Споделена история от На работното място

Работата ми е много тежка
Здравейте момче на 22 години съм почти 23, не знам как да започна.
Работя в склад за дрехи втора употреба, работата е ужасно тежка за първи ден ми изкараха душата, кръста все още не боли, също раменете, гърба, мятам чували като цяло това ми е работата, чували тежащти около 30, 40 кила горе долу, да не е много но постоянно ги мятам нон стоп, (освен в почивките, който са 3 наброй две от който са по 15 Мин, и една 30 Мин), не искам да си увреждам гръбнака, кръста, познавам хора които са го увредили и не искам да съм като тях, ако се опитвам да вдигам от краката първо, че ми е трудно, второ че ще се забавя, а там бързам колкото мога и пак са недолни колежките, аз съм сам разтоварвам три гигантски чувала, който ми ги носят с мотокар, разтоварването е на ръка, този гигандски чувал тежи някаде около, 100, 200 кила, ако не и над.
Моля да ми дадете съвет, за да не си прецакан кръста защото мисля че ще е адски зле.
Както споменах по-горе ако не ги мятам чувалите бързо на лента, за да може жените да ги разгледат, и там да ги оправят започват да обиждат, викат и т. н. днес за първи работен ден се изкрещяха веднъж, при което други две колежки ме защитиха, защото съм нов, и съм в обучителен период.

Моля коментирайте, благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Момиче съм, но ще ти дам съвет-ти си още млад, не се подценявай, все ще си намериш по-свястна работа. Нагърбил си се с тази, но навярно заплащането не е чак толкова добро, особено-ако си прецакаш здравето с тия тежки чували. После -жалките пари, които си взел от работата-за лекарства и изследвания, ще ги даваш!
Не си написал в поста си - какво си учил, това първа работа ли ти е?
Дори да не можеш да намериш работа по специалността, която си учил, може да пробваш в някой хранителен магазин- и там не е леко, по цял ден прав, но поне само ще маркираш продукти и няма да се тормозиш с разни тежки неща.

2.   Винаги преклякай при вдигане на тежко или смени работата защото ще се уредиш за цял живот и като мен ще даваш хиляди за лечение дето дори няма си ги изработил.

3.   Не, не. Ще си докараш дислопатия. Това не се лекува. Потърси друга работа.

4.   Смени си работата и започни да учиш нещо читаво. Че без професия, ще 5 подритват така цял живот.

5.   Какво е това отношение. Май се сещам кой е големия сайт за продажба, потърси друга.

6.   Работил съм в склад, затова и не прочетох цялата тема, знам за какво става на въпрос. Аз на себе си съм си обещал, че повече в склад няма да работя НИКОГА и това и направих. Напуснах от склада и сега работя съвсем различно нещо(пак не е приказка, но в сравнение с работата в склад не се оплаквам). Моя съвет е да се махнеш и да търсиш нещо различно.

7.   Да ти кажа аз за 2 седмици съм свалил 400тона. Според мене искат да ни трепят от работа ("легално убийство)"

8.   Отвори си съзнанието, това ли е единствената работа на света? Имаш избор, смени си работата.

9.   От Автора: имам специалност да, завършил съм корабен монтьор, но не разбирам апсолютно нищо.

10.   Смени веднага работата! Ако си в голям град с молове, в зоните за хранене търсят само млади хора за продавачи, в магазините за мъжки дрехи или в книжарниците има много продавачи мъже.
А най-добре да запишеш и висше.
Наближавам 50 и за първи път в живота разбрах що е то болки от дископатия. Особено, ако има заключване... Търпя на болка, но тази беше толкова силна, че ме избиваше студена пот и получвах сърцебиене. Нещо, което мислех, че е екшън измислица.
Не съм работила тежка работа през живота си. Единствено при пазаруване вдигам торбите за кратко, въпреки това ми се случи.
Пази си здравето!

11.   Ти и момичето - крупие на 15 см. ток, незабавно трябва да си намерите други работи. Аз работя седнала на стол и се изтощавам... сериозно е това, затова препоръчвам умерено интензивна физическа активност по време на работа. Нито да седиш на стол, нито да стърчиш прав, нито да вдигаш тежести. Не съм намерила идеалната работа.. само имам идея каква трябва да бъде, но я няма. Може би хоум офис, защото ще имам най-голяма свобода.

12.   Махай се незабавно оттам, хубаво са те насочили в горните коментари не си съсипвай повече здравето! Аз съм почти на 30 в един момент от живота си работех барманка още една длъжност в заведение, тъй като не си намирах в началото работа по специалността. От кръчмата ми остана плексит за спомен бягай ме го мисли повече!

13.   Хората са го казали временната работа става постоянна, лично като съвет, работи нещо по-леко, продавач консултант, шофьор и през това време запиши нещо да учиш, език нещо, може после да минеш по кол центровете, изкарай C категория има работа за шофьори доста, и си взимат кинти. Не се оставяй така. Аз съм работил като теб, зареждал съм магазини, като аз само влачех имаше един който беше само шофер с мен. Работил съм към пътна инфрастуктура, по 60 кила бетонови колчета, копаш на ръка, работил съм и безвъзмезно. Накрая изкарах 2 год в колеж задочно и после бакалавър задочно, и вече 10 години съм IT, реално работя по 1-2 часа на ден, и прибирам 5 цифри.