Споделена история от На работното място

Работа като полицай
Някой знае ли каква е заплата на начинаещ полицай категория Е в момента? И зачита ли се предишен трудов стаж (около 10 години), ако не е в системата на МВР? И ако се зачита колко се добавя към заплатата в този случай?

Коментари

1.   Честно казано откажи се от тая простотия, хем ще загубиш време хем пари, влизат единствено връзкарите, ще има да те мотат та ще се побъркаш. От личен опит ти казвам пробвал съм два пъти в МВР, просто ще ти скъсат нервичките там, не си заслужава, е освен ако нямаш връзки.

2.   Хе, хе ти направо искаш да клецаш дявола във въздуха бе братле! Твойта работа значи да ти се зачете стажа като шапкарски и след 10 години и хоп-пенсионерче, с голяма пенсия и 20 заплати накуп. Имам лоши новини за тебе-нито ще ти се зачита стажа, а и доста от тия ченгеджийски привилегии ще ги орежат, щото държавата се задъхва вече.
Щом имаш 10 години стаж, значи не си някое младо, надъхано момче, което наистина му се работи, а си един от хилядите, които сега по време на криза за кой ли път преоткриха старата мъдрост, че от държавната хранилка по-добре няма. Щом си сигурен, че ще почнеш да работиш милиционерче, явно си намерил дебели връзки, щото поради горепосочените причини наплива от кандидати е огромен. Един мой приятел три пъти кандидатства, винаги беше първи на всички изпити и накрая, разбира се"правилните"хора, дето не могат да направят 10 лицеви опори си ги взеха, за него остана само супата за духане.
А пък аз ако съм един работодател и ми дойде такъв кат тебе, дето не пита в какво ще се състои работата му, ами първо пита какви са парите и колко ще му се увеличавала заплатата, ще му благодаря за отделеното време и най-любезно ще го поканя да затвори вратата от външната страна.
Поздрави и успех в шапкарското поприще!

4.   Авторе, разочароваш ме. Разбери, че край на привилегии и заплати. Нека в системата останат само хората с ПРИЗВАНИЕ. Който иска да работи за обществото, не гледа заплатата. Забрави. Не те искам за полицай, не те искам да защитаваш мен и децата ми, щом само ни гледаш в джоба - държавната каса ние я пълним!

5.   ОБЯВЛЕНИЕ
за провеждане на конкурс за заемане на длъжности с общ профил в Главна
дирекция “Охрана” към Министерство на правосъдието

