Споделена история от На работното място

Търси се: нетатуирана продавачка
Здравейте!

Виждали ли сте продавачка, която да няма татуировки?

Поверието гласи, че навремето е имало доста такива индивиди, но те към днешна дата се водят изчезнали като динозаврите?

P.S: Възможно е да има продавачки без татуси, но те най-вероятно са по заместване - не са истински професионални продавачки...

Коментари

2.   Така е. защото продавачки обикновено стават момичетата които не искат да следват висше, имали са по-нисък успех в училище или пък в университета. Обикновено момичетата които учат търсят стажове в офиси и при тях по-рядко може да се видят татуировки. Обикновено се татуират хората с по-ниско образование и успехи.

4.   Не знам, но аз като видя татуировки и/или пиърсинги ми се повдига. Особено жена на около 30 с лицеви пиърсинги ми е адски гнусно, пошло, грозно, банално и жалко. И всички са се нашарили с грозни татуси. Най-жалки са ми някакви загорели типове, които се кефят и коментират за някоя мацка, че имала татуси. Един човек или е привлекателен или не. Разни модификации могат само да го загрозят, а не го правят по-хубав.

6.   Да, виждал съм.

7.   4, Аз пък съм жена и си имам 7 дупки по ушите и много си ги харесвам ;)))

8.   Не съм продавачка, ама не съм татуирана. Останали сме и нормални жени, не губи надежда. На почти 25 съм, ако има значение. Също мразя тая мода с лайната под кожата.

9.   И аз не харесвам татуировки и пробвам да разубеждавам приятелите ми, сред които от няколко години има мания за татуси, но какво ми пука продавачката в магазина ще модификации има по тялото си. Гледай себе си и близките си и стига плю непознати, за които не знаеш нищо.

10.   Аз също меко казано не обичам татуировки, пиърсинг и подобни простотии. За парите, които се предлагат у нас обаче за каквито и да било позиции, не мисля, че може да има каквито и да било претенции. За подобно заплащане - подобни кадри. Също както, когато отидеш в магазина да си купуваш кола. Ако извадиш 20 хил. лева, взимаш Дачия. Ако извадиш 100 хил. лева, тогава може да ти стигнат и за БМВ например. Не знам защо българския "бизнес" си мисли, че като тръби наляво-надясно, че няма кадри, но не променя нищо, тия кадри отнякъде ще го чуят и ще се телепортират при него. Колкото до позицията за продавачка, на повечето татуировките не са на челото. Правят им се едни спретнати униформи и татуировките се закриват. Ама униформите и те струват пари. Да климатизираш добре пощението, за да не е вътре 40 градуса през лятото също струва пари. Добрата продавачка, която знае и може да обслужва клиенти, пак струва пари. Защото и аз като вляза във въпросния магазин нещо, което струва 200 лева не ми го дават за 100.

11.   Аз нямам татуировки. Не съм имала нисък успех в училище или университета. Продавачка съм, защото ми е най-лесно, а не, защото нямам умения или знания в конкретната област, за която съм учила.
Предразсъдъци, авторе. Същите както в темата за жените, които слушат рок и метъл, от които съм и аз.

12.   И аз това забелязва. Вече продавачки в хранителни вериги, в мола, целите нашарени - някакви цитати в завъртян и неясен шрифт и език, някакви знаци, дори цели ръкави. Бетер от рокзвезди и рапъри. За мен това е сериозен негатив и такива момичета ми правят по-скоро лошо впечатление. Лично аз губя интерес към такива.

13.   Да не мислиш, че само с продавачките е проблема?
Важи за всички позиции, които са на предна линия и контактуват директно с клиенти.

14.   Целта ти е да осмееш татуираните хора. Окей. Но трябва ли да го правиш за сметка на продавачките? Редно ли е хората, които вършат нискоквалифициран труд да бъдат унижавани, принизявани и мачкани?

15.   май май никакви други грижи или проблеми си нямаш, че опря до там да се вайкаш, че кварталната продавачка имала татуировки

16.   Бе кво съдите, всеки ще прави с тялото си каквото си иска. Аз имам 2 татуса, скоро ще правя трети но са красиви и добре направени, реалистични, не някакви надписи и глупости.

