Споделена история от На работното място

За тези професии
Здравейте! Тъй като не намерих достатъчно информация... Може ли някой запознат да ми каже с какво се сблъскват ежедневно следните професии?

Психолозите
Журналистите
Инженерите (каквито и да са)
Фармацевтите
Химиците
Дизайнерите
Бизнес анализаторите (или нещо друго, свързано с бизнес)
Маркетинг специалистите
Редакторите
Медиците

Коментари

1.   Зависи на какво ниво си и в каква среда работиш. Може да си психолог в център за проблемни деца от малцинствата, но може и да си частен и да работиш със заможни пациенти да речем. Има огромна разлика. От медик до медик също има огромна разлика - място, специализация, частни/държавни болници. Едно е да си в мизерия, друго в луксозно болнично заведение. Знам какво е отношението към майките в Шейново и в клиниките, където плащаш 5к за раждане. А дизайнерите на какво?

Въпросът ти е много общ, задай го по-конкретно.

За фармацевтите мога да кажа, че най-големият им проблем, е, че ги имат за прости продавачи; нахалстват за лекарства без да имат рецепта; обиждат ги, че е много скъпо и трябва да разчитат драсканиците на докторите; електронните системи на НЗОК също са скапани и саботират работата им. Според мен е неблагодарен труд.

2.   Сблъскват се с глупости и ниски заплати.
Стани зъболекар или ИТ. Ще си спестиш много нерви.

3.   Здравей, мога да ти кажа от лично наблюдение някои неща относно работата в аптека. Като цяло постоянно има нещо за вършене - когато не обслужваш клиенти се занимаваш със заприхождаване на стока, слагане на цени, подреждане. Някои от клиентите са доста изнервени, аз донякъде ги разбирам, понеже много често идват директно от болницата с един лист скъпоструващи лекарства. И да, обвиняват ни за поскъпването на лекарствата и за това, че някои ги няма в наличност, но с времето свикваш. :D Но същевременно има и много мили и любезни хора. Работи се с пари, фактури, сметки, трябва да се отчиташ почти за всяко едно нещо и да внимаваш с детайлите. Общо взето това е, за което се сещам.