Споделена история от На работното място

Забогатях чрез измами
Искам да споделя нещо. Нещо което не мога да споделя пред познати .
Бях беден мъж. Ужасно беден. Станах студент, дойдох в София и живеех с 200 лв на месец. Това беше всичко. Не ме интересуваше, бях щастлив - здрав, прав, млад мъж от години спортувам много, имам невероятно тяло и се гордея със себе си, купонясвах си, чуках здраво момичетата и си бях ОК... Докато тогавашната ми приятелка заяви, че е бременна. Стреснах се много - баща на 22 и без работа, без пари. Дори не вярвах, че детето е мое, но после резултатие показаха друго. Приятелката ми вече не ми беше приятелка и дори искаше да дадем детето в дом за сираци, тъй като то се роди с една ужасна болест. Все времена дето не искам и да си спомням. Аз отказах, но тя не искаше детето каза, че се отказвала от него и замина при родителите си в чужбина, които и до сега сигурно не знаят за това. От тогава нищо не знам за нея, а съм вече на 32 години.

Както и да е, родителите ми веднага поеха момчето ми, аз прекъснах ученето и започнах работа, но детето беше болно - все бяхме по доктори, все лекарства, все изследвания, вечно ни препращаха при специалисти дето бяха платено. Не можехме да го гледаме, майка ми отслабна драстично от тревогите и безпаричието, а аз се побърквах и дори понякога плачех за себе си, за болното си дете, за всичко.

В един момент ми писна да гледам как различни заможни господа си позволяваха да ме пререждат при лекаря. Да ми се подиграват на работа, да ме мачкат и така да мачкат и детето ми. Започнах да искарвам парите си по незаконен начин. Не искам да казвам как, ще кажа само, че не съм убиец, не крада от хората, на никого нищо лошо не съм направил. Крада от държавата, от различни институции и фирми и други неща. Но НЯМА вярвяйте ми НЯМА по-голям крадец от държавата, тя краде от всеки един. Доста бързо забогатях - 1вото, което направих е да изведа прекрасното си момче в чужбина, където му помогнаха и то сега расте живо и напълно здраво. Това е най-голямото ми щастие, след това помогнах на родителите си и вече и на себе си - купих си жилище, скъпа гъзарска кола и тн.

Не съжалявам. Щастлив съм и ще продържа така незаконно дори и да се водя измамник, лъжец и крадец- не ми пука. Направих го за сина си - да расте здрав и пълноценен и все още работя за него - за да се изучи, защото аз не можах, за да се весели с приятелите си, когато стане студент защото аз не можах, за да не му се налага да мине през това което аз. И не на последно място - така ми харесва - да съм с пари, да си позволявам всичко, да имам, да харча, да няма граници за мен. Все си мисля, че не съм толкова лош - вяpвам в любовта, в Бог в здравето, в детето си, но дори и да съм престъпник така ми е по-добре отколкото ако още си работех старата работа That's all

Коментари

51-76 от 76

64.   Консуматорството е страшна работа. Правиш се на жертва в тоя живот, ала почти никой бедняк няма щастието да живее като теб. Отклоняваш вниманието на хората, а всъщност има страдащи заради такива като теб. Изобщо не си бил беден, не ни разказвай тези глупости. Най - притеснителното е, че няккой хора те подкрепят. Всичките ни беди идват от торентност към простотията. Истинските хора с проблеми ги разпъват на кръст, а тука още малко пари за паметник ще ти съберат. Имало е начин да помогнеш на детето си, обаче си искал да помогнеш повече на себе си. Държавата била еди каква си.. явно си свястно момче, като чета какво е било гаджето ти. Подкрепям 44 на 100 процента във всяка една дума!!!

65.   Приятел, бих те посъветвал когато усетиш, че си насъбрал достатъчно пари от тези твоите "далаверки" да спреш и да живееш без риск за себе си и да си гледаш детето! Не го оставяй без баща!

66.   Само не ми казвай, че вярвш в Бог- от твоите уста звучи цинично.

67.   Жал ми е за плаващите автора коментари, как краля баба за новото си бмв. Няма да е дълга тая свободия още дълго време.

