Споделена история от На работното място

Глупава криза
Здравейте! Много ме дразни глупавата финансова криза. Заради инфлацията сега цените на всичко се вдигнаха и продължават да се вдигат, което прави живота много труден. Заплатите ще ги вдигнат малко, но пак няма да е достатъчно, за да се живее нормално. Ако имаш бизнес също е трудно, защото се налага да работиш повече от преди, за да догониш нужния стандард. Трябва да изкарваш много повече пари от преди, за да можеш да платиш заплатите на всички и всички нужни разходи. Заради коронавируса много компании фалираха, дори големи такива и много хора сега са безработни. Да си инвеститор също е трудно, защото сега цените на имотите много се вдигнаха и дори не се знае след време дали ще се намери наемател или купувач. Кога ще отмине тази криза? Всичко това ме депресира, от 2020 година насам съм много отчаяна, защото има толкова много проблеми и те не зависят от нас и не се знае кога всичко ще приключи. Свръхбогатите евреи масони създадоха вирус, за да намалят населението, за да може да ни управляват по-лесно, вече ни карат насилствено да се ваксинираме, глобяваха ни като излизаме навън и всички ние сме марионетки, правим това, което ни насилят да правим и нямаме избор, като роби сме, докато тези алчни и подмолни мултимилиардери трупат купища пари и се радват на живота си. Те убиват милиони хора, съсипват здравето на хората, оставят ги без семейства, не им пука за никой, освен за пари и власт. В интернет постоянно излизат някакви незнайни хора, които ти предлагат курсове, казват ти как ще те научат да правиш пари, показват ти резултатите си, знаят в какво положение са хората и се възползват от тях и ги мамят. Напоследък има много повече измамници от преди. Човек как може вече да изкарва пари и да живее нормално в днешно време? Преди време четях много книги за бизнес. Някои от тях ми помогнаха. Но имаше една много глупава. Мисля, че се казваше “Съседът милионер”. Някакъв бизнесмен написал цяла книга, в която единствено се обясява как милионерите изкарват много пари, но носят евтини дрехи втора употреба, карат стари коли, има евтини и грозни къщи и живеят мизерен живот. И аз бях на 16 и си мислех “Аз сега съм бедна и живея така, тогава какъв е смисъла от всичките ми пари, които съм се трудила и съм изкарала, ако аз като не си купувам нищо ще е безсмислено щом не живея хубав живот и пак мизерствам”. Сега мизерствам, защото се налага, но да мизерстващ по собствен избор е идиотско. И изхвърлих книгата. И в същото време Бил Гейтс има самолет за не знам колко си милиона. Тоест тези бизнесмени, които пишат книгите лъжат и пишат книтата така, че да има полза за тях, да мислим всички тях за скромни и добри хора и да имат добра репутация. А когато имаш добра репутация и доверието на хората, знаете че лесно се манипулира за всичко и се правят лесно пари. Преди аз имах мечти, исках да бъда фрийлансър и изведнъж дойде глупавият корона вирус, след него и финансовата криза и гледайки всички проблеми и ситуацията аз се отчаях. Не че съм се отказала, работя си по целите, имам клиенти понякога, но вътрешно чувствам всичко безсмислено в света. Защо хората са толкова алчни и използват други хора, които нямат избор и работят за тях, защото не могат да намерят друго работно място и за толкова много труд, жертване на здраве и време, те им дават малки заплати и тези хора се чудят как да свързват двата края. Работниците пък (не винаги, но има случаи) работят зле и така развалят бизнеса на собственика и така той върви надолу или пък крадат от оборота. Защо не може хората да са честни и добри и всички ще живеят по-добър живот. Бизнесите да не са толкова алчни и егоистични и да дават дължимото на хората, така хората ще са мотивирани и ще работят добре, а като работят добре бизнесът ще върви нагоре и ще се стигне до заплати, които са достатъчни човек да си плати всички разходи и да живее добре и да не се притеснява толкова много за оцеляването си, да живее пълноценно и щастливо. Защо не се приложи. Според мен така светът ще се подобри. Просто съм отчаяна и ядосана, страх ме е от бъдещето и ми е трудно да живея. Това не е само в България, в целия свят е. Затова е и толкова безнадеждно.

