Споделена история от На работното място

Как да стана известна личност над 30?
Вече съм над 30 години, но като слушам някои песни докато вървя из града си представям, че ме снимат камери и фотографи. Е в една от тях се пее точно за голямата слава, снимки в списания и по афиши.

Късно ли е да стана актьор и модел на тази възраст, много съм младолик? Виктор ергенът все пак стана звезда на горе-долу моята възраст. А и за мен славата е основна цел. Мислил съм за собствен бизнес, но не толкова заради повечето пари, а просто ако се видя на корицата на сп. Мениджър примерно ще ми се е сбъднала детската мечта. А все още и по телевизията не съм се появявал в предаване.

Напуснах една работа със скандал, защото на тези офис длъжности само работиш да правиш фирмата богата, а дори не виждаш лицето си в рекламните материали на фирмата, там избират модели или актьори, които никога не биха се унижили да работят такова нещо в действителност. А и като актьор човек реално може да практикува всяка професия, наужким разбира се. Не случайно всички искат да са инфлуенсъри в днешно време, сигурно печелят една докторска заплата без особени усилия като хонорар за реклами.

А времето тече, младостта е само миг. Чудя се дали вместо да кандидатствам за офис длъжност в чужбина не е по-добре просто да пратя снимки към агенция за модели там? Разбира се като науча добре местния език бих искал да стана актьор, но на първо време да гледам билборди с моя лик би ми било супер вместо да се гърча в някакъв офис без едно "Благодаря! ".

Коментари

1.   Качи клип, в който твърдиш нещо скандално и немислимо, нещо, което ще ядоса всички, и славата ти е в кърпа вързана. Сутрешните блокове веднага ще те налазят. Е, може и да те ступат напът за там, но целта оправдава средствата. : D

2.   След 30 е друго вече... Може и да можеш... Ама колко човека можеш и с какво да ги привлечеш? Ето например Цанов стана свръх известен за кратко време и малко жени ще му откажат, малко телевизии ще му откажат да го вземат на супер висока заплата и където поиска там ще е успешен. Но можеш ли и с какво? Да станеш като него...

3.   Вече е лесно да станеш известен. Най-лесните и бързи начини за това са два:
Първи - да се правиш на клоун и да вършиш простотии, хората да те имат за тъпак. Тогава ще натрупаш моментално слава. Трябва ти един тик-ток профил, в който да качваш простотии, скечове, да имитираш интересните на деня, да се скараш с някой по-популярен от теб и за 5-6 месеца си станал звезда. После идват рекламодателите - ще рекламираш кремчета, тоалетна хартия, разни хазартни игри, ънбокс кутии. Ако си достатъчно находчив, ще направиш мърчове, ютуб канал и ще почнат и сериозните рекламодатели. Ако си достатъчно находчив ще напишеш и книга и един онлайн курс, който променя животи. Ама това, ако преди това упорито си работил 1 година- година и половина. Българският Форбс редовно класира инфлуенсъри, тъй че може да започнеш от това списание, за да стигнеш до сп. Мениджър

Втори вариант - ако изглеждаш добре, хващаш някоя инфлуенсърка, плащаш и една екскурзия, правите си куп снимки, да те тагва навсякъде, по сторита, публикации, случайно на стори споделяш скрийншот, в който най-долу от галерията ти се вижда чепа и става скандал. Моментално привличаш гей аудиторията, почваш със снимки по бански, с еротичен характер и намекваш, че си Би. И после пак идват рекламодатели, ти им взимаш парите и трупаш популярност. Ако имаш някакви знания, правиш маркетингова агенция и яко работиш. Тогава имаш шанс за сп. Мениджър.

5.   В Youtube имаш поле за изява колкото щеш.

6.   ти си застаряващия младеж, който иска инфлуенсърка нали

8.   А в наши дни е лесно, правиш простотии, качваш ги в Тик ток и си готов. Е, вярно, ще си известен като "оня ид... т", но ще си известен.

9.   Човек... известността може да бъде самоцел на някое 10 годишно хлапе, после като се осъзнае, ще иска да ПРАВИ НЕЩО, което харесва, пък ако е в публичната сфера известността ще е следствие.
Осъзнай се.
Иначе, вероятно можеш да станеш разпознаваемо лице и след 30, но трябват умения или да нямаш срам, за да се направиш на дебил в социалните мрежи. Едно от двете.