Споделена история от На работното място

Каква заплата взимате? (въпрос за хората извън София)
Здравейте.

Бих искала да си сверя часовника и да попитам каква заплата взимате. Моля да пишат хора, които работят извън София и не работят в друга държава, за да видя нещата по-реалистично.

Аз взимам около 900-1000лв нето на месец в един от големите областни градове. Преподавател в частния сектор съм.

Реална ли е средната заплата в бруто или се дължи на високите заплати на някои държавни служители и IT специалисти?

Интересува ме какво е заплащането при жените в провинцията също така, особено след като са създали семейство.

Коментари

1.   Мъж, Русе, счетоводител, 3300 бруто, 2600 нето.

2.   1200 нето работник подръжка ама съм 60 часа на седмица. Добре, че не е супер натоварващо.

3.   В Бургас - 1200 нето в кол център с немски език.

4.   Вече и в лидъл взимат 2500 сигурно, не е само ИТ, има и тираджии, дето взимат адски много пари/заслужено де/, преподавателите мисля, че си взимат толкова, макс 300 лв над теб да са и то не повечето

5.   Взимам около 8 бона чисто, Варна, ИТ. Работя remote от нас за немска фирма.

6.   Думата е "вземате". Стига подражание я с това взИмате. Взех, да взема, превзема, завзема и т. н. Как се лепят само простотии в главите на хората не знам. Също като другият паразит "закупих" - не може да каже купих си кола, ами "закупих" (абе по-научно звучи някак - така си мисли тъпака).

7.   Областен град, жена, семейство, деца, държавна работа, 1100 нето.

8.   6, думата е дублетна и си е книжовна от 2012-а официално.

9.   6, това са дублетни форми, т. е. и двете са верни. В нета има правописен речник, провери.

10.   8, за фирма в Германия или за български клон на немска фирма? Ако може сподели името на фирмата. И на каква позиция?

11.   Авторката към номер 6: Двете форми са дублетни и могат да се употребяват в книжовната реч. С излизането на Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012 формата, , взимам'' беше възстановена като дублетна.

12.   35лв надница на ден. Работа на полето за да се храните всички вие с големите заплати с прясно откъснати зеленчуци, работя от 8:00 до 19:00 област Плевен. В моето населено място нямам голям избор на работа

13.   5, жената пита колко дават на жените в бг в провинцията след като родят, не пита колко дават на ИТ в Германия. Дуй се сред свои, сред мършата няма какво да се дуеш, тъпан.

14.   Различно , около 1500/1600 мед.сестра .

15.   Телевизионен оператор, 1000 нето
Варна

16.   Варна, в хотел 1000 лв нето с нощен труд :)

17.   Депутат 10 бона чисто

18.   Пловдив, офис асистент 1300. Мразя я тази работа.

19.   Работа в Склад в Областен град - Североизточна България - 800 лева Нето.

Това за средната работната заплата е пълна глупост.

Значи ако в една фирма има 10 души, 9 от които вземат 1000лв, а 1 взема 21 000лева.
Средната работна заплата прави 3000лв., но това не означава, че останалите вземат 3 бона.

20.   3D визуализатор, 800-900лв на месец в голям град - с нулево уважение от фирмата. Колегите не вземат кой знае колко повече. В България този бизнес може би е печеливш за собствениците, за служителите - не. Харесва ми работата, но не успявам да покрия месечните разходи в последно време.

Обмислям напускане на България.

21.   Преподавател във ВУЗ в областен град - 1450 лв нето с 25 години трудов стаж. В частния сектор плащат по-малко. Последно ми предложиха 12 лв на час.

22.   Инженер, Александрия, 8 хиляди евро чисто.

23.   всички се оплаквате, а не се развивате. Работя в Ловеч, като Ел техник само на 21 и взимам 1700 нетно и то в завод, а частното си е бонус

24.   Областен град до морето - 1400 нето в сферата на търговията.

Обмислям преквалификация и работа в чужбина, че работата е доста зле последните 2 години...

25.   Касиер-счетоводител в малък град в Южна Централна България с чиста заплата 800 (осемстотин) лева. Жена на 33 г. с две малки деца. Как ви звучи? Ще се преориентирам, търся си работа в момента... като
чистачка.

26.   Жена от Пловдив, работя на 2 места и едва изкарвам 1000-1200! Тук само шефовете са добре платени в жалката ни родина.

27.   Млад лекар със специалност в град Пловдив - около 5500-6000 лв на месец чисто. Имам и месеци и с над 6000 лв.

