Споделена история от На работното място

Ако разберат, че има нещо повече с шефа не знам...
Здравейте!
Преди известно време се запознах с един човек, паснахме си, след някакво време започнахме да излизаме. Говорихме си нещо веднъж и споменах, че си търся работа. От тогава нищо повече не сме говорили. Може би месец по-късно той ме взе с колата си и трябваше да мине през офиса си. Тогава ми каза, че съм на интервю за работа.. аз се шашнах.. дойде ми твърде изневиделица.. не ми бил казал, защото знаел, че ще откажа.. накара ме да влезна в някаква стаичка и там един мъж ми обясни каква точно е работата и ако реша мога да започна.. оказа се, че приятелят ми е един от шефовете там (не бях до тогава много наясно с какво точно се занимава, освен че ръководи някакви проекти).. не исках да започвам, но кризата ме принуди, защото нямах друга възможност за ситуацията в коя то бях и просто нямаше как да не започна.. и така се съгласих и започнах.. вече 4 месеца съм там. Колегите ми разбраха, че го познавам този шеф.. но нищо повече. Ако разберат, че има нещо повече не знам.. сигурно ще трябва да напускам.. ще ме нарочат, че понеже е шеф и еди кво си.. а не е така.. с него принципно историята е дълга, но и двамата сме сериозни един към друг и смея да твърдя, че се обичаме.. не знам.. вие бихте ли ме осъдили? Какво мислите по въпроса?

Коментари

1.   Според мен няма за какво да се притесняваш, стига разбира се той да не е обвързан и вашата връзка да е "нелегална". Да ме разбереш погрешно, няма нищо против такива връзки, всеки сам решава какво да прави. Просто го казвам това, защото ако връзката ви е нормална вообще няма място за притеснение. И да разберат колегите, голяма работа. Ти все пак си заедно с него от преди да започнеш работа. Така че, живей си живота и се наслаждавай на човека до себе си. Но ако той е обвързан, тогава наистина всячески трябва да се опитваш никой нищо да не разбере в фирмата.

2.   Защо някой да те съди, стига той да не те величае повече от другите? Ако си вършиш работата на равно с другите - няма проблем!

Ian_the fucker

3.   Мисля, че не трябва да ти пука. Работа се намира с връзки, но не се задържа с връзки. Ако не струваше, отдавна да са те изхвърлили!
Преценил е, че си качествена, заложил е името си, когато те е препоръчал и ти явно си се доказала. Дръж връзката си дискретна, бъди делова на работното си място, но ако някой някога те конфронтира директно, дали си с него - не отричай. Кажи просто, че работата е рабта, личния живот е личен живот.
Не напускай заради разни колеги, а просто си върши работата и им докажи, че не си във фирмата като негова любовница, а като добър специалист.
Двойно трябва да си по-добра от тях, но ти ще се справиш, вярвам в това, защото знаеш, какво е без работа! Не го излагай! Докажи се и няма да имаш проблем.
Щом не ти е директно шеф, просто защо се притесняваш?

4.   Аз не бих ти се разсърдила!

5.   Не се притеснявай за нищо, но си върши работата съвестно. Бъди в добри отношения с всички. С него не си показвайте интимности, защото само това може да раздразни колектива.

6.   Авт:
Ами не, той не е обвързан, не е женен, няма деца, нищо.. въпроса е, че е тип плейбой и е имал, така да го кажем, връзки с доста жени.. може би и в началото и с мен да е било така, но въпреки, че още от началото той се грижеше за мен и ми показваше, че се интересува от мен, което доказа не веднъж дори още преди да стане каквото и да било м/у нас.. в последствие се и влюби.. казвал и показвал го е неведнъж. Но колегите ми нямат много добро мнение за него като цяло и със сигурност ще ме набедят за к**вата на офиса и т. н.

7.   Еми те сигурно знаят.. по начина, по който те е "изсипал" на интервю, това може да стане само с близки познати хора и приятели. Няма лошо.

8.   Отново 5 ти пише, след като прочитам отговора ти в номер 6. Запомни това, което преди ти писах: Не се притеснявай за нищо, но си върши работата съвестно. Бъди в добри отношения с всички. С други думи, важното е ти да бъдеш харесвана от колектива, защото ти работиш там. Какво те си мислят за него няма да има никакво значение, когато те започнат да те одобряват като част от екипа.

9.   Ако искаш да спечелиш уважението на колегите си, то си върши добре и съвестно работата. И не парадирай с връзките си и с привилегии, които би могла да имаш, защото на много хора им е писнало да работят яко, а някоя хубавица да се появи и да си клати краката и да вършат и нейната работа, щото се харесва на шефа. Така че не се отпускай - върши си работата.

10.   Шефът ти е нарушил правило №1 на шефа: Не си вади патката, където си вадиш хляба...