Споделена история от На работното място

Как
Здравейте ,от 2 месеца работя на ново място и съм за сега доволна , отваряме и нови обекти ,но се чудя как да изпъкна и да бъда видимо забеляза бързо за да ми се вдигне заплатата .
Кога според вас ще в удобно да говоря за това или какви хитрини да приложа да блестя все повече щ вие на какво се опирате

Коментари

1.   Май не става въпрос за корпоративна среда, а може би за заведение или нещо от сорта.
Това, което ме е научил работния ми опит за тази цел е, бъди близка с началника, тоест да се разбирате, да те харесва като събеседник и тн. Съшо, ако можеш да се изявиш като лидер сред останалите, дори и неформален.Но най-важното е да те харесва и то най-много теб, ако е възможно.
Все пак от него зависи, като има 100 лв повече бюджет на кого ще ги даде.
Всичко останало, ако ще и като мис свят да ходиш на работа или да работиш най-много и най-качествено, масово не помага.

2.   Преди няколко месеца постъпих по-следният начин:
Бях открила и привлякла нови клиенти, който подписаха договор с нас. Пойсках разговор с топ-мениджъра и му изтъкнах, че съм привлякла сериозни клиенти (с което малко колеги могат да се похвалят). Той благодари и каза, че за текущият месец ще получа сериозен бонус (беше почти 500 лв.). Но ако успея да открия и привлека още клиенти през следващите два месеца, ще получа увеличение. Излишно е да казва, че дадох 300% от себе си и така си извоювах увеличението (пак около 500 лв., но както се сещаш за постоянно). Съветвам и теб да постъпиш по-този начин!

Желая ти успех!

LoVegan

3.   Случва се често, колкото и да се натягаш, когато попаднеш на тъпанари или на такива, на които им е все тая и взимат всички под общ знаменател, усилията са напразни и не се забележи цялата упоритост и стремглавост. Повечето работодатели, току виж очакват дори и да работиш безплатно в законовият период на изпитателният срок, така че не знам колко ще склонят за увеличение толкова рано. Но е относително. Зависи от длъжността и текучеството на кадри.

4.   Помагай на по-новите, покажи, че се интересуваш от успеха на фирмата.

5.   Малко преди или малко след изпитателни срок. Е, ако фирмата не е Ганьовска със селски условия и разбирания, може и по-бързо, но на интервюто не ти ли казаха как ще се развиваш на работа ако постигаш по-добри цели?

6.   Най- сигурния и безотказен начин е подмазвачеството и слагачеството. Така много бързо ще бъдеш забелязана и оценена за сметка на останалите съвестни и работливи служители, които ще те носят на гърба си. А може би те да работят от десетилетия, но като не умеят да се преструват, кланят и мазнят, кой им е крив! Работила едва два месеца и как да изпъкнела и да станела най-важната ! Възмутително!

7.   Научи се на правилата за препиналните знаци и разстоянията, които се оставят преди и след тях. Парите сами ще дойдат.

Братан.