68.   От историята разбирам, че мутрите са страдали 10 пъти повече от жертвите на комунизма и гладуващите съвременници. Когато видя изтупан господин с черно БМВ М6, ще си скъсвам сърцето от мъка и ще се обезводнявам от ревове. Гледай сега, не искам да влизам в образ на някакъв безпощаден критикар, но за мен ти си антигерой и ултра амбициозен комплексар! . Такива като теб са причина за самотата и отчаянието на всички расови мъже в България. Ти си полезен само на жените. Всичко започва след 90те! Според мнозина е приключило, според мен пеодължава и до днес. Все още има мутри и те няма да избягат от място, където ги култивират и едва ли не ги сравняват с божества. Детенцето вече е оформено тарикатче, което ще повтаря всяка твоя стъпка и ще пише по форумите за тежките и мъчителни времена по Живково време. Ей за такива живеете хора, отворете си очите и разберете, че няма да се оправим и затриваме културата и всичко народно.
" Бях беден мъж. Ужасно беден. Станах студент, дойдох в София и живеех с 200 лв на месец. " Коя жена се ч**а с мъж в такова положение? Реалностите са съвсем други. Това са недообработени измислици. Тук всеки мъж ще ти каже, че в тази точка на света жените се е**т не за кеф, а за изгода. Какво пък толкова си предложил на дамите? Всички мъже имаме същото и знаем как да си го използваме! Мога да ти се похваля с цяла компания от авери, които бачкаха за толкова и малко повече пари, ама никой от тях не си намери жена, даже няколко се и отказаха да търсят. Хайде сега, аз също съм бил по купони и не ми се е получавало, а иначе съм душата на абсолютно всяка компания и уж спортен хубавец. Драги, на теб никоя няма да ти върже, ако не ти е смешната кола и фалшивата маска на добродетел. Главният проблем са били мацките, не детето. Аре продай си колата или я подари на някой, обличай се скромно и ми кажи как са контактите ти с другия пол. Не бъдете повърхностни и престанете да приписвате героични качества на такива хора.

69.   Много бих искал да се запозная с теб и да ми помогнеш и аз имам нужда от малко пари. Може само да си пишем, не посещавам много такива форуми и като цяло форуми, затова кажи какво да ти пратя- имейл или нещо такова, за да ти задам няколко въпроса. Моля те, имам нужда от помощта ти. И аз съм леко отчаян.

70.   Скъпи авторе:)
Тази история(ако е истинска)сте я написали и адресирали до себе си. Вие нямате нужда от одобрението или осъждането на другите. Вие имате нуждата да убедите сам себе си, че пътя, който сте избрал е правилния. Но съвестта ви очевидно е неспокойна и вие знаете, че нищо в този свят не е безплатно. Материалното удобство се заплаща с духовно неудобство и обратно:)Послушайте гласа на душата си-тя знае повече от разума. И не пишете разкази-хората няма да ви помогнат. Ако имате съмнения и терзания, погледнете и попитайте човека в огледалото. Ние всички имаме свободна воля, но също така носим отговорност за постъпките си. И сме отговорни не пред хората, а пред онзи, който ние е изпратил на тази земя. А си позволявам да коментирам, защото също често изпадам пред дилеми и морални избори и ви разбирам и съчувствам.

73.   Не знам дали осъзнаваш колко голямо добро си направил. Не мога да повярвам, че все още има такива хора като теб. Почти всеки на твое място, дори и да имаше възможност щеше да остави детето, защото е болно и още повече след като майка му е заминала. Ти не само, че не си се отказал, а и си направил всичко възможно, за да му помогнеш и дори си успял, независимо по какъв начин. Няма значение как си изкарал парите, щом си помогнал и си дарил на детето си нормален живот. Ти не си човек, ти си ангел.

75.   Браво на интелигенцията на българите. Какъв срам! Как казват евала, нямам думи! Разбира се, че България е пропаднала държава и ще бъде заради такива които се възхищават на историята на господина. Адмирации

76.   Ум умува Ум робува Ум патки пасе!!! Умните печелят по умните робуват на умните слабоумните патки пасат.... това е историята в БГ.

