Споделена история от На работното място

Не е моята работа
Здравейте, аз съм мъж на 23г. Имам голям проблем вътре в себе си. Завършил съм инженерна специалност, но никога не съм имал мотивацията или желание за започване на работа по специалността или кариерно развитие. След завършването ми се завърнах в родния си град, който не е голям и не предлага много варианти за работа. Имам и сериозна приятелка от същия град, заради което може би се и върнах, а и обичам по-спокойния град, природата. Работя от известно време в едно предприятие и се чуствам спокойно, но получих шанс да започна работа в местната община на позиция свързана със специалността ми. Заплащането е в полза на завода, но в едното място си просто работник, а на другото има възможност за някакво развитие. Душата ми се раздвоява, но в съзнанието ми е, че няма да бъда удовлетворен от чиновническата работа. Аз съм свикнал да съм на терен, да работя с ръце. МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!

Коментари

1.   E добре де,щом не ти харесва тази работа търси си друга из обявите,питай разни приятели,познати каквото се сетиш щом не ти харесва тази работа не се мъчи а потърси нещо по-добро и побързай защото ако сега ти е неприятно след няколко месеца а и година ще ти е тройно по-неприятно!!!

2.   Моят съвет е да останеш на работата, която те удовлетворява и се чувстваш на място. Иначе ще се чувстваш нещастен и не на място. А да се чувстваш на грешното място или като човек, който не пасва на обстановката не е никак приятно, а и работата не спори. Освен това работата в община далеч не е най-вълнуващото нещо. Ако заплатата в завода ти е по-добра, ако това което правиш ти се отдава, няма защо да започваш чиновническа работа. Пък кариерното развитие...не знам какво ще ти донесе това, ако не те прави щастлив. Ще се чувстваш изморен, отегчен, неудовлетворен.
Това е моето мнение, не е задължително да е правилното решение. Не знам каква работа ти предлагат все пак. Поздрави!

3.   На твое място бих избрала да работя това, което ми е "на сърце", както се казва. Заплащането няма голямо значение, стига да ми покрива нуждите, а по-скоро е важно дали ми носи удоволствие, но в твоя случай дори и заплащането е по-високо.
Няма какво да му мислиш, така изглежда. Каква полза от кариерно развитие, ако не е твоето нещо? :-)

4.   Развитие на държавна/общинска работа...
Ще те разочаровам-няма такъв филм. Не и у нас.

5.   Местата на малкото населено място да си в общината. Ограниченост, стари вярвания и разбирания. Работи каквото ти харесва. Няма такива интриги и простотия в общините.