Коментари

2.   Загуби ме още с този коментар :

" Да си инвеститор също е трудно, защото сега цените на имотите много се вдигнаха и дори не се знае след време дали ще се намери наемател или купувач"

Отиди и изрови книгата от боклука. Прочети я 10 пъти и после още 100 - 1000 часа вложи в финансовата си култура за да разбереш какво са имали впредвид. Разбери какво е пасивен доход и колко е теоят такъв? Ако имаш. После разбери, че тези милярдери имат милиони пасивен доход и този самолет му е безплатен сега ама е работил 30 години да изкарал капитала, които му дава тая доходност

3.   Светът е един роб на САЩ. В прекият и преносният смисъл. Правят каквото им скимне на тях да им е добре. В европа за да спсят климата и плнетата се отказват от горивата и цената на тока и газта се вдига в пъти, за сащ не си мърдат пръста и си живееят живота, въпреки, че един американец изразходва сурвини и ресурси колкото 4 европеца.
Съвсем друг върос е, че заради кризата се напечатаха планини с пари, които не са обезпечени и трябва да се направи нещо. Ето ти я инфацията, Друг върпрос - изникнаха стотици криптовалути, на стойност трилиони долари. Преди 10 години тази простотия я нямаше, така че някой дава ли си сметка от къде се появиха тези трилиони? Бяха създадени от нищото, отново заради това системата не издържа и цените трябва да се вдигнат от тираните.

4.   Ще игнорирам растистките и конспиративни теории. Ще си замълча и за интересните ти вярвания за кое "трябва" и за това, че може да се "проложи", без да има тежки последствия за огромни групи от хора.

Но ще кажа за "мизерстващите" милионери. Примерът, който си дала изглежда краен, но да жертваш настоящето за бъдещето, поприницоп е най-добрата ти стратегия, за бъдещето.

А и един съвет - огледай се и за други форми на инвестиция. Инвестирането в жилища ВИНАГИ е било трудно. И макар рискът да е нисък, то са ниски и печалбите.

6.   Имам предложение - прави собствен бизнес, плащай сосбтвени заплати и поставяй сосбтвени условия, според изискванията.

7.   Не кризата е глупава, хората сте глупави :) Който има акъл покрай тази корона отдавна се е усетил за какво иде реч още началото на 2021, останалите спорят за някакви глупости, чипирания, вируси, абе общо взето разделяй и владей. Това беше целта, на коронавируса и тя тепърва ще измести самият вирус като тема, бъдете сигурни :) Винаги когато сочат някой с пръст и му казват "той беше", знайте че не е той и в сянката стои истинският изпълнител, тук е същата работа, но не с хора. Който има акъл е осъзнал за какво говоря и все още има време да реагира близките 4-5-6 месеца, който не... :)

8.   Не разбирам, защо Ковид ти е попречил да си фрийленсър? Аз още отпреди това работех дистанционно, но сега има 3 пъти повече работа, защото доста свикнаха с идеята, че дори и някой да не е диренто нает за теб и да работи другаде, стига да е добър професионалист, то си заслужава, да му се плати. Сега си върша пак "офис работта", ама от домашният офис, обаче зщаото имам повече време и енергия, приемам и 2-3 пъти този работен обем на фрийленсърски поръчки!
Не знам кое те спира, но работа има много. Намери си проблема и го реши!

9.   "Да си инвеститор също е трудно, защото сега цените на имотите много се вдигнаха и дори не се знае след време дали ще се намери наемател или купувач. "

1/3 от жилищата у нас са празни, а нали знаеш какво стана в САЩ, когато балонът на имоти се спука?

Аз си мисля, че тепърва лошото предстои заради скапаната финансова политика на американците, а и учените от десетилетия предупреждават за екологична катастрофа (замърсяване и тн).

Така че... по-добре се наслади на живота, който водиш сега, че кой знае какво ще ни донесе бъдещето.