Министерството на правосъдието, със седалище гр. София, ул. “Славянска” № 1 на основание чл. 189 от Закона за МВР, във връзка с чл. 36д от Закона за съдебната власт, чл. 20, ал. 4 от Закона за изпълнение на наказанията и т. 38 на раздел ІV от Правилата за определяне на условията и реда за израстване в категория, степен на категория, заемане на длъжности и временно назначаване на държавните служители в Главна дирекция “Изпълнение на наказанията” и Главна дирекция “Охрана” при Министерство на правосъдието, утвърдени със заповед № ЛС-04-807/25. 08. 2006 г. на министъра на правосъдието, ОБЯВЯВА конкурс за заемане на 14 (четиринадесет) длъжности с общ профил “Старши сътрудник по охраната” в Главна дирекция “Охрана” към Министерство на правосъдието за държавни служители категория “Е” със специфично наименование “Полицай”, разпределени по Областни звена “Охрана”, както следва:
- сектор Пловдив към отдел “Бюро по защита” - 1 щатна бройка;
- Областно звено “Охрана-Благоевград” - 1 щатна бройка;
- Областно звено “Охрана-Варна” - 2 щатни бройки;
- Областно звено “Охрана-Габрово” - 1 щатна бройка;
- Областно звено “Охрана-Монтана” - 1 щатна бройка;
- Областно звено “Охрана-Пловдив” - 1 щатна бройка;
- Областно звено “Охрана-София град” - 7 щатни бройки.
1. Основното месечно възнаграждение за длъжността за различните степени на категорията е следното:
- “Полицай І степен” – основна заплата 486 лв., в т. ч. заплата за категория 265 лв. и заплата за длъжност 212 лв. и лична временна добавка 9 лв. ;
- “Полицай ІІ степен” – основна заплата 472 лв., в т. ч. заплата за категория 260 лв. и заплата за длъжност 212 лв. ;
- “Полицай ІІІ степен” – основна заплата 467 лв., в т. ч. заплата за категория 255 лв. и заплата за длъжност 212 лв.
2. Кандидатите трябва да отговарят на следните условия:
- да притежават минимално образование “Средно”;
- да притежават минимален професионален опит за заемане на длъжността - 2 години като “Сътрудник по охраната” в Главна дирекция “Охрана” или “Надзирател” в Главна дирекция “Изпълнение на наказанията” или “Полицай” в МВР;
- да имат завършен курс за първоначална професионална подготовка в Академията на МВР;
- да познават дейността, функциите и структурата на Главна дирекция “Охрана” и другите специализирани държавни органи, участващи в борбата с престъпността и охраната на обществения ред;
- да познават основните положения на методиката и тактиката на охранителната работа, оперативно-бойната, тактическата и стрелкова подготовка;
3. Необходими документи за участие в конкурса:
- заявление по образец;
- нотариално заверено копие от диплома за завършено средно образование (при издадена диплома от училище в чужбина се прилага удостоверение за признато образование);
- справка от сектор “Човешки ресурси” при Главна дирекция “Охрана”, удостоверяваща наличие на минималния професионален опит за заемане на длъжността и стаж на длъжност в съответната категория;

6.   Бях кадрови войник 3 години в ССО в Пловдив включително и с мисия в чужбина. След това реших да се пробвам в МВР, на мене ми е призвание да работя такива работи, рискови с висок интензитет. На изпитите бях не 1-ви, а 1-ви на квадрат, кубик или там ако щеш на стотна степен. Тряснах 88 лицеви опори за 1 минута, а на бягането можех да си запаля един фас, докато чакам втория. И какво мислиш? Не ме взеха, не ме класираха дори. Имаше 7 места за полицаи и ги заеха 5 дебелака, които не покриха нормативите и 2-ма пълни дебила на по 18 години, които тати дъртото милиционерче очевидно реди. Ако си връзкар ми е жал, че още един некъдърник ще става полицай, ако не си-направо си избий от главата да те вземат.

7.   Е 6-ти, ти направо го закова! ;)))
И аз исках да се пробвам амааа.. няма връзки! Няма смисъл приятелю.. е има ако имаш пари и няколко години предварително си "запазиш" едно място с много големи връзки! ;)))
Ж19

8.   На основание глава24. чл45. ал2 от закона за МВР. В редиците на вътрешното министерство се влиза единствено с дебели връзки и пари.

9.   И така основната заплата на полицай се намира в едно постановление от 2008г или 2009г има таблица на всички щатни структури. Да ти спестя ровене започваш със 277 лв или със всички други неща около 612 лв от тях като махнеш данъци и осигуровки :)Не ти се признават тези 10 години от друго място това го промениха така че започваш оот началото. Всеобщо е мнението, че влизат само хора с връзки освен физически и медицински преглед има и психо - тест има определени изисквания често точно там се дънят кандидатите но на мераклийте желая успех

10.   Здравейте, предстои ми психо изследване, за работа в Главна дирекция охрана. Какво трябва да знам, има ли значение как съм облече и как трябва да се държа. Благодаря ви предварително.

11.   10, отпусни се и бъди себе си. Облечи се смарт - нито спортно, нито официално. Ще оценяват мотивацията ти и личностни качества. Карай с кратки изречения и не се оплитай много в обяснения. На мен също ми предстои. Успех!

