Споделена история от На работното място

Предложете някаква почасова работа с добър доход
Здравейте

В момента съм ИТ София, не мога да се оплача от заплатата, живота е много добре, но много ме гърчат. Работя по 8-10 часа на ден, понякога правя нощни дежурства, и работата се сменя постоянно, почвам да се напрягам и да не спя добре.

Мисля да напусна лятото и си търся нещо почасово, за 4-5-6 часа на ден, без много стрес. Ако може да се изкарат 2000 лв на месец ще е супер но и на по-малко бих доволен. Може и да на морето или в някакъв курорт.

Има ли такава работа или да не се надявам :D

Поздрави.

Коментари

1.   То такава няма.
Всяка работа почти е тежка, за малка сума.

2.   Ако намериш работа за 2000 лв на половин ден, без много стрес, обади ми се и аз да отида. И само да попитам какво ще правиш след лятото?

3.   бачкай докато си млад и търси къде да инвестираш... и двете са трудни, но още по-трудно ще става... Тия почасови истории всеки търси, не е далавера.

4.   Посочваш, че искаш почасова работа до 6 часа, което вече става почти пълен работен ден от 8 часа. Освен това се съмнява, че уплътняваш сегашното си работно време. Реално и аз не го уплътнявам, никой не го прави. Поне час-два минават в несъществени дейности - правене на кафе, цъкане в нета, сладки приказки с колеги. Моят съвет е да си стоиш на мястото. Ако си изморен, си вземи отпуск. Но да питаш непознати хора, които да ти дадат сигурна рецепта за успех е погрешна стратегия.

5.   Жиголо.

6.   Фотограф е добър вариант за работа. Работиш когато можеш и искаш, а и е добре платена.

7.   Здравей, не можеш ли да се разбереш с фирмата, в която работиш, да си намалиш работното време, дори формално да е, т. е. пак да те осигуряват на 8 часа(за да имаш после право на пенсия), но да ти намалят заплатата, а ти реално да работиш само 4 или 6? Знам от познати че в Германия например масово работят на намалено работно време, особено тези които са с деца, и мъжа и жената бачкат примерно на 35, 30 часа седмично, някои даже и на 20 часа.

8.   Доста хора придобиват умения от Ютюб клипчета и правят хендмейд неща, които после продават за добри пари, защото те сега вървят скъпо. От реставрация на мебели, правене на картички, плетене и каквото още се сетиш

9.   Ако сегашната ти работа е на компютър и имаш свободно време докато си на работа, може да работиш втората си работа докато си на първата. Примерно - преводач, редактор на статии... за такива работи на много места не изискват присъствие, а се работи от вкъщи в часове, които сам си определил и обикновено се заплаща на страница превод по около 10-15 лв.

10.   До 8

Право на пенсия, осигуровки за майчинство, отпуски, болнични и т. н. имат всички работещи на 4, 6, 8 часа или на смени. Дори на граждански договор да си - пак имаш такива осигуровки, просто са намалени и там заплащаш % всяка година до месец април като подаваш данъчна декларация.

11.   Абе номер 7 какъв е тоя филм? Тука в България масово хората (в по-малките градове) ги осигуряват дори на по-малко часове а работят двойно повече.