28.   Биолог в клинична лаборатория- 1200 нето, жалка история!

29.   Лекар в Западна Европа - 12000 лв. В България се търсят последните останали бал*ци да работят за жълти стотинки.

30.   Лекар, 34 години от Пловдив. Около 6000 лв чисто, а някои месеци и повече.

31.   Работех до скоро за чужда фирма с английски език от вкъщи - 1250 лв нето. Жена съм, семейна с деца.
Мъжът ми е в чужда компания за корабостроене, взема 2000 нето в опция за увеличаване (нов е там).
Варна

32.   Нямаше да пиша, но видях депътстчето с 10-те хиляди. Началниците ми взимат много повече от теб бе. Ха ха!
Аз като монтьор на ел. оборудване съм със само 4000лв заплата.

33.   След като сте създали семейство, това си е ваш проблем. Никой не е длъжен да ви плаща по още една заплата само защото сте изсрали деца. Пари трябват на всички - млади, стари, студенти, с деца, без.

34.   Машиен оператор в Пловдив. 1700 нето. Как работите за 800 лв. не мога да си обясня. Това е липса на уважение към себе си. Развивайте се, надграждайте.

35.   Програмист, 7550 лева нето бонус около 1 заплата годишно. Работя дистанционно, живея в малък град в Северна България.

36.   35 съвсем ме депресира, аз работя за 1600 бруто обаче и то в София, след трудно следване в чужбина, но не съм програмист. Ами май ще се емигрира.

37.   До 36
Преквалифицирайте се в ИТ, ако Ви се отдава? В коя сфера сте в момента?

38.   След като сте създали семейство, това си е ваше бреме. Какво искаш да кажеш, че трябва да ти дават 2-3 заплати отгоре само защото си изпъцала дечурлига? Ти малоумна ли си или да? Никой не те е карал насила да раждаш. С какво си по-специална от другите?

39.   37 е ИТ-тата и добре платени пак са роби на системата и седят по цял ден пред монитора, това живот ли е да караш 8 часа пред екрана?

40.   38, ти си толкова тъп/а, че не можеш даже да го осъзнаеш. Остави, че изчезваме като народ, а и тези отдолу, които идват, са твърде малко или мигрантите са твърде необразовани и т. н. Нали се сещаш, че за да ти плаща някой твоята пенсия, или ако си някакъв много богат, пак трябва да има кой да ти е персонал. А персонал почва да няма, защото хора няма. И да, хората трябва да им се плаща толкова, че базовите нужди да си покриват и да могат да ти "изпръцат" работници. Никой не е по-специален от другите, говоря общо. И начинът по който се изразявате за деца, че са "изсрали", ме кара да искам да ви видя очи в очи какви хора сте, какво представлявате. В действителност ми е много интересно.
Но да, дори да мислиш, че това е "изсиране", най-малкото работна ръка трябва да има, освен ако не разчиташ на нашите индийци да са пълноценната работна ръка и да ти плащат пенсията/да ти работят. На 99% съм убеден, че си модерна, самотна женица, с над 100 бройки и котенца, които "спасяваш"(в последното няма лошо, де).

41.   До 38, да ама после чакаш млади и добре подготвени кадри с образование за без пари нали? Е заради мислене от подобия на хора като теб, вече не можеш да извикаш читав човек да ти свърши работа. Или ако има такъв, струва десеторно на преди, защото като имаше не се ценяха. Въпреки, че тези хора даваха стойност...

Съвсем скоро напускам сегашния си работодател, който много прилича на теб като злоба и като мислене и да си прави сам нещата. В момента започва да се усеща и да му пари под задника, но като няма кой да му работи над проектите, ще го видим какво ще прави...

Поздарви и късмет! И подготвени хора не чакайте. Гладът за добре подготвени кадри тепърва започва.

42.   От отговорите може да се обобщи:
85% цървули; 7. 5% "ларш" и 7. 5% средна работа.
Честити да са ви бананите и свободата на словото!

43.   40, пари трябват на всички, няма значение дали млади, стари, студенти, ученици, родители или не. А това изказване "колко ви дават, особено след като родихте" е меко казано малоумно, също като твоите разсъждения. Майките не са по-специални от другите хора, крайно време е да го преглътнете.

44.   До номер 43: Според мен майките по-трудно си намират работа, защото всички работодатели питат дали имат деца и кой ще ги гледа. В България се усеща дискриминация по отношение на това дали една жена има семейство и е родила и на каква възраст е. Трудно се наемат жени над 35 някъде въпреки образование, опит и умения за съжаление.