Споделена история от На работното място

На път за работа-ПТП
Здравейте,преди около година и половина на път за работа претърпях ПТП . Поледица,колата се завърте и се ударих в мантинелата,отпреде главно ,малко задната част.
Четири коли бяхме, 2 в мантинелата (мойта и една друга.) ,Две между тях. Полицаите дойдеха видеха ситуацията,не ме пробваха за алкохол и не ми писаха нищо.Казват само "несъобразена скорост" .(гледат да минат метър)На следващият ден моя молба поисках да ми се издаде документ за ПТП. След два месеца ми дадоха удостоверение .На Еди коя си дата,автомобил (номер) е претърпял ПТП.Колата няма Каско.
Та въпроса ми е:
Дали мога да осъдя пътното?
Колата ми струва 5000+лв (по документи 400).
Материални вреди.
+ Морални вреди,(Колко)?

Коментари

1.   Да осъдиш пътното за какво? За наличието на поледица?

2.   От автора:
Да за поледица, не са хвърлили достатъчно пясък,сол и др. неща предпазващи от хлъзгане -4 коли.
Ударът е отпреде главно,отзаде малко.
Тяхната защитна версия е превишена скорост,но как ще го докажат това полицаите не ми взеха проба за алкохол,а имам удостоверение за ПТП. Те така могат да кажат "изпил е 5Л рекия" ,но не съм пил капка когато направих ПТП-то поради поледица.

3.   По принцип злополулите по път за работа се водят трудова злополука.
Минало е много време и не знам дали изобщо може да се направи нещо, ако нямаш извадено и медицинско, че си пострадал, пък ако е само за колата, ако е лична, а не служебна - от работата ти би трябвало да те обещетят, но е минало доста време.

4.   Ми, разбира се, че за поледицата. Ако ПТП-то е в чертите на града, общината е длъжна да поддържа улиците в изрядно състояние. Особено, ако става въпрос за основни артерии като булеварди например. Само, че не да се съди пътното, а общината.

5.   Мале, мале... То не може да пише и говори ама кола тръгнало да кара, та и другите ще съди. Ганьо, ганьо...

6.   До 5 - Ок. И?