Споделена история от На работното място

Не ми се работи, не знам и какво, нищо не мога
Здравейте, момиче на 21г съм, работя от както съм на 16, покрай ковида спрях да работя, защото намаля работата и нямах сертификат. За щастие приятелят ми е страхотен човек и той ми помага в този момент, но свикнах да си стоя вкъщи, последните няколко месеца и сега не ми се почва, трябва да търся нещо, а при самата идея ми става лошо! Толкова години съм била само сервитьорка, като си помисля колко е гадно и ми се повръща, не желая да се връщам на старата ми работа, не искам по кафета и ресторанти вече...дори мразя да седя на кафе, до толкова ми е противно. Не знам каква работа да си намеря, студентка съм по психология 1ва година, има още да си уча, докато намеря работа по специалността си, но не съм сигурна дали и това е моето, просто го уча....много отчаяна се чувствам, не мога да продължавам да не работя, но в малкия град няма избор, просто е отвратително.

Коментари

1.   Щом си студентка не е нужно да си търсиш работа.
Много мои познати понеже не им се работеше изкараха и магистратура.
Изкарай си образованието и след това можеш да работиш, като психолог.

2.   Може да предлагаш гледане на деца вкъщи, почистване на домове. Търси нещо друго.

3.   Поради същите причини много жени се хващат да работят от вкъщи, творейки архитектурни изобразявания като вътрешни оформителки (interior designers на английски).
В началото се изисква търпение, докато бъдат научени определени тънкости на занаята, но след натрупване на необходимите знания може да се вадят много прилични пари в рамките на хиляди левове месечно, а по-напредналите правят и над 10 хиляди месечно. Поръчки с такива умения може да се търсят както в многото чуждестранни интернет страници, предназначени за целта, така и в "Дибла" и някоя група във Facebook:
https://dibla.com/user/?page=2
https://www.facebook.com/groups/161837807186391

Примерни уроци за достоверно изобразяване:
https://youtu.be/CtLkYb4Uwhc
https://youtu.be/z3PtFCR8G6E

Уроци за моделиране за начинаещи:
https://youtu.be/Xb4ddBuiTU0
https://youtu.be/ktJMBxO-q5g

Друг начин да си докарваш прилични доходи от вкъщи е създаването на текстилни букви или играчки. Това също се прави от много жени на всякакви възрасти, включително и ученички:
https://handmasters.bg/tvoreniya/5462-bukvi-ot-tekstil

И двата вида домашна работа може да се извършват или изцяло като основен поминък, или като допълнителна работа в свободното време, докато работиш нещо на редовна смяна.

- Кифлоприземител

4.   Ти го каза! Свикнала си да ти помагат. може би това е проблема. Отчупи се от приятеля ти и се вземай в ръце. Живота тече!

5.   Ако владееш английски ще ти е по-лесно да се преквалифицираш. Има торенти с курсове от Udemy, има цели курсове в ютюб на всякакви теми. А има и тестове, определящи наклонносттите, също на английски, които може да ти помогнат да решиш какво ти се учи и прави.

6.   Не работи тогава,имаш си приятел нека да те подкрепя той финансово,жена си в крайна сметка,мъжът трябва да осигурява финансово семейството,жена си,децата си,а жената да се грижи за мъжа и децата,изобщо не е никакъв проблем жена да не работи

7.   Просто решение - карай такси.

8.   За невярващите, набили единичките на мнение 3 горе, миналият месец със същата дейност за две седмици работа изкарах 2000 евро и в другото време си почивах, а вчера взех нова поръчка за 6000 евро, която ще отнеме не повече от три седмици за изпълнение. След данъчното облагане се губят около 1/4 от парите, но пак остава що-годе прилична сума.

Освен архитектура, за която обикновено се изискват познания по 3DS Max, Blender (безплатна) или някоя от десетките други програми за мрежово моделиране, друга доходоносна дейност с проектиране е конструктивното проектиране на възли и детайли. Най-лесно такава работа и като свободнопрактикуващи, и като сътрудници на редовна заплата в някоя фирма, можете да си намерите с умения с програмата Solidworks.
Само ви трябват около 3-12 месеца самообучение (в зависимост колко схватливи и целеустремени сте да попиете знания) и после след намиране на поръчки ще започнете да изкарвате пари, които са поне два пъти повече от средната заплата в страната. Нямаше да ви давам този съвет, ако нещата не бяха проверени с времето. Много хора имаха далновидността да се захванат с това и сега се справят успешно. В пъти по-лесно е за възприемане от повечето хора, отколкото е например програмирането, а работата може да се извършва в домашна обстановка и не зависи от населеното място, стига да имате поне обикновена интернет връзка с цел уговаряне на условията и последващото предаване на поръчките. Ако ще и в най-забитото село да сте, пак ще изкарвате същите пари, както в големите градове.

Една друга тема, създадена с тази цел, бях писал повече подробности:
http://spodeli.net/9/story-129519.html

Е, ако целта е човек въобще да не работи - с надеждата парите да падат от небето наготово или някой друг да го издържа, за това вече нямам съвет.

- Кифлоприземител