Споделена история от На работното място

Отчаян съм, моля помогнете!
Здравейте на всички в този прекрасен сайт, защото мисля, че само тук 80% от историйте са реални. Моя проблем може да се стори малко банален, но все пак моля за съвет. Аз съм момче на 24 години от град София и преди около девет месеца напуснах работа от фирма, в която бях пет години. Започнах на 18 години в тази търговска верига като продавач консултант, след това като касиер, след това оператор на компютър и накрая две години като помощник управител.

Много съм отчаян, защото допуснах огромна грешка. Сега ходя по интервюта, но все нямам буквално късмет. Отивам на интервю, след петнадесет минутен разговор ме запитват защо нямам шофьорска книжка и заради това не ме приеха, а един приятел го приеха точно в тази фирма, а той няма никакъв стаж. Добре е, че имат изискване за свидетелство за управление на МПС, но нали те канят на интервю след като са прочели автобиографията ми, където пише с голями букви, че нямам шофьорска.

Не изглеждам зле, владея писмено и говоримо перфектно английски език, имам опит със микрософт ексел и уърд и с складово-счетоводни програми и пак не ми се получават нещатаа вкъщи са много зле нещата откъм финансова гледна точна. Много моля за съвети!! Защо се получава така? Има ли и други като мен, който имат богат опит в дадена сфера, а толкова много време са безработни? Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Запиши се в бюрото по труда, не е гаранция, че ще ти намерят работа, но поне ще взимаш няколко месеца обезщетение.

2.   Ами толкова ли е трудно да изкараш шофьорска книжка?

3.   Не знам какво да ти кажа, само искам да те питам наистина ли вярваш, че работодателите четат всички CV-та от-до? Каквото и да напишеш, на интервюто после ще те питат още 10 пъти. От доста време и аз съм безработна и вече ми е дотегнало. Работила съм на едно единствено място, там нямам стаж като продавачка и това ми го пише в CV-то, но като отида първо за това ме питат. Пожелавам ти успех в търсенето! :)

4.   Не можеш ли да се върнеш във фирмата, в която си работил преди. Няма с много добро око да те гледат в нашалото, все пак е по-добре да имаш работа.

5.   Благодаря ви за коментарите до номер 2 От такива неподготвени като теб ми е писнало и по-добре хич не коментирай. Знаеш ли в крайна сметка колко струва една шофьорска книжка в момента? Коментираш, но не ти идва на акъла да се сетиш, че за шофьорска книжка трябва и начален капитал някакъв нали? Аз нямам никакви пари и мисля, че съм го опоменал. Да грешка е, че преди когато съм имал пари не съм си изкарал шофьорски курсове, но откъде да знам, че ще дойда дотук. А до номер 3 задължително според мен трябва да четат абсолютно всички СВ-та, защото все пак те имат интерес към работник, а ти имаш интерес към тях.
От автора

6.   Здравей!
За твоите години стаж 5 години и то в една фирма си е направо похвално, и трябва да имаш самочуствие заради това. Бъди по-уверен на интервютата и съм сигурна, че нещата ще се променят за теб. В края на краищата човек не може да отговаря на всички изисквания на 100%. Мисля, че имаш достатъчно качества за да успееш, главата си дръж по-висока вдигната!
Успех!

7.   Изцяло съм съгласна с коментар 6, и аз бих ти казала същото. Имай повече увереност и самочувствие, те може да искат всичко, искат майка си и баща си ако може, пък да не дават нищо. Не уважават хората, затова и измислените им фирми са от ден до пладне...

А по мои наблюдения в малкото фирми където уважават и оценяват хората и труда им, нещата са добре и за двете страни, но са много малко.

8.   Благодаря на всички за съветите. Между другото длъжен съм да съобщя на всички безработни една лично за мен шокираща новина(може и някой да знаят вече). Става въпрос за най-големия български сайт за работа. Мисля, че вече се сещате не му казвам името, защото може би няма да ми публикуват коментара. Та преди когато натиснеш "кандидатствай по тази обява" твоето CV "отиваше" автоматично в имеил адреса, който фирмата е задала някак си в сайта, а сега "отива" в акаунта на дадената фирма, но акаунта в този сайт, за който ви казвам. Незан мколко фирми се сещат да си го проверяват. Това хептен ме закопа. Мен всички безработни, но и работодателите също(съвестните работодатели).

10.   Здравей,автора съм ,сега като си чета какво съм писал направо съм бил доста депресиран тогава.В момента вече работя в магазин за плодове и зеленчуци май май.... общо взето откакто съм писал коментара. :)