Споделена история от На работното място

Недооцена в работата
Здравейте приятели, бих желала да разкажа и аз своята история и да помоля за съвети приемам и критика разбира се! Благодаря на редакторите ако публикават историята ми, както и на тези които дадат отзиви и съвети. Ще започна от там че съм на 28г. живея в малък град. Започнах работа с голямо желание и мотивация в хотелския бранш като камериерка, като се имаше предвид че съм с Висше образование, но тази работа що годе ми се видя различна а и тъй като исках нещо ново да пробвам се съгласих да ме вземат след разговор с началството. Първите два месеца бяха безпроблемни, но третия ми и последен месец беше Ад! Още към края на втория месец мениджъра ни започна да се държи арогатно с мен ходеше и питаше как се справям колежките които бяха на високи позиции, не ми е ясно защо се допитва до хората а не вижда и преценява сам? Започна да се държи троснато с мене, което ми подсказа че не ме е харесал, но може би там имат намеса и други колеги с разговор към него. Засичах на няколко пъти и колеги да разговорят с него. В последствие ме извикаха да ми кажат че не се уж справям с работата и ще ме освобядат аз го приех нормално без да вдигам скандали, защото не съм такъв човек и исках всичко да приключи колкото може по-рано и веднага, а до сега нямаше оплаквания реално погледнато. Станах ли жертва на експлоатационен труд и правилно ли е че ми прекратиха договора преди 6м.? По-принцип като цяло не съжелявам че ме махнаха аз видях че това не е моето място нито среда за работа, но реших да изчакам поне до 6м. и тогава щях да се махна сам, но просто че чувствам недооценена и все едно се подиграха с труда ми. В общи линии това е историята!

Нежно цвете 28г.

Коментари

1.   За да се задържиш на едно работно място дълго, зависи най-вече от старите работници. Ако ще да си най-големия некадърник и скатавкаджия, ако успееш да им спечелиш симпатиите пак ще задържиш. Нормално мениджъра да се допитва до други колеги, и най-вече старите работници. Той не работи директно с теб по цял ден за да преценява. Някой , доброжелателни, , колеги са те, , сготвили, , И мен ме бяха, , сготвили, , така в една фирма. Имаше двама стари работници мръсници и расисти. Подковаха супервайзъра срещу мен и бях чао след два дена. След два месеца минах от там нарязах им гумите на колите и си имам самоуважението. Щом си решила да бачкаш като чистачка отвори си фирма. Пак можеш да вземеш да чистиш и хотели. Вече ще се гледа с друго око на теб. Няма да си зависима от мнението на старите рабтници за теб, а ще работиш директно с шефа. Ще можеш да си подбираш клиентите. Ти ще решаваш, с кой ще работиш и с кой не. Вече ще си предприемач, а не слуга на някой.

Чингис Хан-Скандинавеца

2.   Бойкотирайте ги тези мутри и не им наливайте вода в мелничката. Хванала си се да работиш камериерка за 800 лв. при селската мутра и те е употребил. Хващай си чантата и ходи да работиш в белия свят. Нека внасят туземци родните експлоататори

3.   Изобщо да не ти пука. На мен ми е било гадно, защото работата ми беше висококвалифицирана и се толерираха мързеливците, а аз опъвах каиша. Накрая на тях им вдигнаха заплатите, а на мен не и шефа ми се опитваше да ме съботира да не напусна, но и аз го бях решил. Сега не бих казал, че съжалявам, защото се налагаше.

4.   Малко е странно да са те нарочили като се има предвид, че хотелският бранш изпитва недостиг на хора. Едва ли старите работници са искали да те махнат, за да вършат и твоята работа. Ако си си вършила качествено работата, остава вариант да си конфликтна или все с претенции, а такива никой не иска.

5.   От авторката:Благодаря на всички!

6.   Ние от къде може да знаем дали наистина си се справяла с работата? Нали си вишист, не си професионален чистач и нямаш опит като такъв? Имаш висше образование, а не знаеш какво пише в договора ти ли, не можеш да си направиш труда да прочетеш, че до 6-тия месец си на изпитателен ТД и ако не са доволни от теб може да те освободят, когато си искат. Нали си на 28г., не си ли чела поне кодекса на труда. Какво си завършила изобщо? Имам опит с такива много 'работещи' хора, които никога не търсят вина в себе си, а винаги работодателя е виновен. Ами може пък да има оплаквания от теб от гости на хотела например. Като имаш висше си търси по-добра работа. Регистрирай се в бюрото по труда, защо ходиш да чистиш, като не умееш?