Споделена история от На работното място

Завист и злоба
Здравейте, приятели. Работя в женска среда, опитвам се да се държа максимално добре с всички колежки и все не се получава все има някоя, която да е казала нещо за мен. Имам чувството, че всичко това е една голяма завист и омараза от тяхна страна.

Най-младата съм в колектива и също така съм и красива, но никога не парадирам с това и все пак не се получава. Все ме гледата някак странно и непрекъснато говорят зад гърба ми. Защо всички са толкоз злобни и гадни. Просто искам да отида на работа с удоволствие, да ми премине работния ден и да си отида нищо друго не искам от тях, но уви не се получава. Гаднярки!

Коментари

1.   Ти откъде знаеш, че говорят зад гърба ти? Някой идва и ти казва или ти си мислиш въз основа на тяхното отношение към теб? По какво съдиш, че нещата не вървят. По това което си написала ми е трудно да ти дам съвет.

2.   Мда, изпитала съм го. Ужасно беше, добре, че беше само за месец. Не е нужно да е чула нещо, игнора и погледите са достатъчни, че не я искат в компанията им.
Жалко рядко се случва да попаднеш на готин колектив.

Ajna

3.   Във всяко стадо си има черна овца. Лошото е, че овците когато не спят, значи са били вълци, а не овци - а всъщност стадото е от овци, а не глутница вълци. Има доста завистливи хора, много ексцентрични, сепаратисти. Трябва да се внимава във всяка секунда.

4.   Защо ли ми е тъй познато, въпреки, че аз в моя скромен женски колектив съм сред най-възрастните. Виж, това което бих ти дала като съвет е - бъди такава, каквато си, отговаряй им с интелект и се задълбочи в работата си. Аз така правя от известно време (завистта относно моята особа е от друго естество), но ми помага и съм още по-работоспособна, макар, че това още повече ги кара да завиждат!!! Хич да не ти пука, най-важното е човек да е здрав, да има приятели, които не е задължително да бъдат от кръга на колегите!!! Желая ти успех!!! Патриция.

5.   Щом си красива така ще е докато не станеш на моите години /45/ и ще мирясат, но и това не е много сигурно. Имам 30 год. трудов стаж и не помня да съм работила някъде и да не съм била курва, защото съм слаба със сини очи и с 1. 20м. дълга руса коса. Сега вече, косата я няма, очите не са толкова сини, фигурата не толкова слаба. Е вече не съм курва, но пък ми викат дъртофелница. Какво да се прави, ние сме от този тип хора, които винаги ще правят впечатление, винаги ще пораждат завист, а от там умраза и клюки. Единственият изход е просто да свикнеш и да не се замисляш върху това. Колегите винаги ще злорадстват, ако си красива заради това, ако си грозна това също е причина за злорадство. Не си мисли, че няма да окажат влияние върху мирогледа ти и разбиранията за живот. На мен ми послужиха за пример как не трябва никога да постъпвам.

7.   Подкрепям 5. Мога да потвърдя също, че на мен хубава жена не ми е правила мръсно. Само грозните, опърпаните и тези без самочувствие са ми правили мръсно.

До 14 г. и аз бях невзрачна, но тогава се разхубавих. Почна се с тормоза - бях още дете, когато ме обявиха за к... ва. Дори мъж не бях помирисвала, интересувах се от котки, от уроци, книги, но не и от мъже, но бях виновна, че мъжете се интересуваха от мен.

Свикнала съм да се държа тежко, защото предпочитам да съм обявена за надута и т. н. Излезна ми прозвището „ледена кралица“ и това е добре така. Живях дълго така, дори се крих да се показвам с приятеля си, но в един момент заживяхме заедно и вече не вървеше. Хората толкова бяха свикнали с поведението ми, че направо гледаха в тъч, когато се показах като любяща жена с него. Дори някои ме обяили за обратна!

Винаги, ама винаги са ми правени най-мръсни мръсотии от грозни и невзрачни жени на всички възрасти.
Днес сама съм си шеф и не се занимавам с глупости. Имам си подчинени мъже, поддържам и добра връзка с приятелки и съпруги, които след като ме опознаят, вече не се страхуват за мъжленцата си.

Още не съм на 40+, но понякога ми се иска. В магазина ме зяпат, таксиджиите си мислят, че могат да фамилярничат с мен, КАТ-аджийте също, получвам неприлични предложения, жените ми правят мръсно.

