Споделена история от На работното място

Нон стоп!
Здравейте. С мой приятел наскоро обсъждахме, че бихме искали да си направим общ нон стоп, тоест и двамата да вложиме пари в него. Та въпросът ми е, горе долу ориентировъчно-колко пари ще са необходими за всичко, мястото, разрешителените, продуктите и т. н абсолютно всичко. Както и идеи как да изкараме и спестим тези пари, мислех си за работа в чужбина, но приятелят ми не е много навит а и би отнело доста време. Идеята е освен стандартните неща(алкохол, цигари, сладкиши и безалкохолни) да има. Нещо по различно, което да привлича хората. Защото в нашия град не са малко нон стопите. И горе долу колко е на ден оборотът на развиващ се нон стоп, имам познат който бачка на именно такова място и казва че се докарват между 2-3к на ден. Но има и дни с по 600-1000 така че относително. ТА ВЪПРОСИТЕ МИ СА:Каква работа да започнем за да съберем парите за година, две и колко пари са необходими според вас, аз мисля, че едни 50-60к биха стигнали първоначално. Тоест по 30к на човек. И колко според вас е оборотът на такъв магазин на ден/месец.
Благодаря!

Коментари

1.   по принцип, когато човек иска да прави бизнес и то първи такъв, той трябва да е наясно с какво се захваща. бизнес с магазин особено с денонощен такъв е изключително трудно занимание сега.
Единственото нещо, което би създало предпоставка за добро вложение е местоположението.. то е всичко - оживен път, гара, автогара, голям поток от хора и през денят и през нощта
2000 лева на ден за магазин в който няма да работите ти и мъжът ти не е нещо особено и изключително. един от най-продаваните артикули в денонощните магазини са цигарите... но знаеш ли каква е надценката при тях? 3%...
разходите за персонал, наем не са никак за пренебрегване...
особено за персонала... не знам дали знаеш, но намирането на хора и то такива, на които можеш да им възложиш да работят с пари и хора е доста трудна задача.
На въпроса как се изкрават пари, най-бързо става в чужбина...
Не бих искал да те обезкуража, но бизнесите които са най-ликвидни са именно магазините.
Явно не си работила в тази сфера, което още повече ме очудва готовноста да инвестираш в нещо, което не ти е познато.
Интересно ми е, какво те кара да искаш да инвестираш в това?