17.   Не искам да се заяждам по никакъв начин,но какво пречи ако продавачката има татус(изключвам случаите когато са абсурдни и на видими места разбира се) не е ли по-важно как си върши работата,а и да бъдем честни продавачка не е някаква супер отговорна и престижна професия(отново не искам да обидя продавачките просто констатирам)????

18.   Само за днес видях три- четири, докато съм навън, или поне татусите им не се виждат. Имам чувството, че умишлено се фиксирате в нещата, които не ви харесват, само и само да си търсите за какво да се оплаквате.

Black Sabbath

19.   Най-малоумното е обеца на езика. Все едно носи плакат "Аз съм малоумна патка". Татуираните имат 2 категории - хубава с татуировки и грозотия (дебела) с татуировки. Второто явно е от комплекси.

20.   Защо конкретно нетатуирана продавачКА, ами продавач без татуировки? (Мъж/жена) Защо се акцентира на това, че е жена?
Защо не нетатуиран продавач?

22.   И какво значение дали е малко повече нарисувана ако си върши съвестно работата. Случва се на младини малко или повече човек да е безразсъден, но народът е казал "Не съди за книгата по корицата ". Това, че човек в даден етап от живота си се е изрисувал малко повече, не означава, че автоматично е пропаднал тип и рецидивист. И аз имах предубеждения едно време, до монета, в който преди 2 г. в лицето на на един малко повече татуиран човек не открих зъболекаря при когото най -после се чувствам спокойна след години наред ходене по мъките с други доктори. Това, че навсякъде без лицето е татуиран за мен няма никакво значение след като се чувствам спокойна в неговите ръце.

23.   Не обичам много да съдя за хората по външния им вид, но на мен лично ми е малко гнусно ако с тези изрисувани/татуирани/ръце ми реже сирене и кашкавал например.

24.   Аз човек с видими татуировки на работа не наемам, колкото и да е способен. Има едни етични и морални граници, които пресечеш ли от гъзарлък и безпаметност, следва да си наясно, че по този начин си режеш от статуса и възможностите в обществото.

25.   В кой век живеете, гнусно им било. Като ви е гнусно, татуирана продавачка да ви реже салам, вземете си крави, прасета, гледайте и си правете наденици, суджуци и салам. Поредните клиентски консуматори с претенции, че чак и претенции за външен вид имате. Толкова малоумни и мързеливи клиенти има, че ако не е топла точка ще умрат гладни. Като не ви харесва не се навирайте в магазините, никой не ви кара насила.

28.   Какво те интересува чуждото тяло? Ти нали си чист като сълза? На мен пък татусите са ми супер секси. Не искам мъж без татуси. Обожавам татуси на врата и гърдите на мъжа. Имаш мислене на бабичка, която е взела плетките, пуснала е телевиора, гледа и се възмущава. Задръстеняшка тема.
ж, 23

29.   25, да те светна ли защо е гнусно? Гнусно е по простата причина, че този, който няма елементарно уважение и хигиена към собственото тяло, вбождайки отрови в кожата си от куха гъзария, ще е още по-голям мърльо и към храната, която приготвя/продава.

30.   Към 28

По всички теми плюеш по ганьовците, а тука си каза истината, че точно по такива си падаш. Абе прав е Наполеон като е казал, че всичко жени са курви.

Сега по темата: Отдавна трябва да де въведат много строги хигиенни изисквания към хората работещи в хранителната индистрия. Не може да плащаш безбожни цени за кило сиране, а да тиго продава някаква нарисувана мърла, че и с дълги лакирани нокти. На такива мястото им е в някой бардак илин на магистралата, но не и зад щанда с храни. Храната трябва да се уважа, защото никой не е по-голям от хляба.

31.   29 Ти ще оправиш света. А че може нетатуирана продавачка да си обърше задника и да не си измие ръцете, после да ти бута храната, то това подробности. Само хора, които не са работили с храни или в обслужващия сектор може да си живеят в такива заблуди. Някой ако ти се изхрачи в яденето, няма и да разбереш. Иначе нашия искаш нетатуирани да го обслужват. Всичко, каквото си купуваш в магазина е срано по него поне 10 пъти и 100 ръце са го барали-някои са се самозадоволявали преди това други са си объркали в носа или по други дупки.