Споделена история от На работното място

Няма безплатен обяд
Искам да споделя нещо, което ме вбесява. Имам в инстаграм 50 000 последователя, за пост би трябвало да взимам 200$. Това са голям брой последователи и съм ги събирала с години, това е доста труд. И някакви бизнеси ми пишат да им направя реклама. Аз им казвам добре, казвам им колко пари взимам за реклама, а те очакват аз да ги рекламирам напълно безплатно, без една стотинка дори да ми дадат или дори безплатен продукт. И мен тове ме обижда, защото е подигравка. Тоест, аз ще им направя безплатна реклама, супер много хора от моите последователи ще я видят и тъй като аз казвам добри неща за продукта им, а те ми имат доверие, ще посетят профила им, те ще имат нови клиенти и тези бизнеси ще направят пари, благодарение на мен. А аз ще получа само едно “Благодаря” в чата. Всички инфлуенсъри взимат пари, дори тези с малко последователи под 10K. Защо хората не разберат, че безплатен обяд няма. Много добре знаят как работят нещата между бизнесите и инфлуенсърите. Ако нямат бюджет поне може да изпратят продукт, но те и това не правят. За мен това е подигравка.

Коментари

1.   Ми не ги разбирам нещата, ама за реклама не пращат ли стока някаква да остава за теб?

2.   Кой пък ще ти плати на теб с тия кирливи последователи, вземи си намери нормална работа или започни бизнес. Писна ми от тия глупаци инфлуенсъри.

3.   Аз имам 20 000 последователи и никога не са ми плащали за реклама,а съм правила доста. Подарявали са ми продуктите които рекламирам,дрехи,обувки , гримове. В България плащат на инфлуенсърите само ако са известни както например е Джулияна Гани или Александра Петканова. Иначе дори да имаш 500 000 последователи,ако не си известна,няма да ти плащат. Или измисли как да станеш известна,или се примири и поне вземи безплатни аркитули.

4.   2, инфлуенсърите са вид рекламни агенции. Да, може да изглеждат излишни, но щом хората ги търсят за реклама, явно има нужда от тях и това трябва да им се плати. Факт е, че не всеки става за тази работа, но авторката е права. Трябва да си постави ясно условията на рекламодателите.

5.   Номер 2-Какъв брой последователи за теб са “некирливи”?

6.   Това е за "Бог да прости"! Не се хващай! А и да не говорим, че те са червиви с пари, а и търсят "шарани" да им вършат всичко на аванта! И накрая да пиеш една студена вода, защото те искат хем вълка да е сит, хем агнето да е цяло, ами не става така! Можеш и да им кажеш, че ако правят така, никой няма да им свърши нищо и им биеш дузпата