Споделена история от На работното място

НАГЛОСТА НА БДЖ НЯМА ГРРАНИЦИ
Поради липса на друг транспорт, пътувам за работа с влак: гр. Сеново - гр. Русе. Примирила съм се с закъсненията. В следствие на които, закъснявам за работа. Но днес беше върха. Влакът пристигна по разписание на гара Разпределителна. Но вместо да потегли като всеки друг път за Централна гара взе, че се върна обратно. Поради което този път изобщо не можах да отида на работа. Оплаках се на телефона им за нередности. След проверка ми обясниха, че сама съм си виновна. БДЖ имало ангажимент да ме закара до гара Разпределителна и нищо по - вече. Този влак бил до там. След което вагоните му се разделяли, едните продължавали до Горна Оряховица, а другите се връщали на зад. До сега съм имала късмет, като съм се оказвала във вагоните който продължават. НИКОЙ НИЩО НЕ БИЛ ДЛЪЖЕН ДА МИ КАЗВА. ВЪПРЕКИ ТОВА АЗ ПЪТНИКЪТ ТРЯБВА ДА ЗНАМ КОЙ ВАГОН ЗА КЪДЕ ЗАМИНАВА!

Коментари

1.   БДЖ е отвратително. Оставено е да се разпада и служителите му са тотално отчаяни и мразят работата си.

2.   Прави са. Отговорността да провериш в кой вагон се качваш си е изцяло твоя. Отвън на вагоните има табелки, на които пише за коя посока пътуват. Успех!

3.   На мен също винаги ми е било странно това с превхрълянето по БДЖ и е измислено по възможно най-малоумния и объркващ начин. Аз тръгвам да пътува за някъде, ама по средатана пътя трябвало да сляза, пък да отида на някакъв си коловоз, ама и да се кача в точно определен вгон и никой нищо не ти казва и не те насочва. Ако не знам, че трябав дори няма и да разбера. Ами аз мжое за първи път да позлвам услугите им, длъжен ли да предполагам подобни простотии. В чужбина все си мисля, че не е така, ами просто си се качваш и си слизаш където трябва.

4.   До 2 - А на тебе провал ти пожелавам :)

5.   Специална покана ли искаш? ! Да ти изпратят съобщение по Вайбър, Месинджър? ! Да те подканят с песен?
Като си купуваш билет, питаш на гишето. Или кондуктора. Пък и на вагоните пише.

6.   Автора - Като се замисля. Голяма късметлийка съм. Пътувам от около 10 месеца. И за първи път ми се случва. А е можело всеки ден. То се видя - ще си купувам кола. А БДЖ да си кара празните вагони, за да няма проблеми с пътниците.

7.   6, купувай си кола. Все друг е виновен, че не сте осведомени. Някой специално трябва да ти каже, трябва да те хване за ръчичката и така. Нищо, че си има сайт на БДЖ, където пишат свръзките, нищо, че има кондуктори. Ти си пътника, от теб зависи да отидеш от точка А до точка Б. Като не знаеш, питаш, дори и да им досадиш.
Ама явно си стоиш като принцеса и чакаш лично подканяне. Наясно съм с прекачваници и прочие. Пътувала съм доста годинки и съм разчитала на себе си и съм и питала с риск да досадя. Питала съм кондуктори, други пътници и така. Кондукторите обикновено минават и напомнят на пътниците, ако има прекачване. Ама ти си разчиташ на гол късмет явно, което е супер безотговорно. Да, ти си виновна.

8.   До 2 и 7 - Моля ви! Никога, ама НИКОГА не правете продукти, не предлагайте услуги и не работете директно с клеинти, малки деца или болни хора!

10.   8, защо?
Над 18 е, щом работи. Има уста, не е бебе. Иначе звъняла да пуска жалби, но не се е осведомила предварително за нещо, което касае нея.
Явно трябваше някой да и хване ръката, да опъне червения килим и така.

11.   10 - Ако не знаеш, че имат такава практика ОТКЪДЕ ще ти хрумне да питаш подобно нещо? Редно е като ти издават билета ДА ПИШЕ, да се информираш от служител в КОЙ вагон на влака да се качиш. Откъде ще знаеш ти иначе, че планират еди кой си вагон да бъде откачен и пратен на друго място?

