Споделена история от На работното място

Как да върна уважението на колегите си?
Здравейте,
дълго време си търсех работа и най-накрая я открих. Отначало толкова много ми харесваше да ходя, че постоянно ми бяха мислите за уърешния ден. С колегите много се разбирах. Аз принципно съм много весел човек, смея да твърдя че имам чувство за хумор.... и бързо се адаптирам към работата и хората. Всеки ден работихме и се веселяхме, смяхме и шегувахме един друг.... не след няколко месеца всичко.... се промени. Колегите започнаха да се отдръпват, да се държат грубо и дори да не ме викат за по една цигара дето се вика.

Има един колега, който адски много ме нерви и не контактувам с него. Не съм злорадствал много грубо по негов адрес, но и не го скривам нито пред него, нито пред когото и да е било че не ми допада. А друг колега, който дойде след мен много ни дразнише, защото първо че не работеше а се подпираше и второ, че много глупости дрънкаше. Но след време ме сложиха с него на една машина и двамата да работим и ми дадоха шанс да го упозная добре. Наистина странен е, но не е чак толкова зле. Както и да е... днес вече много малко хора ме уважават и приказват, а аз останах с този "странен" колега. Занапред с него ще сме екип и трябва да си помагаме и за това реших да му призная зословията ми по негов адрес. Тоест грезеше ме съвестта и му казах всичко каквото и аз и другите са говорили. Не знам какво исках да направя да се застраховам, че едва ли не ще ми е най-добрия приятел вече ли... не знам. Много ме е срам някъде сбърках и не знам с какво, но промених мнението си на повечето колеги за мен (а то беше много добро), а сега какво?

Не знам какво да правя, неприятно ми е да ходя на работа, когато знам че хората говорят зад гърба ми. А аз все се старая пак да им се харесам но не става. Ккаво да правя как да си върна приятелите? Как да върна веселите дни пак?

Коментари

1.   Колкото и банално да звучи на работното място зад гърба на колеги или само добро или нищо не се говори.

2.   не можеш. минало свършено. хубаво решил си да си честен с човека, похвално, но защо ти е било нужно да замесваш и другите. сега какво и да направиш в техните очи си лицемер и интригант това е

4.   На работа, макар и лицемерно запазвам що-годе добри отношения. Съвсем нормално е, не всички да ми допадат, но в края на краищата работим заедно. Чувала съм много приказки за всички и за тези, които ми допадат, и за тези които не ми допадат, но никога не съм си позволила да сътворя интригата и да им казвам какво съм чула.

5.   Значи, първо ти си говорил зад гърба на колегите, те се отдръпват и всичко ти се връща по същият начин- какво неясно има? Такава ще е работата, първото впечатление е най-трайно, дори в началното училище е така. Лошо става, ако те хванат за такива неща, но ти не си 8годишно дете, не е ли малко тъпо да си говорите зад гърба, да си правите номерца и да има бъзици. Защото в крайна сметка сега този ,,Странен" колега ти е единственият близък.

Живота е като карта, винаги може да падне, винаги може да си промени лицето и въобще не е стабилна, та както я изиграеш, така ще ти продължи играта. Та работата е проста, някой е казал нещо за теб, слуховете тръгват, хората се отдръпват и честито, честито...
Зу-За

6.   Клюкарщината не се толерира, особено в сплотен екип.