Споделена история от На работното място

Работа
Сменяте ли често работата си?
Аз моята я харесвам, но вече доста ми омръзва и ми тежи, случвало ли ви се е?
Какво работите, харесва ли ви?

Коментари

1.   Ако ти харесва си стой, защото шанса да попаднеш на работа, което ти харесва е доста малък. Вероятността да съжаляваш, е голяма.

2.   Хубава работа няма. Работа ли е, не ми я хвали.

3.   Със сигурност на всеки повече му харесва да лежи на шезлонга пред басейна на ол инклузив хотел, но трябва да се ходи на работа.
А омръзването и тежестта идват от това че знаеш че почивките свършиха и до следващите има доста време

4.   Откак отказах категорично да предоставям времето си, енергията си и труда си на други и започнах да работя хобито си- съм влюбена в работата си. За мен не е работа, а удоволствие.

5.   Здравей, първо преди всичко да ти кажа перфектна работа няма или хубава, в един момент винаги почва да става много, много тежка, и почват да те натоварват с повече задължения и почваш да се изморяваш психически, и почваш да мислиш веднага за друго място. Не спомена какво работиш и дали взимаш прилични пари които си заслужават да се трудиш, аз лично мога да ти кажа че през всички места който съм минал и съм работил в един момент почва да става много тегаво и за извънредни часове които съм оставал много пъти, но единствено доброто заплаще ме е карало да се задържам, не ли ти плащат добре и да си покриваш нуждите не си губи времето, ако ти плащат добре на теб си стой, щото на другите места може и да дават повече пари, но те уверявам че ще те спукат от работа и пак ще мислиш за друго място...

6.   Аз лично от ноколко години не съм си сменял работата.

7.   Номер 1 живеем в нови времена човек трябва да е гъвкав и да се развива. Ходи по интервюта, искай пробен ден да видиш как е обстановката.

8.   България е Индия на Балканите. Ползват хората за аутсорс предимно и плащат мизерни пари за огромно количество труд. Няма как да ти харесва работата, знаейки, че си ползван и си подритван като десета категория човек. Само промити мозъци биха се задоволили на малко по-едрата заплата в кол център и там изкачване по йерархичната стълбица.
Работи каквото и да е докато си събереш пари и си прави фирма и прави нещо, което обичаш да правиш. Там е ключът към това да ти е готино на работа. :)

9.   И аз работя мечтаната работа, но и на мен взе да ми омръзва напоследък. Казано е, че на 7-8 години трябва да се сменя работата и дори направо попрището.

10.   Почти на 21 съм. Почнах отрано да бачкам. Сменила съм около 25 места