Споделена история от На работното място

Искам да стана военна
Здравейте, момиче съм на почти 21 години. Уча за микробиолог, но нещо въобще не ме влече.
От доста време искам наистина много да съм военна. Е имах доста пререкания с нашите, но с много тудности почти ги убедих, но почти! :)

Исках просто да попитам има ли тук хора който могат да ми кажат, точно какви изпити се държат ( само физически изпит ли е? ) Какви изискавания има.
Не го изкам, заради заплатата или ранното пенсиониране (все пак имам доста време до тогва )
Обще взето е това :)
Моля наистина някой ако знае за какво точно става въпрос да сподели! Благодаря ви!

Поздрави, R :)

Коментари

1.   Значи, за начало първо си избери къде точно искаш да си... има свързочници, има командоси, има танкисти и много други видове "военни". Моя колежка е във военното училище танкист и много й харесва... насочи се към някои военен университет и потърси там. Тук ще са само празни приказки...

NoBody

2.   Със същия успех може да станеш и пазач/ка на паркинг. С други думи - пълна загуба на време!!!

3.   От авторката! :)
Ще ме прощавате за провописните грешки, който си личат от киолетри, имах адски много работа и набързо го написах, което естествено не ми извинява!
Не съм написала същност, че става въпрос за кадрова военна служба.
Ако знаете къде мога да намеря повечеко инфо, ще се радвам да споделите!

Поздрави, R :)

4.   Ами мисля че държиш и по някой предмет като история, география, математика.. ( това е май за цивилните военни)

Но ако искаш да не си такава, ами хасал военна.. държиш и физически, медицински и психо.. :)

5.   А кой ще ражда българчета???? И така сме смешно малка нация

6.   Разгледай сайта на НВУ Велико Търново. Толкова съм щастлива, че има хора, които споделят моите интереси:))))Супер!

7.   Жена танкист, евреин миньор и негър скиор няма! По-въпроса - армията ни (каквото е останало от нея) е пълна пародия, най-големите лентяй и некадърници стават кадроваци. При офицерите нещата седят малко друго яче - но след 6 месеца служба обикновено се оказват на улицата без работа, защото при 30 000 армия съгласете се няма нужда от 30 офицера излизащи от НВУ (всяка година). Просто много вожд, малко индианец е нашата работа. Специално за танкистите - защото аз съм служил като такъв на Т 72М (нищо че съм 190 см пергишин ;)), съвсем скоро 300-те ни танка (от който 50% са неизправни) ще останат без резервни части и учебни (както и бойни) боеприпаси защото нови не са закупувани от средата на 90те години. Сходно е положението що се отнася до материалната част и в другите родове войски. Така че моя съвет - освен ако не ти порасне п.. шка (че да можеш да станеш наемник някъде в чужбина - да речем Легиона или Дегестан) оставяй тая работа и си гледай микробиологията.

8.   гледай си микробиологията

9.   току пак се появи пак някоя шматка ииии - искам да съм военна.
заплатаджии, минаваш към тъмната страна значи.
не бой ся пенсия няма да видиш, няма кой да ти я плаща щото е от държавния бюджет, тука ще останат само мангалите и хлебарките а те данъци не плащат и бюджет не пълнят.

10.   И къде ще ходиш да стреляш с танк, реално искаш да се подготвяш цял живот да не правиш нищо, само да получаваш заплата. Измисли си нещо друго. В случай, че искаш да не работиш, си намери богат мъж. Много жени се опитват да направят тъкмо това.

11.   http://www.youtube.com/watch?v=T3Fxy5j7TkQ

Успех, няма лошо...

13.   До автора влез в сайта на Министерството на отбраната там ще намериш информация. А сега за останалите който пишат повечето не виждали какво е Армия да мълчат. Аз съм Военен служа на боен кораб от флота на България и съм горд със това, службата въобще не е лека вярно има мърши но къде няма. Не слагайте всички военни под един знаменател, нима тези който се биха в Ирак и Афганистан са заплатаджии? Ама ви е лесно да ги плуете но когато стане бедствено положение, загуби се лодка или кораб в морето кой ходи да ви спасява задниците точно тези така наречени зплатаджии. Пак казвам пишлимета дето не сте помирисвали Армия да мълчат.

14.   Момиче това не е игра можеш лш да тичаш с 50 кг раница на гърба вообще имаш ли визическата подготовка и знаеш ли какво е пушка? Не дей се занимава с това. това е за мъже ееееее нашата армия се напълни само с аре да не казвам кво на 13г съм и аз искам да стана военен и осте от сега се подготвям с това ходя на уроци по стрелба на фитнес и др

15.   хех 13 годишния аз съм момиче и да ти кажа и аз исках да ставам военна преди, но после реших да стана лекар и да ти кажа на твоята възраст можех да дигна възрастен 60-70 кила и съм бягала с по 2- 20 литрови туби така че не ми говори за нашата армия щото май аз съм по-здрава от някои "мъже" хаахахха

18.   Здравейте, аз съм 17 годишно момиче и искам да служа в армията. Бих искала да съм полезна с нещо, но не ми се отдават много неща. Сигурна съм вече с решението си и нашите ме подкрепят. Водя се пушач, но спирам и започвам да тренирам редовно, за да мога донякъде да съм подготвена. Искам да попитам понеже аз имам дълга коса и винаги ми е била дълга, това проблем ли ще е?