Споделена история от На работното място

Имам чувството, че ще полудея!
Здравейте,

Мисля първо да започна с това, че работя като PHP програмист за един от най-големите български сайтове вече повече от година.

От няколко седмици обаче нещо започна да ми хлопа дъската.

Много започнах да се нервирам на работата, когато съм допуснал някъде грешка в кода, и нещата не искат да се получават.

Ето, в петък забих два юмрука на служебният компютър, и огънах капака на кутията, защото цял ден писах код, накрая реших да го изпълня, и шибаното дебъг инфо ме поздрави!

Направо не знам какво ми стана, и не можах да се овладея!

Още по-лошото е, че вечер сънувам код. Не мога да спя. Имало е вечери в които ставам, взимам лист хартия, и почвам да пиша код, само и само да спра да го сънувам.

Вземах си една седмица отпуск сега, и се надявам да се оправя, но се съмнявам.

Не умея друго просто, само това знам.
Няма какво друго да работя.

Помагайте със съвети, благодаря ви!

Коментари

1.   Излез в отпуск... на мен ми помогна... Не работя каквото ти, но работата ми е психически и физически уморителна. Не бях си взимала отпуск от 2 години, беше ноември месец какво ми стана изведнъж, не знам, но и моята дъска се разхлопа. Истеричен пристъп и чупене на служебния принтер от яд. Шефа ме прати да си почина 3 дни и да се върна. Е помогна ми-лежах и се разхождах по цял ден. Сега съм много спокойна. Еднообразието смазва човека

2.   Страдаш от заболяването на 21 век - преумората на работното място. Определено и само в почивката му е решението, но няма да е само 1 седмица, трябва ти повечко. Напусни и града, отиди в Родопите (от там съм, много е спокойно и красиво, въздухът е чудесен, хората също, но без да се натрапват), там е и евтино - наеми си стая в някакво село (Стойките, Широка Лъка, Серафимово, най-добре в Момчиловци) , далеч от суетата на града и курортите и всеки ден разходка. Да нямаш телефон, компютър, интернет.
Да нямаш хора около себе си - пълен релакс, спане, ядене, разходки и книги може би, но това е.
Поне три седмици, месец си вземи..

Аз съм го имала този проблем, но при мен това „изключване“ беше още по-сериозно. (защото се натрупа) ... Безсъние, тъпчене с храна. (качих 14 кила за 3 месеца)... Излекувах се с над година без всякаква работа, но занимаване със социална и с благотворителна дейност, спорт, диета. Четох книги - каквито поискам, на ден по една дори, това ми е била мечтата - да имам време за четене на романи, проза, стихове на езиците, които знам....

Успех (аз имах спестени пари, ако имаш такива, препоръчвам ти отдих от година поне.... имам познат - професор по лазерна физика в Бостън, който е живял така година в българското си село и е бил овчар и говедар, работил в градината на баба и дядо си и такива неща, той ми даде идеята). Като рухнах се сетих за неговия разказ - не го е срам, напротив. Силата на човека е в слабостта му, но трябва да видиш сам границите си и да ги приемеш, за да продължиш.

Ако не направиш нещо, рискуваш да превъртиш и действително да не си работоспособен за цял живот. На Запад такива хора дори ги пенсионират, но у нас ще си умреш от глад... решавай - или сега по-малко пари и кариера, или цял живот болен.

3.   1, ти още ли работиш на същото място?

4.   Консултирай се с психилог или психиатър.

5.   №1 и 2 са ти дали добри идеи.

6.   да, номер 3, работя. На мен си ми харесва и затова стоя, от 3 години съм на тази работа и за това време само веднъж ми превъртя шайбата:)А иначе ако намекваш, че заради принтера дали не са ме уволнили-на шефа не му се занимава да ми търси заместничка, няма време после да я обучава и т. н

7.   Колега, сериозно е.
Половината програмисти до 30-тата си година минаваме през някоя сериозна невроза. Не, не е нещо психическо, не откачаме, просто невроза. И не е, защото сме българи, на всякъде по света е така.
Почини си поне 1 месец. Остави работата, дори да си загубиш работното място. Почивай си, докато престанеш да мислиш за кодове и сънят ти стане спокоен и достатъчен. А после ще наваксаш, ще си много по-работоспособен, спокоен и устойчив. Лекари и хапчета не ти трябват, само почивка, откъсване от напрегната работа.

Успех :)

Ембедед Системс Дизайнер, щото не може на латиница :)