Споделена история от На работното място

Работа в мвр
Здравейте, Предстои ми кандидатстване за работа във мвр гдин, всеки които е кандидатствал би ми бил полезен какво е решавал, какви са тестовете, как да се държим на психо изпита и т.н.
Всяка друга полезна информация би ми била полезна.

Коментари

1.   90 процента са с връзки и бъдещите новоназначени са вече известни. Все пак имаш 10 процента шанс. Познавам хора дето са почнали работа без грам връзки. Така, че ако много го искаш ще стане. Друга информация не мога да ти дам.

2.   Аз кандидатствах преди 10 години. Първата стъпка е подаване на документи и сортиране на одобрените и отговарящи на изискванията кандидати. Втора стъпка медицински прегледи. Трета стъпка беше физическия изпит - в страниците на МВР е описано в какво се състои той - бягане на 800 метра, скок от място, бягане в осморка, лицеви опори - имаси норматив /минимум/ и точкова система. Който събере най-много точки се класира по натам. Четвъртия етап е психологическото изследване - общо взето се решават тестови задачи и отворени въпроси. Аз стигнах то четвъртия етап и не се класирах за заключителния, а той е явяване пред комисия за заключителното интервю /разговор/, за мотивите ти да кандидатстваш и така нататък. За момента не съжалявам, че не ме приеха - те загубиха от това. Като знам какъв принципен човек съм, на дали щях да издържа в тази строго йерархична система. В МВР вземат хора, котито първо действат после мислят - даже най-добре почти да не мислят... В момента работя в частния сектор и ми е по спокойно и заплатата е добра, а им мисля да се прекфалифицирам за по платена работа предвид кризистната и инфлационна ситуация в момента. :) Хубавото на работата в МВР е че е сигурна държавна работа и ако не се издъниш може и да се пенсионираш в системата с всичките и облаги от това.

М. 36г.

4.   до колкото видях един pdf файл за назначаване за гдин "правила назначаване 2021" нормите са по ниски от тия в мвр... не знам актуално ли е това нещо - от автора.