Споделена история от На работното място

Липсва ми работата на морето
Здравейте, може би доста от вас няма да ме приемат насериозно, но съм изпаднала в ужасна депресия и не знам какво да правя. Това лято работих в Слънчев Бряг, няма да казвам къде точно, като миналото лято работих пак на същото място и с колегите доста се сближихме и ни беше забавно на работа, излизахме по дискотеки всяка вечер, напивахме се заедно и като цяло всеки един свободен момент ми беше зает с хубави моменти. Е, за жалост летният сезон свърши и трябваше да се прибера в София и да се подготвя за уни, защото ще съм първи курс. От както съм се прибрала не съм спряла да рева, живота ми там ми липсва ужасно много и нямам желание за нищо, по цял ден стоя в нас и рева, искам да остана там завинаги, липсват ми и хората, а те не са от София и ще се видим сигурно чак другото лято. Според вас нормално ли е, случвало ли ви се е, наистина съм адски зле, миналата година пак бях се понатъжила, но бях в 12 клас и бързо свикнах, а сега и университета е нещо ново за мен и се чувствам не на място.

Коментари

1.   Днес си тук, утре там, сезона е кратък. Какъв е този рев, лигавщина. Млади разлигавени хора. За какво ревеш? Гладна ли си, болна ли си, нерешим проблем ли стои пред теб??? Не, но дай да си ревем, масово поведение сред младите хора. На вашата възраст са гледали деца, жестока работа физическа, на война са били, болести... а ти ревеш. Бъди където искаш да си, заминавай да живееш на морето и там има университет.

2.   Не ти липсва работата, а купоните. В България студентският период изначално е много сбъркан. Сега ти се плаче за купони, но ще имаш 4 или 5 г. (в зависимост от специалността ти). Въпросът не е в това, а че не мислиш в перспектива. Сега на 18-19 само купони са ти в главата, но на 30 ще трябва да работиш, за да си изкарваш хляба. Без висше образование в общия случай ще работиш някаква тъпа работа без перспектива и с много ниско заплащане. Да, има и изключения, но ти ми звучиш като човек, който няма особени стремежи. Ако това искаш от живота, не хаби парите на родителите ти за висше образование. Отивай пак в Слънчев бряг, а през зимата ще си в Банско или Пампорово, и така цяла година ще се въртиш в купоните.

3.   Случват се тези неща, естествено е, прави живота си интересен в София и ще се разсее, това е решението.

4.   Е, ти други приятели в твоя град нямаш ли? Ако нямаш- защо? Слънчевият бряг е само индикация за сериозни липси. Неуравновесена си- чак пък рев. Гледай напред- ще се запознаеш с нови хора и виж та се погрижи за емоционалното си състояние. Драма няма, ти си я създаваш. А ако се случи да си пред сериозно житейско изпитание? Това младите сте страшно лабилни.

5.   Тоест липсват ти пиянскитв простотии? Не, не ми се е случвало.

6.   Нали се сещаш, че работата е сезонна и в момента на Слънчака почти няма хора? Докато си студентка можеш летата да работиш там, а отделно на уни ще имаш много колеги, с които ще купонясваш. Най-сладките години ти предстоят и не се депресирай за такива неща.

7.   Морето пристрастява. Аз 11 години на слънчака и още 7 на Златни пясъци. Няма отърсване.

8.   Липсват ти гларусите, алкохола и купончета. Сигурно си и заформила романс с някой колега.
Само мазохист би ревал за тоя гърч по морето. Като студентка ще имаш доста подобни вакханалии, споко.

9.   Питай хора в твоята ситуация, други мнения са без смисъл, това е истината, важно е да сме съсредоточени във хубавия момент, така има адекватност.

10.   Щом като дискотеките и напиванията до осиране са ти били "хубави моменти", нищо чудно, че да поемеш отговорност в университета ще ти е лош момент. То и в университетите е пълно с разхайтени, дето я по дискотеките, я по общежитията се напиват.

Проблемът ти е много прост и се състои в това, че не осъзнаваш, че нямаш време. Един ден ще изтрезнееш и ще съжаляваш, че си си хабила времето, щото най-ценното си хабиш за едното пиянство.
Дано да е скоро.

11.   То пък предозирането с университетските псевдо-знания сякаш не е губене на времето...

12.   Извинявай, но звучиш като детенце, което реве, че лятната ваканция е свършила. Е, и? Догодина ще си пак там. Какво се депресираш все едно никога повече няма да се върнеш там?
А и ще си първи курс, не би ли следвало да се вълнуваш поне малко за всичко, което ти предстои? Нови хора, интересни неща за учене (щом учиш нещо, най-вероятно ти е интересно или поне би следвало)... а и ако мислиш, че в университета няма алкохол и купони...
Да не говорим, че след около 300 дена пак ще си на Слънчака.
Така, че какви са тия драми, че чак и рев.

13.   Виж сега, авторке - време ти е вече да пораснеш и да разбереш, че животът не е само забавления и удоволствия!
А животът е и труд, работа, задължения и отговорности!