Споделена история от На работното място

Полезни ходове в тази ситуация?
Здравейте. Имам следният проблем: 3г работих в отдел на голяма фирма. Реших да сменя местожителството по финансови причини и да напусна, но работодателят ми предложи нова позиция в друг офис на фирмата му. Започнах работа там, като вече имам близо година стаж там. Това, което ме тревожи са новия ми екип, включително прекият ми началник не е харесал идеята да го заставят да работи с хора, които не е избирал лично на интервю (а и сам си е казвал в неформален разговор, че не харесва хора от други градове ;) ). Имаме голяма разлика в годините и може би заради това си позволява доста грубо отношение, включително да ме навиква пред публика за неща, за които важи лафа за "двойния аршин". Когато остоваме на 4 очи се държи добре. Правило ми е впечатление, че единици от колегите започнаха да поддържат неговата линия на поведение. С останалите се разбирам и сме добър екип при общи задачи. Моята тактика за оцеляване е да се държа сякаш не ми пречи отрицателното отношение, но все повече започва да ми тежи и ме разконцетрира. Не искам да напускам, защото естеството на работа ми харесва, ходя с желание. Не мога да се обърна към ЧР или висшестоящ, по причина, че вероятно се познават от години и евентуално отнасяне на въпроса към тях ще породи излишно напрежение. Какви полезни ходове имам според вас?

Коментари

1.   Звучи банално, но не му обръщай внимание, въпроса е да не е прекалено груб.

2.   Все пак се оглеждай за нова работа.
Дали не би могъл, когато сте на четири очи, да му подхвърлиш, че би предпочитал при проблем да разговаря с теб лично? Малко е вероятно точно това да е решението на проблема ти.
Някакъв вариант е проучиш какви са слабостите му и да пробваш да "му влезеш под кожата"...

3.   А дали ако ти вика пред другите, да не му кажеш, че не си му изтривалка, ако има нещо да ти каже, да ти го каже лично или ако има проблем, да излезете и да го решите отвън? И това, че е по-голям, до момента го е спасило, защото от уважение си гледал да не влизаш в конфронтации с него, но ако държи да продължава така, да се разберете по мъжки?
Гарантирам ти, че ще омекне, а ако пък спретнете някой къс "бой", пак по-добре. Психическият тормоз е нещо много отвратително и подценявано. Затова по-добре човек да си отстоява своето, защото отпусне ли много нещата...