Споделена история от На работното място

Нямам силни страни!
Здравейте. Аз съм студентка на 21 години. Имам сериозен проблем. На никоя работа която съм работила до сега, не съм се справяла. С изключение на една, но напуснах поради здравословен проблем. Всъщност в началото, където и да започна се справям перфектно. Но незнайно защо после всичко оплесквам. Блокирам и това е. Не знам какво ми става и защо се получава така. Осъзнавам, че не е нормално. И все пак не съм мързелив човек. Старая се. В момента не работя. Не знам какво ще правя занапред. Струва ми се, че съм некадърна и май е така. Не знам дали ме бива в нещо изобщо. Не съм постигнала нищо.

Коментари

1.   Не бъркат само тези, които не правят нищо. Не се отказвай, старай се, бъди упорита и най-важното, учи се от грешките си и не ги повтаряй. Всичко ще се нареди.

2.   Май е редно да си направиш собствен бизнес, където няма да имаш началник.

3.   Спокойно, бе жена!

Ти си още много млада. Нали си студентка - сега си гледай учението и не мисли за работа!

Като завършиш - ще си търсиш работа по специалността. Там би трябвало да се справяш.

Освен това животът е непредвидим- може да срещнеш подходящия човек за теб и да създадеш семейство, да бъдеш майка...
И въпросът с работата да бъде на заден план.

Познавам две семейства, при който млади интелигентни жени(с висше образование) се омъжиха млади и вече имат по 3-4 деца, и си гледат децата и не ходят на работа. Но имат добри, свестни и работливи мъже.

Така, че не се тормози. Моли се и се уповавай на Бога!

4.   На 21, докато си още студентка, просто подсъзнателно не ти се занимава с работа, за това и не се получава.
Предполагам, че като завършиш и си намериш наистина сериозна работа, нещата ще са по-различни.

Иначе за да може, да ти дадем правилните съвети, напиши какво си пробвала да работиш и какво разбираш под "да се обърка".

Това, което забелязвам с младите хора днес, включително и стажантите във фирмата в която работя - по някаква причина си правят гадни номера един на друг. Правят го младите на другите млади - никой от по-старите служители не би направил такова нещо, а и никой от младежите не би посмял да прави номера на по-старите. Може и ти да си попадала на такива и да си достатъчно наивна за да не усетиш, че се проваляш заради други хора.

5.   Всеки човек се ражда с някакъв талант, просто не си открила твоят.
А Бг училищата възпитават и обучават според търсенето, а не според есенцията на децата, много родители правят същата грешка от егоизъм.
Е, време е да откриеш своя талант.

6.   Не се притеснявай твърде много и не го мисли. Още си млада - все пак си на 21. Както се казва живота е пред теб и тепърва ще откриваш в какво си добра и в какво не. Има време да се шлифоваш. Нещата постепенно ще се наредят. Горе главата.

Такива като номер 5 изобщо не ги слушай. Приказки от 1001 нощ. На първо място трябва да се научиш да бъдеш самостоятелна и сама да си изкарваш прехраната, а не да разчиташ на някакъв си мъж. Защото ако станеш майка на Х деца, само мъжа ти работи и ако се случи да се разделите и ти си безработна в днешно време как ще живееш, къде ще отидеш, кой ще ти гледа децата. Ала бала портокала пише човека зад номер 5. Някой който живее през 1930 г!! АМАН от такива!

7.   Подсъзнателно саботираш работата си, за да напуснеш или да те изгонят, да си внушил, че си некадърна и седиш без работа. Тук ти казват, че си много млада да чакаш да завършиш: казва ти го една жена, това беше моята най-голяма грешка, че късно тръгнах на работа! Освен ако не учиш медицина, а ти май не учиш това: на нашите лекции правиха отстъпки кой присъства, който работи, а ние неработещите все бяхме задължени да сме редовни, докато бяха млади натрупаха в сивото си някакъв опит и после по-лесно ги взеха за други неща, при нас намиране на работа стана трудно и тромаво все питаха нямаш ли никъде опит, не правеше хич добро впечатление, че нямаме, сега всички те, които работеха, докато учеха са на позиции и взимат по-добри пари и по интервюта се научиха как по-добре се отговаря и какво се търси на пазара на труда, отрано я уроци да взимат или друго. Моят съвет е да не се отказваш от работата, дори да не е по специалността и да трупаш всякакви умения, утре те ще бъдат твоя капитал, а не дипломата.

8.   Може още дълго да търсиш в какво си добра и това е ок. Но не си базирай самочувствието на постиженията в професионален план. Не си струва. Много работодатели имат нереалистични очаквания и са все недоволни. Искат повече и повече от служителите си, а не дават нищо насреща. Колкото и да си съвестна и талантлива, само гледат да те изцедят и използват максимално, за да върви техния бизнес. Дори и да си най-добрата служителка в някоя фирма 20 години или да печелиш награди за професионалнист в твоята сфера и да има статии за теб в Капитал, пак няма гаранция, че ще си щастлива. Постижения можеш да имаш в много други сфери - да помагаш на приятели, да доброволстваш към благотворителни организации, да създадеш семейство. Всички тези неща ще те направят много по-щастлива и ценна за обществото, отколкото ако си служител на годината в някаква си фирма.

11.   Имаш силна страна, търси коя е тя и я реализирай успешно.

12.   Имам потенциал, който все още не съм открила!

Аз съм студентка на 21 години, в търсене на себе си и кариерния си път. Все още не съм открила къде е моето призвание, но знам, че мога да се справя, стига да имам шанс да пробвам. Предишните ми работни места са били успешни в началото, но външни фактори не са ми позволили да се развия напълно в тях.

Вярвам, че всичко се случва с причина и че опитът от всеки неуспех е стъпка към успеха. Не се предавам и продължавам да търся правилната възможност за мен. Не се страхувам от предизвикателствата и съм сигурна, че когато намеря подходящото място, ще мога да разгърна способностите си и да се докажа.

Аз съм трудолюбив човек и винаги се стремя да дам най-доброто от себе си. Вярата ми е, че упоритостта и отдадеността един ден ще ме отведат до успеха, който желая.