Споделена история от На работното място

Работа в максим
Здравейте, пише ви 19 годишно момче. Лятото е почти тук и тъй като ще е така да се каже "последната" ми лятна ваканция бих искал да си прекарам добре. Да отида на море с приятели, да излизаме вечерта, да ходим насам-натам с компания и тн. Единственият проблем е, че за тези неща трябват поне някакви пари, а джобните които нашите ми дават няма да са ми достатъчни, но пък и не мисля, че съм в позиция да им искам още, особено сега с тази инфлация и всичко друго. Имам книжка от вече около година и ми е приятно да си карам колата. Мислех си, че ще ми дойде добре да карам някакви хора от точка А до точка Б за по няколко часа на ден и да изкарвам някакви къси кинти. Наясно съм, че парите няма да са нищо кой знае какво, още повече когато горивото е вече толкова скъпо, но мисля, че ще са ми достатъчни за това за което ми трябват. Това, че ще мога да работя когато искам и по колкото искам, определено ми звучи привлекателно. Единственото нещо което ме притеснява е, че реално тези таксита са незаконни и един приятел ми каза, че постоянно им правели акции. Изкара го все едно е по-опасно от това да пренасям наркотици през границата. Аз се пробвах да потърся повече информация по въпроса понеже цялото това нещо ми звучеше доста преувеличено и единствено намерих някаква статия в сайтът на НОВА от 2020. Обаче от тогава, до сега, не виждам да има по-малко хора които го правят, затова искам да се допитам до някой който го е правил, ако може да ми даде повече информация по-въпроса. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не мисля, че ще изкараш добра печалба от това. По-добре виж обяви за хамалски услуги. Ходиш когато те устройва и дават между 50 и 100лв за свършена работа.
Иначе най-лесния начин е търговия. Трудното е да намериш какво да продаваш. Примерно можеш да обиколиш битаците и вторите употреби около теб и за вложение от 30лв да вземеш стока от която може да извадиш над 100. Трябва обаче малко да проучиш пазара и да се ориентираш какво да търсиш и продаваш. Съответно дали ти се занимава с куриери или смяташ да разчиташ на лично предаване или дори на познати. В такъв случай да съобразиш стоката според обкръжението си.
На пазара за 10лв можеш да купиш Iphone (I cloud е гарантиран), ps2 винаги работят и спокойно се продават за 50. Въдици, бинокли и всякакви дреболии и антики. Тоест трябва да прецениш кое ще можеш да продадеш преди следващия пазар. Все пак парите ти трябват на момента и колкото повече влагаш, толкова повече ще изкараш.
Може да се възползваш и от други дадености на населението ти място. Примерно търговия със плодове. Купуваш евтино от някоя близка борса и заставаш на някой главен път с няколко касетки. Казваш че са от на баба ти градината и така. Бонус е ако дядо ти има излишна ракия по 10-15лв литра също е далавера.
Успех и весело изкарване на лятото!