77.   Искам да споделя и аз моята история. На 28 съм, изпаднала в кофти положение. Финансови проблеми, не мога да си намеря работа, вече не канд по обяви заради липсата ми на опит. Директно пускам св-та в магазини и фирми. И да ви кажа.. сама си го направих това и сега си сърбам попарата. Последните 8 години и аз като автора си живеех сравнително добре, бях си щастлива, бях хванала един богаташ от Германия, той ми помагаше тогава, не беше цвете за мирисане, обаче аз съм си такава по рождение, обичам хубавия живот и не обичам да работя, заради това сигурно и му търпях кавгите. С моите родители е било същия патриархален модел. Както и да е.. Грешката ми бе, че се захванах после с още по-богат, завъртя ми се главата, очаквах даже сватба и деца и живот като в приказките, хах, ама няма такова чудо, поне не в моя живот. Може би много се забавих, мислех, че ми е в кърпа вързан, но.. той ме заряза, после реших да се върна към стария ми.. не се бях виждала с него от 2 години, а той вече има дете, . Много ревах, много плаках.. защото приказката ми се развали, преди години аз щях да имам дете с него. И така... чувствам се самотна и нз какво да правя.. не знаех, че съм толкова зависима от мъжете и обичам осигурения живот. Да не говорим, че и двамата се занимаваха с онлайн бизнес и си стоях предимно вкъщи. Та.. доста се бях изолирала от хората.
Сега се чудя какво да правя.. объркана съм. Да започна ли първата работа, която ми попадне, поне ще общувам с хора, да продължа ли с маг-ра и да гоня по-високи цели, по принцип искам някакво кариерно развитие, имам бакалавър и два езика, но нямам опит или да влезна във форма, фитнес, ала бала, имам малко опит в онлайн търговията, да си отворя магазин или да чакам да се появи някой друг богаташ и да влезна във форма, хахах. Явно, това ме влече, нз.. не мога да си го обясня.. излизах и на обикновена среща.. с работещо момче от един мебелен магазин, приятно ми е.. говорим си.. но щом чуя за работа.. контакт с клиенти и т. н.. той ми разправяше направо се вцепенявах. Гледам как всички работят.. стават рано, прибират се вечер късно, вкл брат ми и баща ми, но аз явно съм друг манталитет. И майка ми е била същата.. в крайна сметка ако много се закофти полож ще започна работа, то е ясно.. но.. въпроса е какво те прави щастлив. Много се отчаях, че никога няма да срещна подходящия, защото нз какъв искам да е той и какво искам аз от живота. Как да срещна някой със средства и да се омъжа? Лесно ще влезна във форма, ок, косата ще ми порасне, че и едно изрусяване направих и се подстригах, обаче ми омръзна от онлайн срещи. Ще започна работа, но на каква мога да срещна любовта? Този заседнал начин на живот не ми влияе добре. Знам, че съм консуматорка, но такава съм си. И ми трябва такъв мъж иначе няма да съм щастлива, ако няма пари. Във форма лесно ще влезна стига да имам стимул. И маг-ра ще изкарам, и работа хубава мога да си намеря, но това явно.. не ме влече.
Представям си бъдещето ми ето така: и ако не се осъществи сигурно ще се гръмна: мъж, голяма къща с двор, две прекрасни дечица, момченце и момиче, барбекю.. като в типичен американски филм. В Германия бях почти в такава идилия, но явно човека не е бил за мене, щом се разделихме. С шведа, нещата ми се сториха дори още по-приказни, но е било илюзия от моя страна.
Казват, че всеки си има някаква съдба и път в живота.. искам да разбера каква е моята, за да съм щастлива отново. Щом 8 години досега съм била с такива мъже (визирам тези двамата), значи това ми трябва за да съм щастлива отново. Знам, че трудът облагородява, ще се пробвам да работя, но вътрешно знам, че не съм такава, разни интриги, сплетни между колеги, гадни шефове.. не обичам това и да съм в подчинение на някой си. Ако е подчинение, по-добре да е към мъжът ми. Това ми е х-ра. Та.. ще се радвам на съвети. Наистина нз какво да правя с живота си... :( след тези 2 връзки се чувствам загубена. А бях толкова добре преди това, имах цели в живота.. сега е дупка. Не знам какво се обърка.. загубих посока в живота и какво искам. Искам да си живея като принцеса, възможно ли е това?

