Споделена история от На работното място

Бихте ли нарекли мъж "тя"?
Забелязвам все повече случаи на дискриминация срещу хетеросексуални на работното място. Най-пресния случай, уволниха мой приятел от голяма чужда софтуерна компания, защото отказвал да се обръща с "госпожице" към свой колега, който твърдял, че е госпожица. Обвиниха го в хомофобия и го принудиха да напусне.

Срещали ли сте дискриминация срещу вас на работното място, когато ви налагат подобни възгледи?
Бихте ли нарекли мъж "тя, госпожо, госпожице", защото той се мисли за жена?
Бихте ли нарекли жена "той", ако тя се мисли за мъж?
Ако ви поставят пред свършен факт: "или се обръщаш към колегата/колежката по начина, по който той/тя иска, или оставаш без работа", ще се подчините ли?

Коментари

1.   Аз лично бих нарекъл мъж който се мисли за жена госпожица или жена която се мисли за мъж господин, ако толкова държат на това.

2.   Не, единственото обръщение подходящо за такова същество е халка.

3.   Да. И го правя. И то НЕ защото някой ще ме уволни! А от уважение към личността на другия!

Но аз живея в чужбина... Така, че не очаквам особено разбиране от България...

4.   Нема такива измислици. Работя с колеги гейове. Знаеш ли как се обръщам към тях? По име.

5.   Знаеш ли какво? Да оставим абсурдностите настрана, просто се научи да бъдеш хитър и да излизаш от ситуация.
Мислих, мислих и това измислих.
Вариант 1: наричаш човека само по име. Сега тук може да имаш проблем, например ако Иван е решил че ще е Иванка
Вариант 2: използваш неопределено местоимение (служителят, работното лице, наетото лице и тн)
Вариант 3: никога не говориш за този човек? !? Просто защото заради тяхното малоумие не знаеш как да го наречеш
Вариант 4: ако се налага да споменеш конкретното лице в разговор, например искаш да кажеш : Иван е направил две от таблиците, аз трябва да му ги проверя, и се чудиш как да го кажеш, просто отиваш до Иван, посочваш го на другия човек, с който водиш разговора, сочиш Иван и казваш на полунеандерталски : Има таблици, две! И междувременно сочиш с палец нагоре и казваш: Аз че проверим сега и пращам!
Те това заслужават, с идиотските си простотии. Вместо да се гради обществото и бизнесите, хората са изпаднали в егати тъпите и плиткоумни разсъждения. Ще променят половете. Да, а аз съм Съкровище. Искам да ме наричате така всички. Съкровището донесе папките. Ако не го ползвате, сте уволнени. Абсурдно е.

6.   Имаме в фирмата жена която се мисли за мъж, зад гърба й я наричаме "То", в лицето по женското име, което е вписано в паспорта й.

7.   Уважението е хубаво нещо... И трябва да бъде двустранно. Ако го/я нарека с пола, който иска, това означава да излъжа. Защо аз трябва да лъжа и да се чувствам зле, за да е доволен той/тя? За това говорим. Колкото и да искам да ги уважавам такива индивиди, това да лъжа в името на техния комфорт създава дискомфорт у мен. Това е причината да не уважавам подобни самозаблуди. Реалността не се интересува от чувства, а от факти.

8.   До 5 - Точно заради такива хитрувания, днес жевеем в такъв сбъркан свят.

9.   Боже, Боже, жалко, че не сме в Русия. Там за такава пропаганда се лежи в затвора

10.   До 3,
И аз живея в чужбина, разбирам че има хора с психични отклонения и се отнасям към тях със снизхождение. Индивид роден мъжки пол е мъж, индивид роден женски пол е жена, тези родени със смесени полови белези са хермафродити. Всичко останало е грешка на природата и загуба на място във въздуха.
Благодаря.

11.   Просто не говори с тях, очевидно мъжа има умствени проблеми ако наистина си мисли че си е сменил пола като си сложи пола.

В личен план аз не съм виждал такива феномени, само гейове и лезбийки. Ако все пак компанията го налага, ще си направя сметка, заслужава ли си всеки ден да се преструвам а и колко ми харесва работата или да си отида. Ако наистина ми харесва компанията, просто ще го наричам с първо име и той местоимения.

12.   Не, не бих!

Мъжът си е мъж, жената - жена!

Не харесвам обратните и няма да им "уйдисвам" на изкривяванията!

Слава Богу, на работа нямаме такива!

Имах един такъв познат и се обръщах към него по име. Но той не е правил драма.

