Споделена история от На работното място

Служителите трябва да се подкрепят едни други!
Работя във фирма, в която има хора, които сме дошли от друга фирма в същата сфера - обработка на данни. Та повечето от старите колеги са свикнали на тормоз от старата ни фирма. Там и тим лидерите и мениджърите ни настройваха едни срещу други и беше отровна средата. Та често се подхвърлят коментарчета между нас, но в същото време са много примерни спрямо мениджъри и тим лидери. Е да, но покрай кризата в нашата фирма дойдоха хора от съвсем други сфери, дори и бивши маникюристки, а те не си мълчат. Между другото с колегите на едно ниво се държат доста добре, дори приятелски, но си търсят правата до последно и спорят с тим лидерите и дори мениджърката и с право, защото фирмите винаги обещават неща, а после не ги изпълняват.

Та въпроса ми е - защо много от хората, свикнали да работят в офис наистина са с робски манталитет и се заяждат с тези, които са в същите л...на като тях? Не трябва ли да се обединим и да си търсим правата и да сме агресивни с шефчетата дето ни лъжат постоянно? От накъдне накъде ще се тровим за едната заплата едни с други, не разбирате ли, че шефовете и тим лидерите точно това целят, за да не ми търсим сметка?!

Коментари

1.   Няма как да се бориш като след една седмица той ще си е намерил друг а ти няма да си си намерил друга работа. Колкото по тих си толкова повече време ще се задържиш, ясно е че работиш повече от колкото получаваш, но при всички е така. Едни носят отговорност, а други бачкат и да всеки е недоволен защото накрая държавата мачка шефа ти.

2.   Не, това в България никога няма да стане. Защото в една фирма шефът винаги си има доверени хора които вземат добри заплати, бонуси и са му един вид любимци, понякога това е замаскирано и не можеш да го разбереш. Но в даден момент се усеща. Аз примерно преди години бях във фирма с много глупав шеф, който махаше хора на база настроение. Буквално без причина. В друг момент обаче имаше хора, които изобщо не се оплакваха от заплатата, нямаше го огорченито че имат много работа или ако имаха, си я вършеха горе долу колкото да мине и говориха зад гърба на шефът, но пред всички показно. Е как така тези хора никога не бяха махнати или не им беше направена забележка? А други изхвърчаха без причина...

Не очаквай в България да се случват нещата за които говориш.

3.   1 и 2, но фирмата ни уж е чужда, голяма в аутсорсинга.

4.   До 3, няма никакво значение. И нашата беше чужда но много побългарена. Простащината беше издигната на пиедестал и то говорим за голям град. Не за провинцията или някое село. Да, имаше доверени хора на шефът, които си работиха доста, но имаше и други които работиха много и не получаваха колкото близките до ръководството.