78.   Историята ти не е за тази тема, но ще ти отговоря. Ще го направя, защото аз имам това, което ти искаш - богат мъж, голяма къща с двор, барбекю и т. н., "като в американски филм". Ще ти кажа как се сдобих с тях. Въпросният мъж, когато го срещнах, не беше никак богат, беше скромен студент по информатика, на който никое момиче не обръщаше внимание. Аз обаче бях омагьосана от ума му и впечатлена от това, че вместо по купони, ходеше на театър. 17 години по-късно някогашният беден студент е съдружник в голяма софтуерна компания, което постигна заслужено и с много труд. Купихме къщата с двора. В продължение на 10 години създавах градината - сама, с помощта на една лопата, градинарска ножица и гребло. Имам повече от 250 храста рози, подбрани сортове, събирани от цял свят, колекция от над 100 сорта лилиуми, арки с клематиси, лехи с бегонии, бордюри с всевъзможни цветя, три тераси, целите в каскадни петунии и сакъзчета, тревни площи, кътчета за барбекю и кафе; направих рай, истински частен рай. Всяко стръкче, коренче и семенце са собственоръчно засадени и поддържани от мен. Лятото ставам всеки ден в 6 сутринта, за да поработя 2 часа в градината преди да ида на работа. Защото аз ходя на работа.
Ето, споделих своя опит в осъществяването на твоята мечта. Дано да ти бъде полезен.

79.   Изглежда ми като сюжет на филм... маи фантазията ти играе хаха кои "престъпник" ще кибичи по форумите да обяснява за "живота" си...

80.   Aбе хора те политиците няма да спрат да крадът, те са най- големите наркотрафиканти. Постоянно измислят някакви данъци, винетки и др., които половината отиват в техните джобове. От друга страна фирмите ощетяват работниците си та заслужават и тях да ги крадат. Затова заплатите са други тук. Пари има много, но си ги прибират определени хора. Лично аз пожелавам на всеки, който може фа открадне от държавата или от голяма фирма УСПЕХ и колкото може повече да краде без да го хванат, защото те са вързани с политиците и те ги избират, за да не дават високи заплати. Опъват им чадъри мадъри и будалата нека работи за 1000 лв., като луд

81.   Н78 Какво си завършила и какво работиш ако не е тайна?

82.   Можеш да нямаш образование, но поне си грамотен. Интересно ми стана, защо не потърсиш жената и родителите й и да им покажеш детето ти. Жената сърце няма ли, да не се по интересува от това дете. А за краденито, то кой не краде в тази България, едни на по-ниско ниво, други на по-високо ниво и всеки оцелява. С 500 лв. заплата как се живее и сега ще почнат, ами квалификацията, образованието.... не, причината е абсурдната държава България.

83.   Не разбирам коментарите! Браво, че си намерил начин да помогнеш на детето си. И аз, ако бях в такава ситуация, бих използвал тази "опция" да крада, ако я имах. Но всичко си има граници, който авторът явно прекрачва. Откраднал е определена сума пари за детето, след това за апартамент, след това за "гъзарска" кола и не смята да спира... А Вие му се възхищавате, че е излекувал детето си, а не се замисляте какво е написал, че не смята да спира, защото така живота му бил по-хубав(бил имал достатъчно пари, можел да си позволи, каквото иска, вече е "някой" и т. н. ). Това вече е вид паразитизъм-живее си якия и гъзарски начин на живот на гърба на работещите хора, които плащат данъци от без това малките им заплати... Аз не мога да разбера коментари от рода"Ако той не ги открадне, ще ги открадне някой друг"... Откога кражбата не е подсъдима, откога поощряваме кражбата в нашето общество? Това е проблем засягащ всички! Ние като общество не трябва да приемаме крадците, трябва да им се противопоставим, а не да викаме продължавайте в същия дух! Няма значение дали крадеца е политик, полицай или обикновен гражданин, ние не трябва да ги ТОЛЕРИРАМЕ!

84.   Направил си го заради детето си, ок, но щом продължаваш значи не си по-различен от останалите боклуци които са те пререждали тогава когато ти си бил в неприятно положение
Кажи и на нас как си го постигнал това че има и по-зле от тебе

87.   Аз си мисля, че след като детенцето е излекувано, няма основание да продължи автора живота си по този начин.
Очевидно е, че е свикнал с такъв живот и не му се промени изобщо..

