Споделена история от На работното място

Продавач-консултант за първи път
Здравейте, започнах нова работа преди 2 седмици, само с 2 дни обучение като продавач-консултант. След това ме пуснаха съвсем сама да вадя фактури, да връщам пари, да обслужвам клиенти с продукти, които си нямам идея за какво са, само защото шефа ми не е решил да си търси хора по-рано. Та от скоро съм продавачка, никога не съм работила с пари и сега ми е много трудно, най - вече с връщането на пари. Хем ги смятам с елка, но някой път от бързане натискам друго копче и връщам пари, после гоня хората да им връщам още ресто, колкото и да е смешно. Това е положението, имам да храня семейство и искам, не искам трябва да се уча. Проблема е, че като дойдат при мен 3ма човека на един път и влизат на мястото, където работя въпреки, че пише по един и се паникьосвам и започвам да бързам, и бъркам. Засега не съм имала лоши клиенти, но виждам, че хората се изнервят, понеже съм нова и не могат да чакат. Разбирам ги, но те не разбират мен и целия ми ден минава в главоболие и нерви. Аз съм много спокоен човек попринцип, никога не повишавам тон, държа се добре с клиентите, но някой път попадам на наистина откачени хора... Примерно онзи ден влиза при мен с 200 мъж 2 метра и започва "кажи ми бързо цените на еди какво си горе долу", та понеже не бях на компютъра му казах двойна цена, понеже се обърках и той си замина, което е огромна грешка. Изгоних клиент без да искам, но от паника явно така съм запаметила цената и пак моя грешка, че не погледнах в компютъра, а да се правя, че разбирам по памет направих глупост. После с отчета пак 1 час смятане, броене, грешки, бързане, бъркане и всеки ден се прибирам прибита психически. Искам да напусна, но много спешно се нуждая от пари, а работата всъщност не е лоша, единствено ме бърка връщането на ресто и отчета, въпреки, че досега е излизал винаги, но ми отнема 30-40 минути, което е много. В момента съм в чудене дали да не напусна и да си намеря работа без да се занимавам с пари или да се мъча и мъча... Не знам, нормално ли е да съм толкова зле като продавачка, понеже това ми е първа работа или просто мястото ми не е там... При всеки клиент ръцете ми треперят, сърцето ми ще изкочи от емоции, май не съм за тази работа...

Коментари

1.   Според мен да не си за тази работа. Аз преди работих в склад и стигнах до същото заключение - че тази работа не е за мен и реших, че ще пробвам с нещо съвсем различно и даже си обещах на мен си, че повече в склад няма да работя и, че ще опитвам различни работи, докато поне не попадна на нещо, което да не ме съсипва. И това и направих, започнах съвсем различен тип работа. Не ходя с кеф на работа, но поне го няма този стрес, нерви и притеснение като работата в склада и съм много по-доволен. Ако ти трябват спешно пари не знам какво да те посъветвам, но определено се оглеждай за друг тип работа. Не ти пречи да си кандидатстваш за други работи. Повечето работи влизат в положение на човек и биха те изчакали до 1 месец. А и ти надали си на постоянен договор и ще можеш да напуснеш бързо, сигурно дори без предизвестие и да започнеш директно другата работа.