П. С. - И хайде престанете с тези връзки. Човекът има право да знае заплатата - никой не работи само за едно 'Браво! '. Онзи, кадровика, нека каже колко точки е имал на теста за интелигентност и психотеста. Възможно е на заключителното интервю да са видяли само една успешна физическа подготовка :)

12.   Тук половината са некомпетентни, които завиждат на хората влезли в системата на МВР. Имам новини за вас "пичове":
1-во заплатата се определя на базата на държавна ставка която от 2009г. насам НЕ Е променяна и Е 372 лв. От там почваш да смяташ за кат. Е умножаваш по 1.4, след това прибавяш заплата за длъжност, прослужено време, вредни, нощни и т.н. От крайния резултат вадиш 10% плосък данък - всичко останало като осигуровки е за сметка на държавата, и после прибавяш порцион 60 лв.
2-ро 10-те години му се смятат приравнени към 1-ва категория труд
и 3-то първо седнете да се поинтересувате малко и тогава говорете пък даже и недеите кандидатства. Такива необразовани и некомпетентни полицай не са нужни никому !

13.   Имам въпрос: Предстои ми ПИ - ако го премина успешно, след това за ЗИ как става класирането - сбор от точките от ПИ ИИС или само от ПИ? А също така, ако някой е запознат, на ПИ повреме на теста отново ли се засича време, както на ИИС? Благодаря!

14.   Аз като некомпетентна знам, че полицай на портала в полицията в областен град със средно образование преди 3-4 години вземаше чисто около 600 лева. Единственото, на което можеш да завидиш са наистина заплатите, привилегиите при пенсиониране, почивки на никакви цени, пътуване с градски транспорт и разни такива. На коефициента на интелигентност няма как да завидиш, защото при огромната част е ясно на всички около колко се върти.

15.   И също още да попитам - кога започват да ти правят проучване преди или след ПИ? И как точно те проучват?

16.   Аз съм кадровика. Виж сега, ако не знаеш, да ти кажа, че и в МО се покриват психотестове и т. н., неща, които аз съм покрил. Да не обяснявам пък за мисиите в чужбина за какви тестове говорим. Не може ти да ми казваш, че имам една гола физическа подготовка, владея почти перфеткно английски, имах СТАНАГ 2-3-2-3, което ще рече - говорене, писане, слушане. Колко полицаи знаят английски? Питам, защото се убедих, че и български не знаят някои. А физическата подготовка е ОСНОВНА в такава професия, ти почвах обикновен полицай, извинявай, ама не може един полицай да не може да направи 20 лицеви опори и да ми бяга километър за по 6 минути, дори инвалидите на параолимпиадата имат по-добри резултати. Пак ще се повторя - в полицията влизат само и единствено връзкари. Когато служех в 68 бригада ССО имахме общи учения във СОБТ-специализирания отряд за борба с тероризма към МВР. Да, тези полицаи са наистина машини, както и в Жандармерията има хора с нужните качества, НСБОП също, но в обикновената Полиция се убедих какви се подбират и какви ни пазят.

17.   Със средно образование мога ли да кандидатвам за друга категория? И за нощни дежурства не се ли заплаща допълнитело?

20.   полицейската работа не е за всеки. А И 4 год няма 1 лв увеличение на заплатите тук. Нощния труд е единственото място в МВР дет не се плаща и 2 надници на празниците. АЗ СЪМ ПОЛИЦАЙ И ТИ КАЗВАМ ПРОСТО-НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА ПОВЯРВАЙ МИ АКО СЪМ СЕГА НЕ БИХ СЕ ХВАНАЛ-НИКОГА ВЕЧЕ.

22.   Кадровика, ако може да ми даде скайп, за да го питам някои въпроси относно професията..

/Модератор7 - Не публикуваме скайп или e-mail.

23.   В крайна сметка имаше 1-2 адекватни отговора, а на другите-негово си е решението какво ще работи.. той пита за заплащането, не за друго!