88.   Браво на теб! Дано те натикат в затвора, да ти вземат всичко откраднато и никой, никога да не ти обърне повече внимание. Крадец с крадеца ти, долен и мръсен!

92.   Приятел може ли твоят тел номер ако може ми го напиши трябва да те попитам нещо благодаря предварително

93.   Знаете ли колко много деца в България са лишени от пари за лекарства, защото са откраднати от такива хитреци като автора!? ! Хубаво че автора си е излекувал детето с откраднати пари, за това не го съдя, но след като го е излекувал е трябвало да СПРЕ с кражбите до тук! А автора пише че си е купил и тузарска кола, жилище и харчи за луксозен живот като луд. А за тия разходи е харчил вашите пари, тъй като тези държавни пари са от вашите данъци. И автора лично е ЛИШИЛ едно над 1000 болни деца в България от финанси за лечение и лекарства. И то защото харчи за лукс, жилище, тузарска скъпа кола и т. н.. Това НЕ Е за браво и аплодисменти! Да лишиш хиляди болни деца в България от достатъчно финанси за да си живееш райски живот. Затова казвам че след като си е излекувал детето автора е трябвало да спре с кражбите и да си кара на честен труд.

94.   Знаете ли колко много деца в България са лишени от пари за лекарства, защото са откраднати от такива хитреци като автора!? ! Хубаво че автора си е излекувал детето с откраднати пари, за това не го съдя, но след като го е излекувал е трябвало да СПРЕ с кражбите до тук! А автора пише че си е купил и тузарска кола, жилище и харчи за луксозен живот като луд. А за тия разходи е харчил вашите пари, тъй като тези държавни пари са от вашите данъци. И автора лично е ЛИШИЛ едно над 1000 болни деца в България от финанси за лечение и лекарства. И то защото харчи за лукс, жилище, тузарска скъпа кола и т. н.. Това НЕ Е за браво и аплодисменти! Да лишиш хиляди болни деца в България от достатъчно финанси за да си живееш райски живот. Затова казвам че след като си е излекувал детето автора е трябвало да спре с кражбите и да си кара на честен труд.

96.   Ти сигурен ли си, че крадеш от държавата? Ей, така- излезеш разходиш се и хоп - по сметката ти, много пари? Ако не се се притесняваш, кажи ни, каква ти е специалността. Ако историята ти е истина, да ти е живо и здраво детенцето.

98.   Разликата между авторът и хората, които не могат да си излекуват децата, е че той е имал акъл да го направи. Да не мислите, че дори по такъв начин е лесно да забогатееш и всеки може да го направи? В такава ситуация мисля, че всяка майка/баща биха направили ВСИЧКО за детето си, просто авторът е от тези, които имат мозък. Аз също бих постъпила като него.

99.   Абе ясно ми е, че този коментар ще остане не прочетен. Та затова ще бъда и кратък.
Вие добре ли сте?
Първо, това, че е направил детенце, когато не е бил готов за това говори, че е инцидентно. Това, че приятелката му го е оставила означава, че е изградена връзка въз основа на лъжи и грешни представи. Крадейки от държавата, краде от народа. А да не говорим, че кражбата е нещо лошо независимо от кого. Тоест къде е моралът в историята? Че е егоист и се чувства мачкан, защото вътрешно знае, че няма себестойност и парите са нещото, което му избиват комплексите? Ако искаше дете щеше на прецениш човека до себе си(коства няколко години, статистически погледнато) и когато е правилният момент за двамата - магията ще се случи.

Тази история има толкова погрешно в нея, но за да си спестя редове ще запитам: А след като всички в коментарите подкрепят, значи ли, че тайно искат да са на негово място. Това ли е идеалът за успех, към който се стремим и ако всеки краде от всеки( защото приятелю, всички си имаме нуждите и проблемите, всеки за него си е номер едно приоритет) то тогава до къде ще стигнем и от кого всъщност крадем?
А ти, ти си просто един егоист!

П.П.
Взимат чуждото само тези, които не могат да създават! Търтей такъв!

П.П.2 Тая история е потенциален трол, не си мислете, че досега нямаше да го опандизят, а ако не е. Пич, не те чака хубав край! Такива като теб нощем имат кошмари.

51-76 от 76