Споделена история от На работното място

Осигуряване над 18 години
В момента съм на 18 и искам да почна работа.
Въпроса ми е какво става с осигоровките.. в момента са поети от училището ми, но ако започна да работя ще ми ги плаща работодателя, какво се прави в този случай..?

Коментари

1.   Ами, най-добре питай вашите:)

2.   Ако говориш за детски, дори да почнеш работа, пак ще получаваш осигуровки :), до 20-годишна възраст, освен ако не е променен закона. А за здравно осигуряване, само от работодателя може да очакваш, според работата ти ;)

3.   Автора: Не говоря за детски... За осиговорките говоря, а ако прекъсна работа училището автоматично ли ги поема отново или трябва да пускам молби и глупости?

4.   Е, ти нали няма да прекъсваш училище?
То автоматично до края на 12 клас ти ги поема, независимо дали работиш, важното е, че си ученик / чка.
Ако напуснеш училище и започнеш работа, и после пак започнеш училище и напуснеш работа, тогава вече става по-сложно и трябва да попълваш "разни глупости".
Ох, отново много тъпо се изразих, разбра ли изобщо?
Т. е дори и да прекъснеш работа, училището ти продължава да те осигурява.

А пък и ти ще си осигурен/а на 4 часа.
Така, че не се тревожи.

Лоша

5.   Ако си във висше училище и рабоиш на редовен трудов договор, в началото на всеки семестър попълваш декларация че си здравно осигурен и вноските са си от теб и работодателя. Ако не работиш и само учиш пак попълваш същата декларация че не си осигурен и тогава вноските ти ги поема държавата.
Ако си 12 клас, най добре да не се занимаваш, така или иначе ти остават още 3 - 4 месеца като редовен ученик така че дори да се "доблират" вноските едва ли някои ще го направи на проблем.