Споделена история от На работното място

Кредитен консултант
Здравейте, честно казано не знам как да започна... Тази година завърших гимназия и не успях да се ориентирам дали и какво да уча, пък и не съм сигурна, че ще се справя. По принцип винаги знам какво искам и правя планове с 1-2г по-рано, но сега нямах представа, какво да правя, след като завърша. Проблема е, че много се притеснявам(общо взето за абсолютно всичко) и не спирам да мисля за всякакви проблеми, които може да изникнат в живота ми. Не съм общителен човек и трудно контактувам без притеснение. Наскоро видях обява за кредитен консултант без опит и без образование и честно казано се притеснявам да изпратя CV (и от интервюто, ако стигна до този етап). Смятам, че като за първа работа е добре, но нямам опита и знанията. Пиша тук с надежда, ако тук има хора работили/работещи, като кредитни консултанти(бързи кредити), за съвети които биха ми били от полза. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Без опит? ! Ще бъда кратка- може да е уловка да те ползват за незаконни дейности. Ти да си лицето, което ще разпознават после потърпевшите. Всякакви измами, които дори не можеш да си представиш.
По- добре сервитьорка дори. Внимавай много. Ако все пак решиш и те вземат, задължително дискретно си направи видео от интервюто.

2.   Някаква фалшива обява е било това, дори само, ако се замислиш за самата длъжност-там се иска много силна общителност, за да могат да се набират клиенти, там буквално трябва да се срещаш със сума ти хора ежедневно и да им разтягаш локуми колко е добре да вземат кредит и т. н., да им говориш за разни предимства и прочие глупости. Най-вероятно обявата е фалшива и си търсят хора, които да им работят без пари, сигурно дори не е на трудов договор. Бъди внимателна.
И спокойно ще намериш подходящо поле за изява, просто не се стресирай и вярвай в себе си.