Споделена история от На работното място

Парите или нормална психика?
Здравейте, приятели!

По професия съм ВИП охранител. Работя за изключително богата и властна личност. Тренирал съм бойни изкуства и предимно се занимавам с фитнес и бягане. Висок съм 1.90 и тежа 110 кг. и на практика лесно успях да се уредя на работа, разбира се с помоща и на малко връзки. Не бих се оплакал от заплащането, а дори бих казал, че е повече от добро. Няма да кажа точно, но варира от 800 до 1500 лв. на месец!

На практика се питате какъв е проблема? От известно време обмислям възможността да се оттегля, тъй като съм подложен на сериозен психологически стрес. Държа отговорност са членове от семейството, имущество, ходя на важни срещи, постоянно трябва да се взема на предвид какво може да се случи и т.н. и фактът, че е имало случаи, в които живота ми е бил в опасност, то това наистина малко или много влияее на моята психика.

Не смятам да се оттеглям от професията, тъй като ми харесва, но не и тази длъжност. Да не би да не стана охранител на някоя дискотека? Вярно, че заплащането ще е доста по - малко, но от психологическа гледна точка ще съм по - добре.

И така приятели, кое да избера? Парите или нормална психика? Ще съм благодарен на всеки, който отдели от времето си и драсне няколко реда като съвет.

Коментари

1.   Вероятно си още много млад. Парите, които вземаш изобщо не съответстват на рисковете, които поемаш.

2.   Що си мислиш че в дискотека ще ти е по-спокойно? То зависи от дискотеката де ... ама примерно в някоя не елитна чалгарница според мене си е убийствено за психиката. Ти изобщо ходил ли си на чалготеки? :)

3.   Ако знаеш много неща (тайни) за шефа няма да те пуснат така бързо нищо чудно и да те зплашат. Имах един познат с подобна работа. Нали знаеш че при тия неща почване има връщане на назад няма ;)

4.   Каквото и да работиш, винаги има стрес

5.   Никъде другаде няма да получаваш толкава пари. Като се преместиш ще ти е криво после, че нямаш пари. А и не мисля, че лесно ще си намериш друга работа като си 110 кг. Но, ако искаш иди в телевизията и бъди помощник в предаванията където се обсъжат лични и семейни проблеми. Поне ще ти е спокойно.

6.   Първо си намери друга работа пък тогава напускнаи

7.   Като прочетох първите няколко реа си викам този пич взима над 3 хил. месечно.
за 1000 лв. няма смисъл да си съсипваш психиката и още по-малкото да рискуваш здравето си!
Парите за тази работа са много малко...
Успех!

8.   И аз мисля, че не ти плащат достатъчно, за риска, който поемаш ежедневно. Няма смисъл пич, търси нещо друго:)

Ginger

9.   Много малко пари за такава работа. Напускай тези "цигани".

10.   Aз бих те посъветвала - гледай си здравето и душевния комфорт, не един ден като мен да изокаш и да не ставаш за нищо. Нали казеват - дупе знае 2 и 200, не е лаф само. Ако си здрав - лесно ще живееш и с хляб и сол /пу-пу, не дай, Бое/.

11.   На всякъде ще има риск за живота ти, такава ти е работата. Аз мисля че в дискотека няма да ти е по-спокойно, а заплатата ще е в пъти нодолу. Не бързай да напускаш, винаги можеш да го направиш. Хаус