Споделена история от На работното място

Запитване за вендинг машини
Здравейте хора,
Тук съм получавала само добри съвети, затова рак искам да се допитам до вас.
Искам да сложа на едно определено място мендинг машина за кафе и сладки неща
Но нямам никаква представа как се процедира с това. От къде се почва, разрешителни и прочие.благодаря на всеки за отделеното време

Коментари

1.   На хубавите места, които си заслужават и се изкарват пари, отдавна има машини и тези места ен са дадени на случайни хора. Ако на някое място няма такава, вечроятно или не си заслужава мястото, или самото място не се отдава под наем. Първо проучи изобщо някой ще ти даде ли това място. По принцип ако мястото е хубаво до 300 лв на месец може и да се изкарват. Ако не е, не можеш и разходите да си избиеш, защото се плаща наем за мястото, ток и т.н. Ако ще ти продава по 2 вафли на ден, я имаш надценка 40 ст., я не, с които не можеш ни наем, ни ток да си платиш. Ако си регистрирана по ДДС, още 20% от тия 40ст. смъкваш за ДДС.

2.   Предполагам трябва да има общинска наредба, провери в общината, в наемни отношения

3.   Под наем са повечето и се разбираш със собственика на мястото.
Ако е общинска собственост, общината трябва да обяви търг. Като цяло, отдавна не е далавра с тия машини. Трябва ти вода, ток, проекти...
Ако са в твоя собствена сграда или на твоя земя, има повече смисъл.