И вес пак предпочитам да съм красива, с дълга руса коса, с голям бюст и слаба, отколкото грозна и неподдържана, къкреща в собствената си жлъч и злоба.
Като малка бях грозното патенце, обиждали са ме, но не съм се озлобила от това. Ако не бях станала хубава, щях все пак да се поддържам, да внимавам с дрехи, прическа и фигура, но никога не бих изразходила ограниченото си време в злобеене към жени, които са по-хубави.

Във всяка жена има красота, стига самата тя да я осъзнава, но е грозно да правиш мръсно на друга, само защото е хубава

8.   Реших да напиша коментар по-тази тема, защото има хора, от които и аз усещам злоба. Няма нужда да казвам, че са жени. И то хубави, красиви жени. Немога да разбера, имат си всичко а завиждат, ЗаЩо..?? Явно, това зависта е от характера, идва от душата на човек. Те може да не си го искат, но то от вътре им идва злобата. Такава им е душата. Мръсна, ако мога да се изрека така. Аз на злобата, отвращам с усмивка, и изобщо не се главоболя.. Злобата пречи на злабаря.

9.   Имам същият проблем. Аз също съм най-младата и на мен идва и ми се казва какво говорят, а и начина по който ме гледат, неловкото мълчание което настъпва когато вляза. Глупаво е, аз съм на 20 години и все си мислех, че където и да отида все ще се запозная със зрели хора, но уви. Седят, търсейки грешки и тичат да казват на шефовете. Двама колеги вече ги няма благодарение на тях

10.   Мдаа, и аз съм попадала в такава среда. В началото ми пречеше, но спря да ми пука. Баща ми, Бог да го прости, казваше "За да ти завиждат, значи си много по-добре или много над- тях". Тъй че приемай го за индикация, че тия дето ти завиждат са абсолютни неудачници.

11.   И аз като тебе го изпитах на свой гръб, но когато започнах да парадирам с това че съм най красивата и елегантната от всички освен усмивки - те ме възприеха и съм с най страхотните приятелки някога много ги обичам : :-)

13.   Злобата пречи на злобаря. Като видя едни такива нагли с присвити очи и да ми лицемерничат, просто ги съжалявам. На злобата отвръщам с добро. Има хора, които направо побесняват от злоба. Имам една, роднина която е откровено злобна и нагла. Направо ще се пръсне от злоба побеснява. Имам и една позната, която е лицемерна и двулична отвсякаде. И постоянно ме оплюва и коментира. И винаги гледа да ми изтъква пред хората някакви недостатъци създадени от нея. Явно така се успокоява по-някакав начин. Но мен хората ме познават и знаят какъв човек съм. Така че не ми пречи.
Живейте си живота и хич да не ви интересува злобата на хората, тя си им пречи на тях самите. Явно чуждият живот им е по-интересен. Това са хора с грозни лоши души.

14.   Завиждат защото си млада и красива и имаш по - хубав живот и си усмихната...

16.   И аз съм в подобно положение. Макар и пухкава, съм бяла и със сини очи и хубавица според мъжкото съсловие. Работя в женски колектив, справям се отлично с работата, но това не им пречи да разпространяват всевъзможни клюки за мене, включително, че съм се издигнала за кратко време благодарение на "интимна връзка" с шефа на отдела. Който пък от своя страна всячески потвърждава слуховете с поведението си.
А по принцип, досега където и да съм работила, учила и така нататък, съм била нарочвана за "курва". Така че с човешката завист не можеш да се пребориш. Единственият изход е да не им обръщаш внимание. Ако пък стане нетърпимо, помисли. за нова работа. Все пак здравето ти е най-ценно.

17.   Аз пък не съм нищо особено, с малко излишни килограми и затворена. Бях една от младите в колектива, но все аз им бях в устата. Подигравки, подмятания и клевети имаше. Разправяха, че им завиждам(на 50-65 годишни жени), защщото можели да работят. Обвиниха ме че крада, после една отишла да каже, че съм предлагала "услуги" на шефа, защото съм искала да ми вдигне заплатата. В крайна сметка не ме уволниха, но аз напуснах сама, защото ми писна. След няколко месеца ми звъняха да се върна, въпреки, че тогава нищо не направиха това отношение да спре. Явно никой не е искал да работи там.