Относно предизвестията за напускане - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (120676)
 Любов и изневяра (29590)
 Секс и интимност (14309)
 Тинейджърски (21852)
 Семейство (6438)
 Здраве (9549)
 Спорт и красота (4686)
 На работното място (3138)
 Образование (7285)
 В чужбина (1643)
 Наркотици и алкохол (1113)
 Измислени истории (796)
 Проза, литература (1730)
 Други (18391)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от На работното място

Относно предизвестията за напускане
преди: 1 година, 4 месеца, прочетена 836 пъти
Искам да сменя работата с друга в същата сфера и вече два пъти ми се налага да измислям обяснения за това, че не мога просто да напусна работодател за две седмици след като (1) бих искал да бъда коректен, макар и да не съм получавал същото от страната на работник, и (2) едва ли наемащите работници компании биха били особено доволни ако някой техен служител реши да напусне във възможно най-кратък срок, без да предостави възможност за обучение на съответното работно място, както те де факто изискват да се постъпи. Кажете аджеба, аз ли греша, или компаниите и агенциите за подбор на персонал просто не реагират адекватно? Ако имаш работа и не си в период на предизвестие ти казват "Не можем да ви изчакваме един месец" (явно поради ниската ми квалификация, или поне така смятам) а ако нямаш работа, намекът е едва ли не че си безработен, защото не си годен за нищо. Съвсем пресен пример от днес - стартовата дата била 20 ноември, ама аз трябвало да си пусна едномесечно предизвестие. WTF? Как точно смятат че ще съчетавам изработването на дните от предизвестието - работа на смени, btw - с редовната смяна на новата позиция? Къде е логиката да се процедира по този начин след като е ясно, че компромис не е възможен? Почвам да мисля, че напускането на работа с някаква сума събрана тук-таме от заплатите и търсенето на нова работа е единствен начин за намиране на друга такава, освен ако не си в IT, където офертите сами идват при теб, защото си ценен кадър. Рисковано е, но аз досега само така съм си сменял позициите.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 година, 4 месеца
hash: cd0e0ba022
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

1.   Законовия срок за напускане с предизвестие е 30 дни от датата на предизвестието. По взаимно съгласие с работодателя може да напуснеш още утре!

Първо трябва да си намериш нова работа и да се разбереш с новия си работодател да те изчака за този срок от 30 дни, от датата на предизвестието. След това говориш и със сегашния си работодател. Ако е съгласен може и по рано да се освободи. Ако си му ценен кадъри и трябва да обучиш някой на твое място, то фактически за това е и този срок от 30 дни. Аз 2 пъти съм си сменял работата и винаги така съм се уговарял и с новия и със стария работодател. Общо взето след 30 дневния срок напускам, а на следващия възможен ден ме назначават на новата работа. :)

П. С. - И от мен да знаеш, че е хубаво да имаш едни спестени пари за черни дни, за поне 3-6 месеца, в случай че останеш без работа!

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 86f8cee462
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

2.   Към Номер 1 коментар - един приятел е в предизвестие от 90 дни(цели 3 месеца) така, че не съм много сигурен, че 30 дена е максималният срок. Чул съм и за други хора, които са били в 90 дни предизвестие. Аз честно казано никога не бих и започнал работа с такъв огромен период на предизвестие като моят приятел освен, ако заплащането не е някво върховно. Напускал съм два пъти и знам колко е тъпо като всички разберат, че си в предизвестие и почват да се държат все едно до онзи ден не сте си били фала(да го ду*** такива btw). Та не ми се мисли кво е да чакаш цели 3 месеца за да можеш да напуснеш.

 
  ...
преди: 1 година, 4 месеца
hash: 347f6e168d
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

3.   Можеш да напуснеш и веднага, но трябва да заплатиш за неспазения срок на предизвестието. Виж си договора, стандартно е 30 дни. Ако си намерил нова работа и напират да те назначат веднага, това също е вариант.

 
  ... горе^
преди: 1 година, 4 месеца
hash: cd0e0ba022
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

4.   Към номер 2 - аз съм №1. Имат предвид, че стандартно в трудовите договори пишат 30 дни срок за предизвестие. Знам, че има срокове и по 3-6 месеца /особенно в чужбина/, но това задълижелно е вписано в трудовия ти договор, като клауза! Така, че би трябвало всеки да е наясно какво е подписвал при постъвпане на работа. :)

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker