Споделена история от На работното място

Обсебващите колежки
Здравейте, искам да попитам как се справяте с обсебващите колежки. Тези говорещите и смеещите се силно. На които целият офис слуша разговорите по телефона, които често пускат високоговорителя, защото така им е "по-удобно". На които целия офис слуша по няколко пъти в пълни подробности проблемите в работата. "Той т'ва каза, аз онова отвърнах... " и така цял ден. Или пуска разни песни пт на баба ми времето - като на Бойка Дангова, например. И никой не й прави забележка. Аз вече просто не издържам, само на една да се чува гласа. Тя всичко знае, с всичко е запозната. Почнем нещо да говорим в почивката, тя прекъсва говорещия и започва да дрънка. Доста по-голяма е от нас, над 50г е - ние на по 26/7 дойде последна, но открито иска да командва, защото е "лидиер и диплумат", както се изразява. Аз съм много спокойна и не давам вид че се дразня, просто я игнорирам. Утехата ми е че след месец си давам предизвестието. Но ако и на новото работно място има такава ще се гръмна. Чудя се дали да не търся нещо от вкъщи да работя и само два-три пъти в седмицата да ходя до офиса. Сега съм спокойна, защото съм млада още, ама след време... Не искам да съм с разбити нерви заради хахвви колежки. То по-добре интриги, отолкото такова чудо.

Коментари

1.   Мъж съм, в офиса преобладават жени по на възраст. Сутрин тръгвам с настроение и влизайки от вратата една колежка ни осведомява кой е починал в града, на кого е рода, от какво е починал, как изнасяли ковчега...
Друга работи и мисли на глас. Чете имейл, оф таз ко иска. Оф туй как беше, говори високо, смее се, говорят за манджи, клюки от града и пр. И това е когато се опитваш да се концентрираш, когато не можеш дори мислите си да чуеш.
Навсякъде ги има.

2.   И аз ппадах на хахави колежки. Имаше една дърта колежка. Която първо мислех за печена. Но после рзбрах, че е ми е говорила зад гърба колко по - добре работила от мен. И се държеше с мен неуважително се едно съм тъп и некдърен. Тя и пиеше на работа. И другите не я хващаха или си затваряха очите. През повечето време дърдореше простотии и беше много дразнеща. Изключително проста жена. А и беше лицемерна постоянно говореше зад гърбовете на хората.

3.   Купете си слушалки с активно шумозаглушаване. Пускате си музика, която ви харесва, пък около вас ако ще и бомби да падат.
Подобни шумни индивиди обикновено го правят за да привличат внимание. Ако не им се получи след известно време се кротват и спират да досаждат.

4.   Не визирайк никой конкретно, обърни се към шефа ти и кажи, че е много шумно и това пречи на работата и концентрацията. Като някоя си песни високоговорителя ясно кажи, че ли го изключила и говори по-тихо, не ни се слушат разговорите те. Това е мода в България, да се говори високо, да слушаш разговори пълна простотия, но рибатаэсе вмирисва от към главата, ако шефа е на мястото си, това няма да е така. Сигурно имате срещи, открито повсигни въпроса без имена и обвинения, акцентирай, че имаш нужда от тишина.

5.   Търси си друга работа, просто е, игнорипаи такива хора, слагаш си слушалки, поне няма от какво да се безпокоиш, защото знаеш как са нещата при нея, на театър като играят тогава е страшно, интригите са по зле също, защото водят до от хубав на лош живот.

6.   Така е по фирмите където са много хора. Единственото спасение е просто да работиш в по-малка фирма с по-разбрани хора, да започнеш свой бизнес или да станеш преподавател в университет примерно.

7.   Ние сме в малък колектив и от други ден идва нова колежка беше първо няколко дни пробно да се запознае с работния процес. Засега демонстрира голямо самочувствие, което за съжаление се оказа без покритие и е страшна лепка.