16.   Самият факт че е уволнен за такова нещо е абсолютна дискриминация към освободения служител. Той също може да предяви обвинения към компанията. Но за съжаление си прав, все по-често се случват подобни неща. И аз питам - А правата на хетеросексуалните къде са? И вече във всички сфери е така. Цветнокожите се правят на обидени както и да ги наречеш, но те постоянно ни наричат "белчо" и как ли не още. Те имат права, аз - не. Аз също се обиждам. И то толкова много се обиждам, че ако някой ме нарече Белчо в лицето няма да има сила която да ме спре да извърша някоя глупост. Обаче видиш ли тогава аз ще съм расист, а не той. Имам и два примера за уволнение за "сексуален тормоз" на мои приятели. Единият направил комплимент на колежка за 8март, но се оказало че въпросната смята този ден за обиден? ! Другият изпаднал в голям дебат дали може да се казва 'колежка' или и на колегите от женски пол трябва да казва 'колега', фирмата се произнесла че трябва да е колега, което според мен точно този вариант е абсолютно дискриминационен... А бе хора, къде изчезна приятната работна среда, приятелствата които се създават на работното място, сплотените екипи? Преди работех с хора които си правеха шеги, смеехме се и най-важното никой не се обиждаше от майтапите, напротив, времето минаваше неусетно чрез закачките. Това сега са ужасни времена, насила ни втълпяват нездравословни идеологии и хората съвсем ще се изкривят.

18.   Европа взе да се обръща срещу тая мизерия!

19.   Разбира се, че не. Има два пола, мъжки и женски. Ако един мъж е роден мъж, значи е мъж, ако жена е родена жена, значи е жена. И на челна стойка да застанат няма да си променят индентичността. Ако им угодя, значи ги лъжа и им играя по свирката на техните грешни разбирания и нарушавам човешките норми. Хората изтрещяха тотално последните 30 години.

20.   Е, виждате до какво води когато на власт са либерастите.
Спокойно. болшинството от държавите са с преобладаващо дясно и сега като Тръмпи му набие един на онзи Алцхаймер тази гадория ще приключи и тези ще се набият отново в дупките, от които са изпълзяли.

21.   10, и в Саудитска Арабия ли живееш? Защото аз в Западна Европа.

Я кажи тогава, след като ОФИЦИАЛНО един професор (със съпруга и 2 малки деца!!! ) е заявил на работа, че си сменя името (звучи неутрално - галеното на Николай/ Николета) и желае да бъде наричан(а) ТЯ, какво правиш ако ВСИЧКТЕ колеги уважават решението й и ти искаш да работиш с професора!???

От 3.

22.   Да, бих го наричал. И то единствено с цел за да го гавря и да си правя майтап.

23.   Докъде я докарахме, да те изхвърлят от работа, защото не угаждаш на менталните изкривявания на някакъв извратеняк? Това ми е трудно да повярвам, че се е случило в България, но ако е истина, горко ни.

24.   Пред работодателя, ако ми е важна работата, да. Навън обаче ще му бия два шута.

25.   Въобще не ме интересува кой се смята за гей, кой за жена и така нататък! Наричам го с името, с което е по принцип. Ако работодателчето тръгне да ми се прави на много отворен и да ме заплашва с уволнение, това негово действие след това ще му струва много скъпо. Дори и да е връзкар и да не ми изплати необходимото обезщетение, ще му срина реномето до основи в интернет пространството, което е достатъчно в случая. После да ходи да се жалва на арменския поп че няма кой да му работи!

26.   21 ако си сменят пола и имената така аз защо нямам право да бъда третиран като западняк? Нямам ли аз право да се чувствам като американец примерно? Или да си сменя името на Джеймс и да се представям за такъв? Ама либералните западняци веднага ще писнат, че не съм никакъв Джон, нали така? Доста двойни стандарти имат.

27.   При вече толкова наглото пробутване включително с малтретиране на здравият разум и нормалните хора--0 (нулева) толерантност вече!!!
Живея в Испания и съм свикнала за 20 г да ввиждам какво ли не тук, но това мина всякакви граници.
Ще пробутват вече хермафродит с доминантни мъжки хромозоми за жена? Ще етикитират нормалните ДВА пола със "cissex" е, НЕ, мъже и жени, ни cissex, ни изродщини вече, нито толериране-край!

28.   Само ако има рак на простата.
"Тя има рак на простатата" определено е нещо, което ще е интересно да чуя.

29.   Затова никога няма да се върна в България. Пълно с тесногръди същества неуважаващи отсрещния и свободата му. Селото ще си остане село - тъпо, задръстено, смятащо че всичко що не е по негов вкус е грешно

30.   За "джендърите" ясно.

А какво правим с "мъжете", които са такива само по пол?

Много уж биологично ясни като пол и хетеросексуални ми идва да ги нарека "госпожица".

Нито поведение, нито отношение към жените. Иска да доминира на всяка цена, а няма качества и разчита само на остарели стереотипи, за да успява в живота. И все хленчи, че Вселената, "джендърите", жените и какво ли не му пречи.

Ето, това е по-големият проблем.

Гейове и трансове винаги ще има.

31.   26, не ми отговори на въпроса!
От 10 (и 3)