Споделена история от На работното място

Не харесвам хората с тъмни очи
Има и красиви тъмни очи, но не се чувствам комфортно сред хора с тъмни очи - кафяви и черни. Така е защото повечето които са ми навредили в живота, да не кажа всичките ми врагове даже са с тъмни очи. Да не кажете нещо - и аз съм с кафяви. От всички мои приятели най-гадно са ме предавали тези с тъмни очи. Те са и по-нетактични от светлооките, които пък са по-дистанцирани, но поне не те изненадват с предателство. Може ли да помоля да работя хоум офис, защото на работа понеже сме все българи преобладават тъмнооките?

Коментари

1.   Едва ли ще ти отпуснат такава опция за подобна обосновка, но опитай - какво пречи?
Може да се поинтересуваш и от вуду ритуали против уроки (за по-сигурно), че да не би случайно някой тъмноок И тъмнокож да ти е изпил мозъка.

2.   80 процента от хората в света са с такива, направо да те пращат на друга планета, за да си в безопасност

3.   2 живях в чужбина където 80% са светлооки и да ти кажа супер си ми беше. А местните момичета ме намираха за екзотичен и ми се лепяха.

4.   Разбира се, че повечето са с кафяви очи при положение че повечето българи са с кафяви очи и като цяло повечето хора. Не си измисляй връзки в неща където не съществуват, това е проблем в теб, не в хората. Утре ще си измислиш още някоя нелогична връзка и накрая изобщо няма да излизаш от предубеденост.

5.   Аз също. Чувствам ги като на по-долно духовно ниво.
"Очите са прозорец към душата. " - вероятно е вярно. Светлите очи разкриват, тъмните - прикриват.

6.   А да ти идва на акъла, че причината може да е в теб, а не с какви очи е другия?

7.   Що за глупости са това? Цветът на косата и очита какво общо имат с това до колко е духовен един човек. По скоро играят роля семейството, средата, култура, възпитание и пр.

8.   Недомислена и меко казано глупава тема. Това, че враговете ти са с кафяви очи, не означава, че и останалите хора с такива очи са гадняри или пък твои други врагове. Не можеш да си правиш сметката за един човек чрез очите му, а чрез неговия характер. А и е нелогично да плюеш хората с кафяви очи, при положение, че и твоите са същите....

9.   Това с какъв цвят на кожата или очите е даден индивид няма връзка с характера му, аз пък съм си патила от светлооки хора (имах една изключително обсебваща синеока съученичка, която правеше циркове щом някой я зарежеше и друга която беше много красива като кукла Барби, но за сметка на това много двулична, баща и пак синеок човек беше същият ), но не съм тръгнала да мразя синеоките хора заради това. Така, че както може да си изпатиш от тъмноок индивид, така може утре да си изпатиш и от светлоок.

10.   Разсъжденията и връзките, които правиш са като при шизофрения.
За съжаление това е един от първите симптоми. Вероятно вече имаш роднина с шиьофрения. Вземи мерки и се лекувай.

11.   Е доста преувеличавам, все пак в цялото ми семейство са тъмнооки, но ми писна всички мои приятели и гаджета да са все тъмнооки. Не знам защо привличам само такива. Научно е доказано, че са по-агресивни и нагли от светлооките, които пък са по-студени като цяло. Но писна ми.

12.   Аз съм светлоока и бих казала обратното. Хората с тъмни очи ме предразполагат, по-топли са. Особено големите черни очи. Те са ми афинитет. Влюбвала съм се в двама тъмнооки пичове. Има си своя чар, жар... Може би съм предразположена, защото цялата ми кръвна линия са светли и дай нещо различно.
Ама да призная, злобата на тъмния си е наистина тежка артилерия. Мразят ли та, ща почнат до откат. Без да си им дал причина. По-простовати екземпляри, първични са.. Не си крият неприязънта към някого, особено като става въпрос за работна среда. Светлооките са по-рафинирани, по-тарикатска енергия.

13.   Е браво, ти зачеркна цели две раси заради тъмните очи. Според изследователи Исус е бил тъмнокож и тъмноок с къса къдрава коса, нищо общо с иконите. Грубо и излишно генерализиране, вземи се образовай вместо да си внушаваш глупости.