24.   здравеите, можели ако имам леки белези от болест/мастоцитозис/ да мина мед. преглед

25.   24 - нямаш проблем, ако не си болен или болестта ти не е хронична, отиди и сам питай комптетентни органи или лекари

26.   Наскоро кандидатствах и разбрах едно всичко става с връзки в тая държава

30.   Интересно инфо драсна колегата по горе с нормативите. Аз съм с на 11 години стаж в частни охранителни структури. Работният ми опит с бивши полицаи или рейнджъри най вече е доста горчив. Работата под пагон и кото частна охрана са две коренно различни неща. Бивш полицай - си слагаше син буркан на таблото на бронирания инкасов бус. Друг случай с рейнджър е че пича ходеше с 45см и пищов на бедрото. Този психо фактор ме кара да отбивам доста кандидати от тези структури.

31.   Без връзки не си губете ВРЕМЕТО И ПАРИТЕ!!! Като подавах документи преди време към разузнаването и в човешки ресурси ме питаха за връзки.... и знаете ли какъв смях избухна от тях когато им казах, че НЯМАМ??? Смятай бацка за какво иде реч.... в тази нереформирана комунистическа МИЛИЦИЯ опссссс май е ПОЛИЦИЯ хях

32.   Мога да ти отговоря като служител в МВР , и то категория Г - офицерски състав.
Началната заплата ще ти бъде около 700 лева, като зависи от специфичната длъжност. Освен това се дава бонус според индивидуалната оценка на шестмесечие и пари за извънреден труд.
Относно стажа - ДА, ЩЕ ТИ БЪДЕ зачетен, но заплатата ти и отпуската ти ще се увеличат като бъдат приравнени тези 10 години 3та категория към 1-ва т.е. ще ти се приравнят около 6 години - това е 6 дни повече годишен отпуск и 12 % увеличение на заплатата.

33.   Имам доста приятели, полицаи, при това не в някое РУП или квартални, а в БОП-а. Честно казано, не мога да твърдя, че заплатите са им високи. Напротив. За тази работа, която вършат са доста нисички. Единственото им предимство е, че са първа категория и се пенсионират по-рано. Но просто според мен не си заслужава. Преди време работехме съвместно, ходехме по командировки из цялата страна, е мога да кажа, че никога не са се отпускали на маса, не защото не са искали, а защото не са имали финансова възможност за разлика от нас, които работехме в съвсем друго ведомство. Просто пагонът не ти дава нищо повече от едно напрежение, една отговорност, едни порядки. Имал съм доста възможности да започна в тази система, но никога не съм виждал смисъла и точно поради тази причина винаги съм отказвал. Смело твърдя, че от всичките ми познати - полицаи, въпреки че и аз работя на държавна работа, взимам поне с 30% повече, което хич не е малко. Ти си прави сметка.

34.   Здравейте, четейки тази теми, нямам намерения да отварям другаподобна искам да попитам-какви са изискванията за да постъпиш в МВР имам в предвид в силовата структура, да речем жандармерия, от областен град съм където има такова звено, обичам да спортувам имам магистратура в сферата на икономиката обаче, на 24 години съм и ми изглежда интересно като професия, доста далеч от канцеларските неща, естествено не съм добре запознат, но ще ми е любопитно мнение на човек по-навътре в нещата.

35.   34. Чакаш да обявят конкурс в сайта. Тая година няма да има. Най-важното изискване е да имаш човек в МВР или да се представиш отлично на физически, IQ, психотест и заключителното интервю, а най добре и двете, понеже кандидатстват по 20 човека за едно място и подбора е голям ;)

36.   А аз пък искам да питам - гледам има списък с некви нормативи, примерно над 30 лицеви ти е 10 точки, ама за една минута ли, или до откат - смисъл може ли да направиш да речем 50 и предполагам в 1 ден са ти и петте изпита - скок на дължина, бягане на 800м, на късо-30м, лицеви и коремни, но ми е интересно как ги разпределят - сигурно има изчакване докат те рапределят с кой ще търчиш. А за IQ теста - кво съдържа има ли математически задачи, или само фигурки и да слагаш коя е следващата нещо от този род? И предполагам е плюс да си висок в преценката кой ше земат и външния вид сигурно има значение - шот аз съм висок красавец.

38.   Прочетох всички коментари и стигнах до извода, че са основно от хора които не са в системата. умните ще си направят изводи, другите ще продължат да коментират.