12.   До 10 - Точно реакцията, която очаквах. Иначе има надежда. Сетил си се, какво трябва и ако загърбиш ценичните си възгледи над живота, може би ще има и надежда за теб.Разбери едно - с хули и сопа, нищо не се полуава. Хората искат разбиране, помощ и търпение.

13.   11 от 10
Ти на влак бил/а ли си в рамките на 10-20-30 години?Явно само на картинка знаеш какво е влак и билет.
Къде на билета пише да се информираш от служител и че, има прикачване? Това в някой филм ли го видя? Има си сайт, където като цъкнеш на дестинацията, до която пътуваш и гарата , от която се качваш си има подробно описани влаковете и дали има прикачване.С часове и всичко. Има си гишета, на който питаш , има си други пътници. Пък и минават кондуктори да уведомяват. Който чул, чул.
12, тук става въпрос за голям, работещ човек, не за бебе. Пенсионери се оправят по влаковете, прави си извода сам.

14.   Често пътувам и аз с БДЖ. Винаги кондукторите проверяват билетите и казват в кои вагони да седнат тези пътуващи, които ще пътуват след гара, на която вагоните ще се разделят. И тази гледка наблюдавам от две години пътуване почти всяка седмица и всеки месец (с някое изключение).
Според мен от БДЖ просто се опитват да се изкарат невинни и не само в този случай, ами и по принцип. Нищо ново.
И да, голяма късметлийка си за тези 10 месеца... С БДЖ трябва да си късметлия.

15.   До 13/10

Оооо да! Бил съм! Отваратително е! Гнусно и мизено място, символично показващо ситуацията в цялата ни държава.

"Явно само на картинка знаеш какво е влак и билет.
Къде на билета пише да се информираш от служител и че, има прикачване?"

ТОЧНО! Това е проблемът. Никъде на билета не пише! А може. Не е трудно. И да, аз мога да го направя, ако от БДЖ ме помолят и ми дадът достъп до системите си.

"Пък и минават кондуктори да уведомяват. Който чул, чул."
- Не и според историята на автора, не са! Но след редица инциднети, завършили с фатален край през години, това едва ли е най-големият грях на БДЖ и служителите му. Отново - може да се съобщява по говорител във всеки вагон. ДАли ще е овек на живо, дали ще е със записано събощение - има начин. Желание няма.

Очевидно е, че не искаш да помогнеш с проблема. Ок, твоя си работа. Спри да се заждаш поне.

19.   Тука някакви трейн фенчета се дуят като пуяци, че едва ли не трябва всичко да им знаеш. Разписания, гари. Всичко би следвало да е направено в улеснение на пътниците бе, трейн фенчета, обаче нашето БДЖ е точно противоположното на това. Ако искаш да се гъчкаш във вмирисани вагони, осрани тоалетни и да се върнеш в началото или средата на 20-ти век, защото ти е мъчно за Бай Тошо, там е мястото. Там се движи неслучайно най-бедната и нямаща възможност за друго прослойка на обществото. За разлика от останалите влакове по Европа, примерно. Там се движат всякакви хора, наслаждават се на пътуването, условията са прекрасни, влаковете бързи и чисти. Прекрасни гледки и т.н. Тук най-много да очакваш някой да те ограби или да попаднеш в купе с пияни студенти, в някои случаи и да ти мятат камъни по прозорците от мах'лата. А тези, които работят там, много ясно, че "не са длъжни". В тази държава никой не е длъжен на никого за нищо, да не говорим да помогне безплатно. Но то и с тези заплати, които им дават. Това е една бездънна каца, която трябва да разкарат. По-добре да го дадат на някой, който да направи нормална услуга, не държавата да "инвестира" от нашите пари в тази кочина, която да продължава да е кочина.
бла,бла

20.   15, как да помогнем с проблема?! Да предложим адвокати?! Да се разхожда по съдилища? Да пуска жалбички?! Да направим дарение на БДЖ?!
Да си купи кола, или да намери гадже с кола. Железницата няма да се затрие, ако не се вози тя.

21.   Бърза справчица в сайта на БДЖ за съответните гари- 7 влака, само един с прикачване-първия ранно сутрин. Другите са директни. Написано е с различен шрифт на сайта и като цъкнеш излиза цялата информация.

22.   Да ме прощавате, ама преди години питаха на перона още, кой за къде и казваха в кои вагони да се качи човек, а после минавах поне по два пъти, за да кажат, че последните вагони ще се отделят.

Днес не се прави. Авторът е прав! Изоставена работа е.