазона 1.3к и 1.6к еми идвам свързват двата края, като си платят сметките, храната и някой мизерен кредит от стотина лева и чакат последната седмица без стотинка да вземат пари. Не знам в кой свят си мислите, че 1.5к - 2к е добра заплата.

Братан.

10.   Е, нали знаеш, баба знае 2 и 200.
Обаче под 2000 чисто е трудно. Не, че не можеш да оцелееш и с малко по-малко... обаче наблягам на думата оцелееш!

11.   Аз взимам 18 000 лв. Честна дума.

12.   11, за година ли?

13.   Програмист съм. Занимавам се главно с backend. Технологиите които ползвам - Java, C# , Golang , Oracle, Mongo , Amazon и т.н. Чисто взимам 6100 лв.

14.   Зависи на какъв етап си:
Ако си студент и мама и тати помагат или живееш с тях - 1100-1200 вероятно вършат работа, като за джобни и малко помощ с храна и сметки.
Ако живееш сам и си на самоиздръжка - 1800-2000.
Ако се каниш да гледаш семейство или имаш да изплащаш дългове - отиваме ма 2500-3000 (като минимални стойности).
Какво е добра заплата - пак зависи каква ти е мярката. Но да кажем 3-4000. Висока 5000 .
Къде се намират такива заплати... Истината е, че заплати от по 3000 се намират във всички сектори, но трудно - трябва наистина да си добър и утвърден в работата си специалист (говорим за ситуацията в която нямаш "вуйчо-владика"). За 5000 - там вече май само IT-та познавам да вадят такива пари.

15.   12,коментарът ми беше ироничен, но да, позна.

16.   1500-2000.00 лева е приемлива заплата. Около 3000 лева е добра. Над 5000 лева е висока.

17.   Лично за мен 1200 е страхотна. 1700 е добра, а над 2000 е много добре заплатена. Приятеля ми изкарва 1800, а аз 1200 и сме икономични, но живеем качествено. Сметки, храна и квартира са ни общо 1300 лв и заделяме всеки месец по 1700 лв.

19.   Над 3000лв само програмисти и зъболекари знам да взимат. За мен е много нечестно програмистите да им е толкова лесен живота при положение че им е толкова ненатоварваща работата. Аз самата работя в колцентър и в сградата имаше много програмисти - поне докато ходехме до офиса. И за горе долу същата работа взимаме двойно по-малко пари - срещи, телефонни разговори, да помогнеш на клиенти да се оправят с документацията и т. н.

20.   19 - ами стани програмист или си намери мъж програмист :)
А на зъболекарите какво им е труден живота - по цял ден само се ровят в устите на хората :)

21.   Добра заплата е от 1500 лева на горе.

22.   До 19 - стига вече с тоя мит, че на програмистите не им е натоварваща работата! Покрай релийз ела да видиш колко е ненатоварваща! Да не говорим колко много трябва да учиш, преди изобщо да можеш да си помислиш, че можеш да работиш като ИТ специалист. И никой, абсолютно никой от ИТ-тата не почва директно на 5 000 - 6 000 лева заплата. Тези, които взимат такива пари са вече доказали се специалисти, с изключително много знания и умения. Началните заплати в ИТ сектора са в рамките на 1 500 - 2 000лв. и поне една година, докато се докажеш и видят, че ставаш за тази работа, си стоиш на тази заплата.

23.   Здравейте,

В кои сфери има заплати към 2500лв нето без ИТ и без строежите, просто ако може да ги изброите.

Поздрави,

24.   Много зависи от възрастта и семейния статус. За около 25 годишни след стаж и магистратура в добрите фирми ИТ/финанси е 1600_2200 чисти лева стартово. От друга страна без образование с немски плюс английски в колцентър /съпорт с бонуси знам правят с 500-1000 лв отгоре 2500_3000, пък после защо младите нямат стимул да учат до край и не са теоретично подготвени. Работил съм и с ФМИ там пак на 20 години отиват да са маймуни за код и не им се занимава с алгоритми. Най добрите пък са лапнати от Гугъл и Ко. в долината...
С тази инфлация за децата ако трябва да плащат наем дори и в топ фирмите ще са на ръба първите една две години. За мен с под 2000лв чисто млад човек е на ръба на оцеляването в София не става въпрос да се мисли за собствен апартамент или дори подръжка и зареждане на автомобил. Тези които го правят ядат закуски/пица на парче седем дни в седмицата.
За моята среда- 35-40 годишни 5000лв е санитарния минимум за нормален живот- по 50лв храна на ден-1500 на месец, 1000лв месечна вноска, каско и гориво за кола среден клас, 1500 ипотеката и сметки за нов апартамент 100тина квадрата пак средна хубост и остават 1000лв за дрехи, консумативи някоя и друга скромна почивка.
А наистина висока заплата е 10000 лв нето плюс. Взимат ги директорите и нагоре в големите корпорации с офиси в София С. -левъл и двойно на това, както и най-добрите алгоритмични софтуерни инженери върнали се от долината тук. Някой и на 26-7 години без ръководни длъжности. Финанси и софтуер за старши кадри са 5000 до 8000 макс навсякъде средното е 6к. Прави се малко отгоре с акции. Хора с 3-5 години опит е 3500-4000лв
Тоест като наемащ за американска компания за мен е обидно да давам на децата идващи с магистърска от UK/DE/NL по-малко отколкото кол-център или бакшишите на сервитьорка от вървежни заведение 2000лв. А за възрастните учили преди това без западни езици и компютри гледащи още ученици и/или студенти ми се плаче направо. Заплати до 1500 лв макс с над 20 години стаж...

25.   Номер 24, възратсните, гледащи ученици, хаха. Ако си в категорията 35-40, кога смяташ да се заимаш с деца? аз съм в тази категория - 35-40, пък децата ми са ученици, възрастна ли съм? а ти сигурно си млад? Хахаха

26.   Зависи от много дали имаш дете, кола, нещо на изплащане, наеми, дали си позволяваш почивки и т. н., но според мен под 1200-1500 чисто с или без дете, в провинцията или софия, просто не стигат., дори човек да се лишава от излизания, да подбира добре какво купува и за какво харчи.

27.   Плочкаджията фръцкащ се по потник ала тип "баш майстор" не бачка за под 400-500 лв надник на ден. За месец си прави сметката! За качеството пък хептен да не коментирам. Та тия майсторчета на частно претендират да вземат колкото мозъчни хирурзи, нищо че не могат да свържат едно изречение както трябва.