Споделена история от На работното място

Как да общуваме с трудните хора?
Мислих, че житейския ми опит е достатъчен и нямам проблем с общуването си с хората, но се оказа, че не е съвсем така.

На работното си място имам колега, от който съм зависима във връзка с текущите ми задачи. Установих, че единствено аз имам проблем с него. Може би защото съм пряма и директна - каквото и да кажа - все е лошо. Реших, че ще се опитвам сама да се справя, но нещата са свързани и ужас - отново трябва да го търся за съдействие. Работата не ми тежи толкова, колкото усилието, което проявявам за да си поставя проблема, да го потърся, да го намеря и да имам търпението да разбера кога нещото си зависещо от него е свършено.

Реших - ще гледам какво правят другите и аз ще го правя.
Да ама не - правя му политика - не хваща, опитвам се да го обърна на хумор - пак не хваща. Нямам конфликти с него. Преди време сякаш ми беше по-лесно да разговарям с него. Сега не само, че няма време за разговори, ами няма и какво да говоря. Нямам лично отношение - не ми е неприятен нито пък ми е смущаващо приятен - в смисъл да ме кара да се притеснявам. Има чувство за хумор, но с мен се държи доста гадничко.

Може би аз съм "странната птица" и не се вмествам в списъка на хората, които са му симпатични.
Не разбирам вече какво трябва да правя.
Мисля си личните симпатии или антипатии не трябва да влияят на служебните взаимоотношения. Още повече, че аз нямам нищо лично към този човек, а се оказва, че съм
потърпевша и не мога да намеря адекватен подход.

Коментари

1.   Така е личните взаимоотношения нямат място на работното място. Между двама души трябва да има уважение а от там нататъка в крайна сметка пък не е задължително да са си супер симпатични!

2.   Може да Ви харесва и от там да се поражда това напрежение между вас! Мисля, че трябва да си поговорите, разговорите почти винаги вършат работа в подобна ситуация.

3.   подкрепям номер 2 и съм сигурен, че има мръсни мисли и няма смелост да ги сподели.Това го праща в другата крайност, нещо като самозащита.Успех и смело.

4.   Глупости! Българите са лицемерни!!! По времето на социализма религията се е отричала и оттам хората са се научили да лъжат. Нищо не можеш да направиш с този индивид:)
Просто не спори с него! Ако не ти харесва в България, че хората са лицемерни и не говорят открито знаеш къде да отидеш...това е положението в нашата страна сега, след 50, 100 години може да има промяна:))
В България живеете я се осъзнайте:PPP!

5.   Просто го попитай учтиво какъв е проблема, обидила ли си го с нещо и пр.... това може да не спомогне да се харесате повече (не е и задължително), но поне ще се изясните до някаква степен.